Kolejny dobry mecz Arkadiusza Milika w Ajaksie. Polak imponuje skutecznością

Foto Olimpik/x-news
Udany występ Arkadiusza Milika w meczu Pucharu Holandii
Udany występ Arkadiusza Milika w meczu Pucharu Holandii Foto Olimpik/x-news
Arkadiusz Milik imponuje skutecznością. Tym razem Polak dwukrotnie pokonał bramkarza czwartoligowego SV Urk w meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Holandii, który zakończył się zwycięstwem Ajaksu Amsterdam 4:0.

Arkadiusz Milik wpisał się na listę strzelców w 37. i 40. minucie. 20-letni napastnik najpierw wykorzystał rzut karny, a potem podwyższył wynik meczu pewnym uderzeniem głową, po dośrodkowaniu z lewej strony.
Były piłkarz Górnika Zabrze ostatnio zbiera dobre recenzje. W sobotnim ligowym spotkaniu z Go Ahead Eagles poprowadził drużynę ze stolicy do zwycięstwa.

Polak w Pucharze Holandii pewnie zmierza po koronę króla strzelców. Po zaledwie dwóch meczach ma osiem goli na koncie. Mimo że chociaż trener Frank de Boer nie stawia na niego regularnie, to żaden inny piłkarz Ajaksu Amsterdam nie może pochwalić się taką skutecznością. W barwach mistrza HolandiiMilik rozegrał 550 minut. W dziesięciu meczach zdobył 11 bramek i zaliczył 4 asysty.

Przeczytaj też:Rosjanie zaprezentowali logo mistrzostw świata w piłce nożnej 2018 r. (wideo)