Komisarz chce opublikować protokół NIK z kontroli w ratuszu w Międzyrzeczu

Dariusz Brożek
Inspektorzy NIK wykryli tam wiele nieprawidłowości. Szkody spowodowane przez burmistrza i urzędników oszacowali na ponad 3,2 mln. zł. Mieszkańcy nie znają jednak szczegółów, gdyż protokół z kontroli nie został opublikowany w pełnej wersji.

Rządzący gminą komisarz Marian Sierpatowski zastanawia się nad opublikowaniem protokołu z kontroli przeprowadzonej przez NIK w ratuszu. Dlaczego jeszcze tego nie zrobił?

- Raport może zawierać informacje objęte tajemnicą przez prokuraturę, która prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w ratuszu i gminnych spółkach. Dlatego wystąpiliśmy do śledczych z pytaniem, czy i w jakiej formie możemy opublikować ten dokument. Czekamy na odpowiedź - mówi.

We wrześniu pisaliśmy o tzw. wystąpieniu pokontrolnym, czyli skróconej wersji protokołu. NIK opublikował je na swojej stronie internetowej, ale szczegóły zna tylko komisarz, jego najbliżsi współpracownicy i prokuratorzy. Przypominamy, że kontrolerzy zarzucają burmistrzowi Tadeuszowi D. oraz urzędnikom zaniedbania i działanie na szkodę gminy. M.in. fałszowanie wycen nieruchomości i wyprzedaż majątku po zaniżonych cenach.

Zdaniem NIK - spowodowane przez nich straty przekraczają 3,2 mln. zł. Burmistrz nie mógł się ustosunkować do tych zarzutów, gdyż w kwietniu został zawieszony w czynnościach przez prokuraturę, a w lipcu także przez premiera Donalda Tuska. Przed wrześniowym referendum przekonywał o swojej niewinności.

Wideo

Komentarze 15

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

~czytelnik~
Najwyższy czas.
u
urzędnik
Najwyższy czas,oj będzie ciekawie.
~mieszkaniec~
W dniu 11.11.2009 o 19:09, ZDECYDOWANY. napisał:

ZDECYDOWANIE TAK-lektura obowiązkowa mieszkańców naszego miasteczka -NIK przy otwartej kurtynie tj.zdecydowanie najlepsze rozwiązanie..



Chcialbym tylko wiedziec kto ten protokol przeczyta w calosci. Jak znam zycie to wiekszosc "czytajacych" wyszukiwac bedzie w tym protokole nazwisk tylko po to, zeby sobie (na tym forum to juz tradycja) pouzywac, poopluwac, poszmacic i na koncu stwierdzic, ze wszystko przez Tadea.
Nie oszukujmy sie. Po to wlasnie protokol ten bedzie publikowany.

Tak naprawde o nieprawidlowosciach dowiemy sie jak beda orzeczenia sadow.
Z
ZDECYDOWANY.
W dniu 09.11.2009 o 14:26, stała czytelniczka napisał:

a daj już Pan spokój Panie Brożeknaskakujesz Pan na zawieszonych aż śmiesznie się robidaj Pan Prokuraturze działaćchce opublikować, nie chce opublikowaća co to ma za znaczenie? jak opublikuje to będziemy czytać, jak prokurator nie zezwoli to nie poczytamyprzecież to logiczneczy moze chciałeś Panie redaktorze przypomnieć kto pierwszy o aferze napisał???buahahahahah



ZDECYDOWANIE TAK-lektura obowiązkowa mieszkańców naszego miasteczka -NIK przy otwartej kurtynie tj.zdecydowanie najlepsze rozwiązanie..
~kolo~
brawo policjanci brawo prokuratura okręgowa a nie /rejonowa oni tylko morzyli / a protokół z kontroli NIK jak najszybciej odtajnić aby ci co bronia krentaczy ,złodziei nie mieli żadnych wątpliwości. Dziwi mnie tylko jeden fakt dlaczego złodzieje tak długo rządzili w bezprawiu czy miejscowe organy przeznaczone do ścigania przestępstw korupcyjnych spały, czy było im tak wygodnie, a może były bardzo zajęte ściganiem przestęców z plecakami na plecach i kredkami w dłoniach. Dziwny ten Międzyrzecz mówią,że poprzednicy też kręcili ale czy to prawda ? czy naprawdę w tym miescie to rządzi układ komunistów i ich pobratymców, już mineło 20 lat od wyprowadzenia ostatniego sztandaru i czas na zmiany ale wszędzie nie tylko w ratuszu bo tak to co chwilę bedziemy mieli afery korupcyjne. Powodzenia Panie komisarzu twardo ,, za mo.... i na bruk tych kretaczy,,
G
Gość
dla mnie tadeo i tak jest przegrany w jednym dniu mówił, że jest w pełni sił i wraca do pracy by potem wziąć L4 i tak się dziwię, że ZUS odpuściło, ciekawe jaki lekarz to podpisał i jaką napisał przyczynę, inną sprawą jest to jakimi ludźmi się otaczał... bez komentarza
~mieszkaniec~
W dniu 09.11.2009 o 20:21, Gość napisał:

