Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kogo lubuskie firmy zatrudnią od ręki?

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
Firmy skarżą się na brak specjalistów. Zobacz, kto w naszym regionie nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracy. Co roku na zlecenie  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i przy udziale Wojewódzkich Urzędów Pracy, przygotowywany jest  „Barometr zawodów”.  To jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. Z badań wynika, że w naszym regionie problemy ze znalezieniem zatrudnienia mogą mieć: ekonomiści, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej. Raport zawiera też wykaz zawodów deficytowych w naszym województwie. Zobacz, jakie  profesje znalazły się na tej liście.Zobacz też: Budowa mostu w Cigacicach na S3
Firmy skarżą się na brak specjalistów. Zobacz, kto w naszym regionie nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracy. Co roku na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i przy udziale Wojewódzkich Urzędów Pracy, przygotowywany jest „Barometr zawodów”. To jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. Z badań wynika, że w naszym regionie problemy ze znalezieniem zatrudnienia mogą mieć: ekonomiści, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej. Raport zawiera też wykaz zawodów deficytowych w naszym województwie. Zobacz, jakie profesje znalazły się na tej liście.Zobacz też: Budowa mostu w Cigacicach na S3 pixabay.com
Firmy skarżą się na brak specjalistów. Zobacz, kto w naszym regionie nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracy.

Co roku na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i przy udziale Wojewódzkich Urzędów Pracy, przygotowywany jest „Barometr zawodów”. To jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. Zobacz, jakie zawody znalały się na liście deficytowych.

Brukarze, cieśle i stolarze budowlani, cukiernicy, dekarze i blacharze budowlani, diagności samochodowi, elektromechanicy i elektromonterzy, fizjoterapeuci i masażyści, fryzjerzy, graficy komputerowi, inżynierowie mechanicy, kelnerzy i barmani, kierowcy autobusów kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych.

Krawcy i pracownicy produkcji odzieży, kucharze, lakiernicy, magazynierzy, masarze i przetwórcy ryb, mechanicy maszyn i urządzeń, mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, nauczyciele języków obcych i lektorzy, nauczyciele przedszkoli.

Operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, operatorzy obrabiarek skrawających, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, piekarze, pielęgniarki i położne, posadzkarze, pracownicy ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, pracownicy ochrony fizycznej.

Projektanci wzornictwa przemysłowego i odzieży, przedstawiciele handlowi, psycholodzy i psychoterapeuci, robotnicy budowlani, robotnicy obróbki drewna i stolarze, samodzielni księgowi, spawacze specjaliści ds. finansowych.

Spedytorzy i logistycy, sprzątaczki i pokojowe, sprzedawcy i kasjerzy, ślusarze, tapicerzy, technicy elektrycy, technicy mechanicy, technolodzy robót wykończeniowych w budownictwie, zaopatrzeniowcy i dostawcy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska