Kolejne złoto pszczewskiego siłacza

Dariusz Brożek
Rafał Gomuła trenuje w siłowni R-Gym w Międzyrzeczu.
Rafał Gomuła trenuje w siłowni R-Gym w Międzyrzeczu. Dariusz Brożek
Siłacz z Pszczewa Rafał Gomuła wywalczył złoty medal na Pucharze Świata w czeskiej Pradze. Leżąc na ławeczce wycisnął 200 kg!

W naszym tygodniku wiele razy pisaliśmy o sportowych sukcesach siłacza Rafała Gomuły z Pszczewa. Swoją mistrzowską formę i krzepę udowodnił podczas Pucharu Świata, rozegranego ostatnio w czeskiej Pradze. W imprezie wystartowało 67 zawodników z całego świata. Mimo bardzo silnej konkurencji, R. Gomuła zajął pierwsze miejsce w kat. masters. Leżąc na ławeczce wycisnął 200 kg.

Siłacz wystartował też w kategorii open do 110 kg. Wywalczył drugie miejsce, a w łącznej klasyfikacji Pucharu Świata uplasował się na wysokiej, czwartej pozycji. W rozmowie z „GMiS” zapewniał, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Zamierza walczyć o kolejne medale i puchary na europejskich arenach.

- Wyniki i znakomitą formę zawdzięczam systematycznej pracy w siłowni R-Gym w Międzyrzeczu - dodaje.