„Chodź na słówko” to sztuka napisana przez Malinę Prześlugę, niezwykle aktywną dramatopisarkę, która ma na swoim koncie już ponad dwadzieścia sztuk (głównie dla dzieci i młodzieży) wystawianych w różnych teatrach w Polsce.
- Tekst w zabawny sposób, za pomocą gier słowno-językowych (puszczając oko zarówno do młodszych jaki i starszych odbiorców) przekazuje bardzo uniwersalną prawdę dotyczącą akceptacji siebie oraz otaczających nas osób – mówi o swoim dramacie sama autorka.
Sztuka była zakwalifikowana do finału 19. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, zdobywając też nagrodę.
Bohaterami sztuki są Kula i Toperz, którzy nie są jednak zwyczajnymi bohaterami, lecz słowami.
- Oboje zostali wymyśleni przez małą dziewczynkę, która nie umie jeszcze mówić. Postanawiają zaczerpnąć języka w tej sprawie. W tym celu udają się do Logopeda i Języka Polskiego, któremu pokazują swoje języki, by postawił diagnozę i dał im brakujące słowa. Ta sztuka to dowcipny tekst o kreatywności, wyobraźni i akceptacji siebie - opisują sztukę w gorzowskim teatrze.
Spektakl wyreżyserował Jerzy Moszkowicz, wieloletni dyrektor Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz festiwalu filmów Ale kino! Za choreografię i ruch sceniczny odpowiada Bartosz Bandura. On też jest jednym z aktorów występujących w spektaklu. Oprócz niego występują też Marta Karmowska i Magdalena Kasperowicz. Muzykę do sztuki skomponował Marek Zalewski, a scenografię przygotowała Joanna Sapkowska.
Premiera „Chodź na słówko” będzie w sobotę 13 maja o 16.00 na Scenie Kameralnej. W tym miesiącu sztukę będzie można obejrzeć czterokrotnie. Kolejne okazje do zobaczenia przedstawienia będą też w niedzielę 14 maja o 16.00 oraz we wtorek i w środę (16 i 17 maja) o 9.00.
Czytaj również:
Dzieci z Polski i Ukrainy stworzą razem spektakl. 1 czerwca wystawią go Gorzowie
Zobacz prace artystów sztuki współczesnej z całej Polski
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?