Kolejna blokada starego mostu w Cigacicach. Mieszkańcy domagają się od prezydenta Zielonej Góry pilnej modernizacji przeprawy!

Maciej Dobrowolski
Maciej Dobrowolski
Zaktualizowano 
W niedzielę, między godz. 17.00 a 19.00 odbędzie się kolejna blokada starego mostu w Cigacicach. Na ten temat rozmawiamy ze Zbigniewem Trompą, radnym Sulechowa i przewodniczącym komitetu protestacyjnego, który domaga się pilnej modernizacji przeprawy.

Mieszkańcy Cigacic znów blokowali stary most. Domagają się p...

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mieszkańcy Cigacic znów blokowali stary most. Domagają się remontu

Dlaczego zdecydowali się państwo na blokadę mostu?
Most znajduje się obecnie w katastrofalnym stanie, zagraża bezpieczeństwu osób z niego korzystających. Jednocześnie jednak ta przeprawa jest niezbędna do normalnego funkcjonowania życia w Cigacicach i okolicy. To naturalny przejazd na trasie Sulechów - Zielona Góra. Jeżeli w najbliższym czasie nie zostanie wykonany remont to most zostanie całkowicie zamknięty. Tego nikt w Cigacicach nie jest w stanie zaakceptować. Miejscowość zostałaby odcięta od świata. Sytuacja już teraz jest bardzo zła, na przykład część rolników mająca pola po drugiej stronie Odry nie może do nich dojechać maszynami rolniczymi. Dlatego już teraz protestujemy domagając się modernizacji przeprawy, aby zwrócić uwagę urzędników na problem i zmusić ich do działania.

Czy blokada jest dobrą formą protestu? Cierpią na tym głównie kierowcy…
Zablokowanie przejazdu przez most dokładnie pokazuje, co się stanie, jeśli przeprawa zostanie zamknięta. Ja rozumiem, że dla kierowców może to być uciążliwie, ale ta sprawa przecież też ich dotyczy. Ze względu na protest muszą szukać objazdu lub zmieniać plany życiowe. Dokładnie tak jak mieszkańcy Cigacic, którzy już teraz nie mogą dojechać PKS-em do pracy czy do szkoły. Nie chcemy być odbierani, jako awanturnicy. Chcemy jednak, aby w sprawie mostu doszło do porozumienia między starostą powiatu a prezydentem Zielonej Góry. Nie wykluczamy również, że zmienimy miejsce protestu.

Kto państwa zdaniem jest odpowiedzialny za katastrofalny stan przeprawy?
Uważam, że w pierwszej kolejności za most odpowiada Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. To jest osoba, która powinna zająć się remontem. Miasto przejęło most już w 2015 roku. Od tamtego czasu nie zrobiono żadnego kroku w kierunku poprawy stanu technicznego przeprawy.

Dziękuję za rozmowę.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
25 sierpnia, 15:19, Gość:

Kto i dlaczego zezwala na blokadę mostu...ludzie wracają z urlopów mają przed sobą setki kilometrów do domu , zmęczeni, w upale ..o wypadek nie trudno

Pogonić to towarzystwo..!!!!!!

26 sierpnia, 10:14, Gość:

A wyobraź sobie, że jak zamkną most to takie korki będą cały czas, więc ci ludzie walczą także dla Ciebie.

Widać że najważniejsza jest moja d....,tu i teraz reszta niech się pali wali tak myśli niestety wielu naszych pobratymców ,zaśpiewasz inaczej jak w przyszłym roku wogóle już przez ten most nie przejedziesz, ciekawe kogo wtedy będziesz gonił ,klękajcie narody przed takim rozumem!!!!

G
Gość
25 sierpnia, 15:19, Gość:

Kto i dlaczego zezwala na blokadę mostu...ludzie wracają z urlopów mają przed sobą setki kilometrów do domu , zmęczeni, w upale ..o wypadek nie trudno

Pogonić to towarzystwo..!!!!!!

A wyobraź sobie, że jak zamkną most to takie korki będą cały czas, więc ci ludzie walczą także dla Ciebie.

M
MONT

Most ??? Jakby byl tam las to Kubicki dawno by wycial !!!!