Kilka pytań do osoby, która pod kilko0ma nickami występuje w obronie burmistrza- kto zatrzymał burmistrza i wyprowadził go w kajdankach z ratusza. Prasa, telewizja, radni, czy może policjanci wydziału do walki z korupcją?- kto postawił burmistrzowi 13 zarzutów. Prasa, telewizja, radni, czy może prokuratura?- czyje raporty wkurzyły mieszkańców. Prasa, telewizji, radnych, czy kontrolerów z NIK?- kto zawiesił burmistrza w czynnościach. Prasa, telewizja, radni czy może prokuratura i później premier?Media są od tego, żeby informować o takich sprawach. Tak jak to robi Lubuska, Radio Zachód i gorzowska TVP. W żadnym artykule w Lubuskiej nie czytałem, że burmistrz jest winny. Czytałem natomiast o postawionych mu przez prokuraturę zarzutach. Czemu więc tumanisz ludzi i piszesz wierutne bzdury? Płacą ci za to?



Ale sie pieklisz kolego!!
Denerwuje Cie, ze jest wielu ludzi broniacych burmistrza?????
Pewnie Ty tez robiles wszystko, zeby sie go pozbyc.

A co do Twoich pytan:
przypominam Ci, ze w swietle prawa burmistrz jest osoba niewinna, bo poki co zaden sad go nie skazal.

Powiesz moze, ze byl aresztowany. Zobaczymy, nasz kraj aresztuje, a potem wyplaca rocznie milionowe odszkodowania za nieuzasadnione aresztowania.
Powiesz moze, ze ma 13 zarzutow. Niech ma i sto, dopoki wyrok sadowy tego nie potwierdzi nawet i tysiac zarzutow nie przesadza o winie.
Powiesz moze, ze jest zawieszony. Oczywiscie, tak wlasnie sie postepuje do czasu wyjasnienia. Radni tez sa zawieszeni.

A skoro tak bronisz redaktora, czy chociaz raz konkretnie napisal jakie burmistrz ma zarzuty. Czy tak naprawde wie jakie one sa??? Czy tylko 40 razy powtarza o korupcji bo to taki modny temat.

Poczekajmy na wyrok sadu a zobaczymy czy lub ile z 13 zarzutow zostanie. Czy z milionowych przekretow nie zostanie przypadkiem kilkanascie zlotych diety.

Poczekajmy, w koncu Tadeo ma do tego prawo.
G
Gość
W dniu 09.11.2009 o 20:21, Gość napisał:

....- kto zatrzymał burmistrza i wyprowadził go w kajdankach z ratusza. Prasa, telewizja, radni, czy może policjanci wydziału do walki z korupcją?- kto postawił burmistrzowi 13 zarzutów. Prasa, telewizja, radni, czy może prokuratura?- czyje raporty wkurzyły mieszkańców. Prasa, telewizji, radnych, czy kontrolerów z NIK?- kto zawiesił burmistrza w czynnościach. Prasa, telewizja, radni czy może prokuratura i później premier?



Zdaniem (bywającego na wszystkich chyba wątkach) pewnego oborowego-będzie to na pewno wszystko dziełem komisarza Mariana
Oborowy-napisz co myślisz o tym.
G
Gość
Kilka pytań do osoby, która pod kilko0ma nickami występuje w obronie burmistrza

- kto zatrzymał burmistrza i wyprowadził go w kajdankach z ratusza. Prasa, telewizja, radni, czy może policjanci wydziału do walki z korupcją?
- kto postawił burmistrzowi 13 zarzutów. Prasa, telewizja, radni, czy może prokuratura?
- czyje raporty wkurzyły mieszkańców. Prasa, telewizji, radnych, czy kontrolerów z NIK?
- kto zawiesił burmistrza w czynnościach. Prasa, telewizja, radni czy może prokuratura i później premier?

