Kolejna wpadka Odry Nietków, Budowlani Lubsko z pierwszą wygraną w sezonie

Paweł Górski
Piłkarze Budowlanych Lubsko pokonali 2:0 Piasta Iłowa
Piłkarze Budowlanych Lubsko pokonali 2:0 Piasta Iłowa Małgorzata Fudali Hakman / archiwum
Rozgrywki lubuskiej IV ligi nie przestają zaskakiwać! W ramach 12. kolejki zmagań kibice ponownie byli świadkami porażki lidera, czyli Odry Nietków. Ponadto po raz pierwszy w tym sezonie z wygranej mogli cieszyć się piłkarze Budowlanych Lubsko.

Odra Nietków przegrywa i traci fotel lidera

Dąb Sława-Przybyszów w tym sezonie jest drużyną, która sprawia chyba najwięcej niespodzianek. Z zespołem Krzysztofa Piosika poległy już w tym sezonie m.in. Pogoń Świebodzin i Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański, które piastowały wówczas fotel lidera lubuskiej IV ligi. Podobnie było w 12. kolejce zmagań, w ramach której do Sławy przyjechała Odra Nietków.

Nietkowianie chcieli się zrehabilitować po porażce 1:2 z Czarnymi Żagań, ale Dąb skutecznie im to uniemożliwił. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Macieja Rybaka i Gracjana Antkowiaka. Na początku drugiej odsłony Odra złapała kontakt dzięki trafieniu Fabiana Tomaszewskiego, ale miejscowi przypieczętowali zwycięstwo w 84 minucie, kiedy gola na 3:1 zdobył Antkowiak. Porażka w Sławie sprawiła, że zespół z Nietkowa stracił pierwsze miejsce w tabeli, które jednocześnie odzyskała Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański.

Budowlani z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Budowlani Lubsko w ubiegłym sezonie wywalczyli powrót do IV ligi, lecz zanotowali w niej fatalny start. Brak jakichkolwiek punktów i liczne wysokie porażki. Tak było do 12. kolejki, bowiem w niej ekipa z Lubska zainkasowała premierowe zwycięstwo. Stało się to w pojedynku z Piastem Iłowa, w którym gospodarze objęli prowadzenie w 40 minucie po golu Jakuba Borysiewicza. Wygraną potwierdził golem na 2:0 w 85 minucie Łukasz Żurawiński. Dzięki temu Budowlani zapisali na swoje konto pierwsze punkty w sezonie, choć w dalszym ciągu okupują oni ostatnią lokatę w tabeli.

Jeden cios powalił Pogoń Świebodzin

Czwartą porażkę z rzędu zanotował były lider IV-ligowej klasyfikacji Pogoń Świebodzin. Tym razem pogromcą podopiecznych Macieja Góreckiego była niezwykle groźna Polonia Słubice, która na własnym terenie zwyciężyła 1:0. Wynik ustalił już w 14 minucie Rafał Gronostaj, który jest jednocześnie najlepszym strzelcem zespołu ze Słubic, mając 12 bramek na koncie.

Syrena jest nie do zatrzymania

Odmiennie od Pogoni radzi sobie drugi przedstawiciel powiatu świebodzińskiego, czyli ZAP Syrena Zbąszynek. W 12. kolejce podopieczni trenera Tomasza Leszczyńskiego zanotowali szóste ligowe zwycięstwo z rzędu, pokonując na własnym terenie Pogoń Skwierzyna aż 8:1. Gospodarze już od pierwszych minut dominowali na murawie, udowadniając to błyskawicznymi trafieniami. Ostatecznie Jussuf Mwinyi i Paweł Dulat zdobyli po hattricku, a pojedyncze trafienia dołożyli Piotr Bimek i Wiktor Kuberski. Dla gości honorowego gola strzelił Emil Kowalewski.

Lubuszanin na remis z Ilanką

Czwarty w bieżącej kampanii remis zanotowali piłkarze Lubuszanina Drezdenko, którzy podzielili się punktami z Ilanką Rzepin. Do przerwy prowadzili oni 1:0 po bramce Kamila Onichimowskiego. Na początku drugiej połowy wyrównał Mateusz Stefanowicz. Po zaledwie dwóch minutach ponowne prowadzenie dał Lubuszaninowi Łukasz Zagdański, lecz Stefanowicz po raz drugi wyrównał w 59 minucie. W końcówce spotkania Onichimowski strzelił na 3:2, ale również i ten wynik długo się nie utrzymał. W doliczonym czasie gry gol kapitana Ilanki Andrzeja Pawłowskiego sprawił, że w tym wyrównanym meczu drużyny podzieliły się punktami.

Wyniki 12. kolejki IV ligi:

• Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Celuloza Kostrzyn nad Odrą 3:0 (bramki: K. Konsewicz, Kobiela, Skiba)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Pogoń Skwierzyna 8:1 (Mwinyi 3, Dulat 3, Kuberski, Bimek – Kowalewski)
  • Polonia Słubice – Pogoń Świebodzin 1:0 (Gronostaj)
  • Dąb Sława-Przybyszów – Odra Nietków 3:1 (Antkowiak 2, Rybak – Tomaszewski)
  • Budowlani Lubsko – Piast Iłowa 2:0 (Borysiewicz, Żurawiński)
  • Spójnia Ośno Lubuskie – Meprozet Stare Kurowo 2:0 (Dyc 2)
  • Lubuszanin Drezdenko – Ilanka Rzepin 3:3 (Onichimowski 2, Zagdański – Stefanowicz 2, Pawłowski)
  • Korona Kożuchów – Promień Żary 3:1 (Cygan, Janik, Olejniczak – Dados)
  • Lechia II Zielona Góra – Czarni Żagań 1:3 (Wieczorek – Strugaru 2, Glanc)