Tylko las .... nic wiecej....

J
Jarpako
2019-08-25T14:43:44 02:00, Ogórek:

A gdzie jest policja, żeby rozpędzić tych mieszkańców Chicago, którzy blokują wjazd na most.

Jak chcą blokować niech jadą do Zielonej Góry i blokują Starostwo i Urząd Miasta.

A co do klakierowania Kubickiemu, to nie miał wyjścia, bo starosta by sypał piach w połączenie z gminą.

A jak jesteś taki mądrala to zobacz gdzie znajduje się tablica z nazwą Zielona Góra.

Niech Sulechów odda ten kilometrowy pas ziemi do miasta łącznie z mostem.

2019-08-25T15:07:39 02:00, Jarpako:

Jak miałeś geografię w szkole to zobacz definicję co to jest miasto. Liczy się gęstość zabudowy i liczba mieszkańców na jeden kilometr kwadratowy powierzchni. A w połączeniu chodziło janufowi aby przejąć budżet gminy Zielona Góra, która była o połowę mniej zadłużona niż miasto. A tablicę z nazwą naklej sobie na czoło, weź lusterko i zobacz czy to będzie Zielona Góra czy ???????????Datego powinno się zwiększyć nadzór i kontrolę rządu na d takimi "księciuniami, ich tółdim i ogrami. bo robią co chca, a durnie się cieszą np. z budżetu pseudo obywatelskiego.

2019-08-25T18:33:19 02:00, Ogórek:

A Ty nie umiesz dyskutować w sposób parlamentarny?

Nie ważne już teraz jest o co chodziło Kubickiemu, ważne, że most leży w gminie Sulechów powiat ziemski Zielona Góra.

A jak starosta ugotował miasto z odpadami w Przylepie, to jest 1:1.

Czekam na nastepny punkt w tym pojedynku.

Taki jesteś kultura to zobacz u twojego kolegi janufa faktury na wydatki miliarda złotych, które obiecał i wisiały na rogatkach Zielonej Góry. Daj do analizy prawnikowi kontrakt zielonogórski to ci powie, że to do niczego nie zobowiązujący "papier". A jak nazwać człowieka co obiecuje (wszędzie w mediach) remont mostu a potem zostawia ich (m.in. rolników) bez przejazdu. A kulturę to zachował jak cztery lata po dowcipach tuska o Kaczyńskim i kocie przedstawił "śmieszne " rysunki na sesji rady miasta. Jak jesteś jego potakiwaczem to pamiętaj, że są ludzie pokrzywdzeni przez tego typa i jest ich dużo. A pieniądze na most można znaleźć likwidując tzw. zarząd i radę dzielnicy Nowe Miasto bo te struktury są zbędnych generatorem kosztów, a kompetencji nie mają żadnych.

O
Ogórek
2019-08-25T14:43:44 02:00, Ogórek:

A gdzie jest policja, żeby rozpędzić tych mieszkańców Chicago, którzy blokują wjazd na most.

Jak chcą blokować niech jadą do Zielonej Góry i blokują Starostwo i Urząd Miasta.

A co do klakierowania Kubickiemu, to nie miał wyjścia, bo starosta by sypał piach w połączenie z gminą.

A jak jesteś taki mądrala to zobacz gdzie znajduje się tablica z nazwą Zielona Góra.

Niech Sulechów odda ten kilometrowy pas ziemi do miasta łącznie z mostem.

2019-08-25T15:07:39 02:00, Jarpako:

Jak miałeś geografię w szkole to zobacz definicję co to jest miasto. Liczy się gęstość zabudowy i liczba mieszkańców na jeden kilometr kwadratowy powierzchni. A w połączeniu chodziło janufowi aby przejąć budżet gminy Zielona Góra, która była o połowę mniej zadłużona niż miasto. A tablicę z nazwą naklej sobie na czoło, weź lusterko i zobacz czy to będzie Zielona Góra czy ???????????Datego powinno się zwiększyć nadzór i kontrolę rządu na d takimi "księciuniami, ich tółdim i ogrami. bo robią co chca, a durnie się cieszą np. z budżetu pseudo obywatelskiego.

