Zamknij

Gazeta Lubuska

Kolejny wypadek motocyklisty w Kostrzynie. 22- latek uderzył w fiata punto [WIDEO, ZDJĘCIA]

wypadek motocyklisty

Jakub Pikulik

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/16] Następne

Wypadek motocyklisty w Kostrzynie

Do groźnego wypadku z udziałem motocyklisty doszło w środę, 31 sierpnia, w Kostrzynie nad Odrą. Jak ustaliła policja, 22-latek jechał jednośladem i uderzył w tył fiata punto. Został odwieziony do szpitala. To już drugi wypadek motocyklisty w Kostrzynie w ciągu ostatnich dni.

Do wypadku doszło w rejonie skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z ul. Słoneczną. - Ulicą Jana Pawła II jechało kilka samochodów. Na wysokości parkingu przy kościele jeden z samochodów chciał skręcić w lewo. Jadąca za nim kobieta zatrzymała się. W tedy w tył jej samochodu uderzył rozpędzony motocyklista - mówili nam na miejscu świadkowie. Jak było faktycznie? To ustalą policjanci. - W drodze są już funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy ustalą przebieg tego zdarzenia. Na tę chwilę wiadomo, że motocyklista uderzył w tył fiata punto. Zarówno motocyklista, jak i prowadząca fiata kobieta, byli trzeźwi - mówi Grzegorz Jaroszewicz z wydziału prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
Siła uderzenia musiała być duża. Części motocykla rozsypały się po jezdni na odcinku kilkunastu metrów. - Przed uderzeniem było słychać, jak motocyklista dodaje gazu. Chyba chciał wyprzedzić te samochody, ale w ostatniej chwili zorientował się, że jeden z nich skręca w lewo. Wtedy uderzył w tył fiata - mówi nam świadek.

Zobacz teżPotrącenie rowerzystki w Zielonej Górze. Motocyklista zatrzymał się, obejrzał motocykl i... uciekł

Po wypadku motocyklista był przytomny. Rozmawiał z osobami, które wzywały pogotowie. Uskarżał się jednak na ból ręki i trudności z oddychaniem. Został odwieziony do szpitala. Nie miał na sobie stroju ochronnego. Jechał w podkoszulku i spodniach. - Całe szczęście, że nałożył kask - mówią świadkowie.

To już drugi wypadek z udziałem motocyklisty w Kostrzynie nad Odrą w ostatnich dniach. W niedzielę, 28 sierpnia, na ul. Sikorskiego motocyklista uderzył w audi. Po zderzeniu jednoślad wpadł do rzeki, a motocyklistę zabrał do szpitala śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy