Tomasz Dworzańczyk
Łukasz Różański - Alen Babic. Polak został mistrzem świata. Skrót walki i cała walka na Youtube, Twitter Marcin Jastrzębski
Łukasz Różański (15-0, 14 KO) pokonał Alena Babica (11-1, 10 KO) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie i został zawodowym mistrzem świata WBC w kategorii bridger. To piąty Polak w historii, który wywalczył tytuł zawodowego mistrza świata. Pojedynek, będący starciem wieczoru podczas gali KnockOut Boxing Night 27, rozstrzygnięty został już w pierwszej rundzie. Zobacz skrót walki.

Łukasz Różański - Alen Babic. Polak wygrał walkę o mistrzostwo świata. Zobacz skrót

Łukasz Różański sprawił niespodziankę i w wieku 37 lat został mistrzem świata kategorii WBC. Pojedynek o pas odbył się w sobotę 22.04.2023. Polak zmierzył się z Chorwatem Alenem Babicem. Stawką był wakujący pas mistrza świata WBC - nowej kategorii bridger - będącej pomostem między kategorią cruiser, a ciężką. Polak jest drugim mistrzem świata tej kategorii - powstałej w 2020 roku. Poprzednio pas dzierżył Kolumbijczyk Oscar Rivas, który obecnie jednak zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Do walki o wakujący pas przystąpili Różański i Babic. Minimalnie cięższy był przed walką Polak, ale i tak faworytem bukmacherów do zwycięstwa pozostawał Chorwat, o pseudonimie "Dzikus". Obaj pięściarze słyną z tego, że w ringu nie kalkulują i dążą do rozstrzygnięcia walk przed czasem.

Różański - Babic skrót walki

I rzeczywiście. Sobotnia walka rozstrzygnęła się już w pierwszej rundzie. Różański poszedł na wymianę ciosów z rywalem i szybko posłał go na deski. Ten choć szybko się podniósł, nie był jednak w stanie otrząsnąć się i w kolejnych sekundach praktycznie tylko przyjmował ciosy Różańskiego. Nierówną walkę przerwał sędzia. Być może przedwcześnie, ale i tak wydaje się, że Chorwat nie miałby wiele szans, by dotrwać do gongu oznaczającego koniec rundy.

Nigdy nie sądziłem, że dojdę do tego miejsca. Jestem bardzo szczęśliwy. Dziękuję mojemu teamowi, którego praca złożyła się na mój wynik. No i trener Basiak ma mistrza świata - cieszył się po walce Różański.

Skrót walki Różański - Babic. Cała walka na Youtube

Zwycięstwo Polaka oznacza, że został mistrzem świata. Łukasz Różański jest piątym pięściarzem z naszego kraju, który sięgnął po pas zawodowego mistrza świata. Przed nim uczynili to: