Kolejne sukcesy lubuskich tenisistek Martyny Kubki i Dominiki Podhajeckiej

Cezary Konarski
Dominika Podhajecka
Dominika Podhajecka Daniel Podhajecki
Kolejnymi sukcesami mogą pochwalić się lubuskie tenisistki. Zielonogórzanka Martyna Kubka stanęła na najwyższym stopniu podium w turnieju z cyklu LOTOS PZT Polish Tour, a jej młodsza koleżanka z Górzycy Dominika Podhajecka udanie rywalizowała w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym kadetek.

Martyna Kubka ponownie stanęła na podium turnieju z cyklu LOTOS PZT Polish Tour, tym razem na najwyższym. Zawodniczka GKT Nafta Zielona Góra, wspólnie z Anastazją Szoszyną wygrała w Poznaniu rywalizację w grze podwójnej. Triumfatorki w finale pokonały Paulę Kanię-Choduń i Katarzynę Piter 6:4, 4:6 (11-9).

Martyna Kubka na kortach Wimbledonu

Martyna Kubka: zielonogórska tenisistka na kortach Wimbledon...

Z kolei Dominika Podhajecka (GKT Smecz Górzyca) tym razem postarała się o kolejne dobre wyniki rozegranym w Szczecinie turnieju OTK kadetek (do 16 lat). Zwyciężyła w grze podwójnej, a w singlu zajęła trzecie miejsce.

W ćwierćfinale gry pojedynczej Dominika Podhajecka pokonała (6:2, 6:1) Nellę Kusą (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters), ale w półfinale 14-latka przegrała (3:6, 2:6) ze starszą od siebie Rosjanką Aleksandrą Okorokową (FSKT Promasters), dwukrotną triumfatorką turniejów Tennis Europe w grze podwójnej.
W rywalizacji deblistek tenisistka z Górzycy w parze z Barbarą Straszewską (FSKT Promasters) zrewanżowała się Rosjance (6:0, 6:1), która grała wspólnie z Antoniną Helińską (FSKT Promasters).

Następny ważny turniej przed Dominiką Podhajecką to Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetek (U-16) w Bytomiu.

Rosjanki wygrały w Zielonej Górze turniej Pucharu Federacji. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce.

Tenisistki z Rosji wygrały w Zielonej Górze turniej Pucharu ...