Jan Szyszko, myśliwi i zmiany w prawie łowieckim - to najwięksi przeciwnicy Kingi Rusin. Popularna dziennikarka od lat jest zaangażowana w ekologiczne kwestie. Teraz apeluje: Polska stanie się rzeźnią dzikich zwierząt.

Wśród największych przeciwników prawa łowieckiego jest Kinga Rusin, która otwarcie krytykuje Jana Szyszko, byłego ministra resortu środowiska, jak i Henryka Kowalczyka - jego następcę.

- Szyszko jak rządził tak rządzi nadal - tyle, że z tylnego siedzenia - stwierdziła aktywistka.

Zmianę ministrów środowiska Kinga Rusin określa jako farsę. I ostro stwierdza: "Kowalczyk okłamał Polaków!

Nie zatrzymał fatalnej w skutkach dla polskiego środowiska i ograniczającej różne prawa zwykłych obywateli, rządowej nowelizacji ustawy łowieckiej, chociaż zobowiązał się do tego publicznie i w obecności kamer".

Sprawdź też: Minister Kowalczyk i prawo łowieckie - rekomendacje kompromisowe dla wszystkich środowisk?

Biorąc udział w obradach sejmowej komisji środowiska, Rusin skwitowała: Przyszedł wizytator Jan Szyszko i patrzy, czy głosujecie państwo, tak jak on sobie zażyczy. (...) Ja jestem śmieszna? Niech pan spojrzy na siebie. .

Przypominamy: Pod biurem bydgoskiego PiS protestowali przeciwko polowaniom [zdjęcia]

"Będzie zakaz wchodzenia do lasów w czasie polowań! Nadal będzie odstrzał w parkach narodowych, jeżeli zgodę na to wydadzą ich dyrektorzy. Przepisy otwierają w dodatku furtkę do zwiększenia limitów tych odstrzałów. Będzie karanie wysokimi grzywnami (5 tys. zł) za protesty przeciwko polowaniom! ". Tak Rusin skwitowała na Facebooku zmiany dotyczące ustawy o Prawie Łowieckim, które mają wkroczyć 1 kwietnia.

- Co na to wszystko prezes Kaczyński? Wielki miłośnik kotów. Rozumiem, że za tym idzie też miłość do innych zwierząt? Lobby myśliwskie jest tak silne? Ojciec Rydzyk jest tak silny? - pyta w jednym z nagrań udostępnych w sieci Kinga Rusin.

Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas

Instagram

- Prace nad kształtem nowego Prawa Łowieckiego budzą emocje. Istnieje tu wiele różnych, często sprzecznych interesów. Najważniejsze jest znalezienie kompromisu, dlatego musimy prowadzić otwartą dyskusję i wysłuchać argumentów różnych stron” - zapewniał podczas spotkania z myśliwymi minister Kowalczyk.

Gdy dziennikarz Wirtualnej Polski zapytał Jana Szyszko o Kingę Rusin, usłyszał: A kto to jest Kinga Rusin?

Instagram

Wczoraj zmianami w ustawie o Prawie łowieckim zajął się parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa. Wśród tematów było przeszkolenie członków komisji szacujących zmiany.

Źródła informacji: Facebook, Instagram, ministerstwo środowiska, Sejm.gov.pl, WP