Media są od tego, żeby informować o takich sprawach. Tak jak to robi Lubuska, Radio Zachód i gorzowska TVP. W żadnym artykule w Lubuskiej nie czytałem, że burmistrz jest winny. Czytałem natomiast o postawionych mu przez prokuraturę zarzutach. Czemu więc tumanisz ludzi i piszesz wierutne bzdury? Płacą ci za to?
~mieszkaniec~
W dniu 09.11.2009 o 17:04, kip napisał:

A ja i inni mieszkańcy Międzyrzecza lubimy Pana Brożka i Pana Sierpatowskiego i wierzymy, że robią dobrą robotę. Czyścić miasto z brudów, to jest podstawa dobrego funkcjonowania gminy. Kilka brudów już poszło i chwała im za to. Nikt nie będzie narzucał swojej woli mieszkańcom, zwłaszcza jeżeli działa na szkodę miasta kierując się prywatą. Dosyć oszukiwania mieszkańców, płomiennych przemówień obietnic bez pkrycia, zatrudnianie nieudolnych i nieuprzejmych urzędników, dosyć kolesiostwa i zatrudniania znajomych w spółkach należących do gminy. Na załatwienie tych spraw i Pan Brożek i Pan komisarz zawsze będą mieli mandat mieszkańców.



A ja nie mam nic przeciwko Panu Sierpatowskiemu. Szkoda, że radni tak długo blokowali powołanie komisarza.

Ale jak widać celem Pana Brożka z kolei jest głównie nastawianie międzyrzeckiego społeczeństwa przeciwko burmistrzowi i rozdmuchiwanie wszystkiego co dzieje się wokół ratusza do niebotycznych rozmiarów.
Uważam, że takie działanie Pana redaktora nie ma nic wspólnego z "czyszczeniem miasta z brudów", jest działaniem czysto politycznym i przniosło już miastu wiele złego.
Póki co przez rok jeszcze nic nie zostało udowodnione a już żaden inwestor, nawet Ci którzy planowali otworzyć firmy w naszym mieście się u nas nie osiedlił. I teraz to już żaden inwestor do nas nie przyjdzie.
I nie ma się co dziwić skoro radni i nasz redaktor nawet w telewizji SWOJE DEBIUTY świętowali i rozpowiadali, że Międzyrzecz to miasto przekrętów.
Nie ma się co dziwić, że firmy uciekają z Międzyrzecza. A póki co nikomu niczego przez rok nie udowodniono.
Zadowoleni pewnie są międzyrzeccy przedsiębiorcy. Przy takim bezrobociu można liczyć na tanią siłę roboczą.
p
powiatowa
W dniu 09.11.2009 o 17:04, kip napisał:

A ja i inni mieszkańcy Międzyrzecza lubimy Pana Brożka i Pana Sierpatowskiego i wierzymy, że robią dobrą robotę. Czyścić miasto z brudów, to jest podstawa dobrego funkcjonowania gminy. Kilka brudów już poszło i chwała im za to. Nikt nie będzie narzucał swojej woli mieszkańcom, zwłaszcza jeżeli działa na szkodę miasta kierując się prywatą. Dosyć oszukiwania mieszkańców, płomiennych przemówień obietnic bez pkrycia, zatrudnianie nieudolnych i nieuprzejmych urzędników, dosyć kolesiostwa i zatrudniania znajomych w spółkach należących do gminy. Na załatwienie tych spraw i Pan Brożek i Pan komisarz zawsze będą mieli mandat mieszkańców.


a w powiecie gdzie koalicja po i psl to panu marianowi szefowi powiatowego po kolesiostwo i to wszystko o czym piszesz nie przeszkadza
k
kip
W dniu 09.11.2009 o 15:08, ~mieszkaniec~ napisał:

Poziom artykolow Pana Brozka nigdy nie byl wysoki, ale ostatnio drastycznie spadl. Jak nie ma o czym pisac to cos wymysla po to tylko zeby podburzac mieszkancow przeciwko burmistrzowi. Skoro nie wiadomo czy bedzie opublikowane to po co tyle razy o tym pisac.Jak pozwola na publikacje to Pan napiszesz, a tak znowu sztucznie probuje Pan podtrzymywac napiecie.Wiecznie takiej dobrej sprzedazy gazety lubuskiej jak za czasow aresztowania burmistrza nie utrzymacie - nalezy sie z tym pogodzic.A moze czas najwyzszy zeby to sad sie wypowiedzial na temat winy burmistrza, bo jak na razie tyle Pan pisze o nieprawidlowosciach, a o tym czy to prawda zadecyduje sad.Bo chyba redaktor sedzia nie jest????????


A ja i inni mieszkańcy Międzyrzecza lubimy Pana Brożka i Pana Sierpatowskiego i wierzymy, że robią dobrą robotę. Czyścić miasto z brudów, to jest podstawa dobrego funkcjonowania gminy. Kilka brudów już poszło i chwała im za to. Nikt nie będzie narzucał swojej woli mieszkańcom, zwłaszcza jeżeli działa na szkodę miasta kierując się prywatą. Dosyć oszukiwania mieszkańców, płomiennych przemówień obietnic bez pkrycia, zatrudnianie nieudolnych i nieuprzejmych urzędników, dosyć kolesiostwa i zatrudniania znajomych w spółkach należących do gminy. Na załatwienie tych spraw i Pan Brożek i Pan komisarz zawsze będą mieli mandat mieszkańców.
~mieszkaniec~
W dniu 09.11.2009 o 14:26, stała czytelniczka napisał:

a daj już Pan spokój Panie Brożeknaskakujesz Pan na zawieszonych aż śmiesznie się robidaj Pan Prokuraturze działaćchce opublikować, nie chce opublikowaća co to ma za znaczenie? jak opublikuje to będziemy czytać, jak prokurator nie zezwoli to nie poczytamyprzecież to logiczneczy moze chciałeś Panie redaktorze przypomnieć kto pierwszy o aferze napisał???buahahahahah



Poziom artykolow Pana Brozka nigdy nie byl wysoki, ale ostatnio drastycznie spadl. Jak nie ma o czym pisac to cos wymysla po to tylko zeby podburzac mieszkancow przeciwko burmistrzowi. Skoro nie wiadomo czy bedzie opublikowane to po co tyle razy o tym pisac.
Jak pozwola na publikacje to Pan napiszesz, a tak znowu sztucznie probuje Pan podtrzymywac napiecie.
Wiecznie takiej dobrej sprzedazy gazety lubuskiej jak za czasow aresztowania burmistrza nie utrzymacie - nalezy sie z tym pogodzic.

A moze czas najwyzszy zeby to sad sie wypowiedzial na temat winy burmistrza, bo jak na razie tyle Pan pisze o nieprawidlowosciach, a o tym czy to prawda zadecyduje sad.

Bo chyba redaktor sedzia nie jest????????
j
ja
W dniu 09.11.2009 o 14:26, stała czytelniczka napisał:

a daj już Pan spokój Panie Brożeknaskakujesz Pan na zawieszonych aż śmiesznie się robidaj Pan Prokuraturze działaćchce opublikować, nie chce opublikowaća co to ma za znaczenie? jak opublikuje to będziemy czytać, jak prokurator nie zezwoli to nie poczytamyprzecież to logiczneczy moze chciałeś Panie redaktorze przypomnieć kto pierwszy o aferze napisał???buahahahahah


Maryś trzyma rękę na pulsie u proroka, bo a nuż Tadzika odwieszą, a tak to się papiery jakieś dośle, pogada ze śledczymi, jakąś kontrolę wywoła co nie. Ale dziś on, a jutro jego.
s
stała czytelniczka
a daj już Pan spokój Panie Brożek
naskakujesz Pan na zawieszonych aż śmiesznie się robi
daj Pan Prokuraturze działać

chce opublikować, nie chce opublikować
a co to ma za znaczenie? jak opublikuje to będziemy czytać, jak prokurator nie zezwoli to nie poczytamy
przecież to logiczne

czy moze chciałeś Panie redaktorze przypomnieć kto pierwszy o aferze napisał???

buahahahahah
Dodaj ogłoszenie