A Ty nie umiesz dyskutować w sposób parlamentarny?

Nie ważne już teraz jest o co chodziło Kubickiemu, ważne, że most leży w gminie Sulechów powiat ziemski Zielona Góra.

A jak starosta ugotował miasto z odpadami w Przylepie, to jest 1:1.

Czekam na nastepny punkt w tym pojedynku.

J
Jarpako
2019-08-25T15:19:12 02:00, Gość:

Kto i dlaczego zezwala na blokadę mostu...ludzie wracają z urlopów mają przed sobą setki kilometrów do domu , zmęczeni, w upale ..o wypadek nie trudno

Pogonić to towarzystwo..!!!!!!

Na blokadę mostu zezwolił januf i jego doradca stonoga.

G
Gość

Kto i dlaczego zezwala na blokadę mostu...ludzie wracają z urlopów mają przed sobą setki kilometrów do domu , zmęczeni, w upale ..o wypadek nie trudno

Pogonić to towarzystwo..!!!!!!

J
Jarpako
2019-08-25T14:43:44 02:00, Ogórek:

A gdzie jest policja, żeby rozpędzić tych mieszkańców Chicago, którzy blokują wjazd na most.

Jak chcą blokować niech jadą do Zielonej Góry i blokują Starostwo i Urząd Miasta.

A co do klakierowania Kubickiemu, to nie miał wyjścia, bo starosta by sypał piach w połączenie z gminą.

A jak jesteś taki mądrala to zobacz gdzie znajduje się tablica z nazwą Zielona Góra.

Niech Sulechów odda ten kilometrowy pas ziemi do miasta łącznie z mostem.

Jak miałeś geografię w szkole to zobacz definicję co to jest miasto. Liczy się gęstość zabudowy i liczba mieszkańców na jeden kilometr kwadratowy powierzchni. A w połączeniu chodziło janufowi aby przejąć budżet gminy Zielona Góra, która była o połowę mniej zadłużona niż miasto. A tablicę z nazwą naklej sobie na czoło, weź lusterko i zobacz czy to będzie Zielona Góra czy ???????????Datego powinno się zwiększyć nadzór i kontrolę rządu na d takimi "księciuniami, ich tółdim i ogrami. bo robią co chca, a durnie się cieszą np. z budżetu pseudo obywatelskiego.

O
Ogórek

A gdzie jest policja, żeby rozpędzić tych mieszkańców Chicago, którzy blokują wjazd na most.

Jak chcą blokować niech jadą do Zielonej Góry i blokują Starostwo i Urząd Miasta.

A co do klakierowania Kubickiemu, to nie miał wyjścia, bo starosta by sypał piach w połączenie z gminą.

A jak jesteś taki mądrala to zobacz gdzie znajduje się tablica z nazwą Zielona Góra.

Niech Sulechów odda ten kilometrowy pas ziemi do miasta łącznie z mostem.

c
chicago bulls
2019-08-25T12:53:56 02:00, 1:

A przed 2015 rokiem most ten nie wymagał remontu? Przez 4 lata nagle zrobiła się z niego ruina?Teraz szukacie jelenia ,ale na siebie najpierw spórzcie.

Kto ma na siebie spojrzeć? mieszkańcy Cigacic? to do nich należy obowiązek remontowania dróg i mostów?

J
Jarpako
2019-08-25T12:53:56 02:00, 1:

A przed 2015 rokiem most ten nie wymagał remontu? Przez 4 lata nagle zrobiła się z niego ruina?Teraz szukacie jelenia ,ale na siebie najpierw spórzcie.

Ty jesteś klakierem kubickiego ale nie szczekaj. Nikt nie zmuszał kubickiego sam chciał przejąć most i obiecał remont. A mieszkańcy wielkiej Zielonej Góry to nie jeżdżą tym mostem choćby do Rockwoolu.

1

A przed 2015 rokiem most ten nie wymagał remontu? Przez 4 lata nagle zrobiła się z niego ruina?Teraz szukacie jelenia ,ale na siebie najpierw spórzcie.

Dodaj ogłoszenie