Kolejka niespodzianek w IV lidze! Czołówka tabeli straciła punkty

Paweł Górski
Tak piłkarze Dębu Sława-Przybyszów cieszyli się z pokonania lidera IV ligi
Tak piłkarze Dębu Sława-Przybyszów cieszyli się z pokonania lidera IV ligi Facebook/Dąb Sława - Przybyszów
24. kolejka lubuskiej IV ligi przyniosła kibicom niemało zaskakujących wyników. Porażki ponieśli lider i wicelider tabeli, a trzecia Odra Nietków jedynie zremisowała.

Dąb z patentem na Odrę

Jedną z największych niespodzianek kolejki jest porażka Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański w Sławie. Lider IV ligi jechał na teren Dębu Przybyszów, aby zrewanżować się za jesienną przegraną 3:4. Z początku mogło się wydawać, że plan ten zostanie przez Odrę wykonany – już w drugiej minucie objęła ona prowadzenie dzięki wykorzystanemu przez Bartosza Skibę rzutowi karnemu.

W dalszej części meczu strzelali już wyłącznie gospodarze. W 23 minucie wyrównał Tomasz Bieleń, a w drugiej połowie miejscowych kibiców uszczęśliwił Mateusz Dobrakowski, który w akcji sam na sam zapewnił Dębowi zwycięstwo 2:1. Tym samym zespół ze Sławy został pierwszą w tym sezonie drużyną, która dwukrotnie pokonała bytomską Odrę.

Syrena z drugą porażką z rzędu

Dla Spójni Ośno Lubuskie mecz z Syreną Zbąszynek był kolejnym już tej wiosny pojedynkiem z czołówką tabeli. Tym razem podopieczni trenera Sebastiana Żłobińskiego zgarnęli pełną pulę, pokonując wicelidera 3:1. Prowadzenie objęli oni już w 13 minucie za sprawą gola Michała Dyca, jednak ze strony gości szybko wyrównał Piotr Woźnikiewicz. Ośnianie powrócili do korzystnego wyniku w drugiej połowie – najpierw na 2:1 strzelił Adrian Paradowski, a w 79 minucie faworyta dobił Dominik Zakrzewski.

Bez bramek w Nietkowie i Żarach

Kolejną drużyną z ligowego topu bez trzech punktów jest Odra Nietków, która na własnym terenie bezbramkowo zremisowała z Meprozetem Stare Kurowo, co jest korzystnym rezultatem dla zespołu gości. W utrzymaniu wyniku nie przeszkodziła im nawet czerwona kartka, którą 61 minucie obejrzał bramkarz Meprozetu Bartosz Podsiadło.

Goli nie obejrzeli również kibice zgromadzeni na stadionie w Żarach, gdzie Promień podejmował Pogoń Świebodzin. Dla walczących o utrzymanie żaran jest to już czwarty remis w rundzie wiosennej.

Pogoń Skwierzyna za trzy w Kożuchowie

Pełną pulę zgarnęła inna walcząca o utrzymanie drużyna – Pogoń Skwierzyna, która na wyjeździe pokonała wyżej klasyfikowaną Koronę Kożuchów 2:1. Wprawdzie strzelanie rozpoczęli gospodarze – golem Bartosza Olejniczaka w 16 minucie – lecz błyskawicznie do remisu doprowadził Miłosz Rutkowski. W drugiej odsłonie Pogoń przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę dzięki bramce autorstwa Remigiusza Brzytwy.

Rezerwy Lechii rozbiły Celulozę

Pewne zwycięstwo nad zakopaną w strefie spadkowej Celulozą Kostrzyn nad Odrą odniosła Lechia II Zielona Góra. Przez pierwsze 25 minut spotkania wynik pozostawał bezbramkowy, jednak wtedy zielonogórzanie niezwykle szeroko otworzyli worek z golami. W całym spotkaniu hattrickiem popisał się Bartosz Żurawski, dwa gole dorzucił Tanzańczyk Jussuf Mwinyi, a jedno trafienie zanotował 17-letni Aleksander Sadowski. Goście odpowiedzieli honorowym golem Ernesta Markowskiego na początku drugiej odsłony. Ostatecznie Lechia pokonała Celulozę 6:1.

Cztery ciosy Ilanki w Żaganiu

Czarni Żagań po sensacyjnym pokonaniu Syreny Zbąszynek nie poszli za ciosem i ulegli u siebie Ilance Rzepin 0:4. Nazywani rycerzami wiosny goście otworzyli wynik już w 10 minucie golem Kacpra Lewitzkiego. Jeszcze przed przerwą podwyższył Kacper Dąbrowski, a po zmianie stron Czarnych dobili Fabian Żygielewicz i Mateusz Stefanowicz. Dzięki temu zwycięstwu i kapitalnemu początkowi rundy rewanżowej ekipa z Rzepina wspięła się już na siódmą lokatę w tabeli, a warto zaznaczyć, że zimę spędziła ona tuż nad strefą spadkową.

Wyniki 24. kolejki IV ligi:

• Lubuszanin Drezdenko – Budowlani Lubsko 9:1 (bramki: Zagdański 3, Gajda 2, Sawabe 2, Moroz, Zarabski – Adamski)
  • Korona Kożuchów – Pogoń Skwierzyna 1:2 (Olejniczak – Rutkowski, Brzytwa)
  • Dąb Sława-Przybyszów – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 2:1 (Bieleń, Dobrakowski – Skiba)
  • Odra Nietków – Meprozet Stare Kurowo 0:0
  • Czarni Żagań – Ilanka Rzepin 0:4 (Lewitzki, Dąbrowski, Żygielewicz, Stefanowicz)
  • Spójnia Ośno Lubuskie – ZAP Syrena Zbąszynek 3:1 (Dyc, Paradowski, Zakrzewski – Woźnikiewicz)
  • Promień Żary – Pogoń Świebodzin 0:0
  • Lechia II Zielona Góra – Celuloza Kostrzyn nad Odrą 6:1 (Żurawski 3, Mwinyi 2, Sadowski – Markowski)
  • Polonia Słubice – Piast Iłowa 3:0 (O. Begier, Ossowski, P. Begier)