Koncerty, imprezy, seanse, a nawet teatralna premiera – tyle się dzieje tego weekendu na lubuskich scenach! Wybierz się!

hak, sndr, mt, egj, nd
Lato Muz Wszelakich w Zielonej Górze: promenadowy koncert Orkiestry Dętej Zastal już w niedzielę, 26 lipca Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Nie ma nudy latem! Oto, co się dzieje na wielu lubuskich scenach od piątku, 24 lipca do niedzieli, 26 lipca 2020. Sprawdź naszą Strefę Imprez

Zielona Góra

Lubuskie Lato Teatralne 2020: „Słodkie lata 20., 30…” premiera na pl. Teatralnym!

„Umówiłem się z nią na dziewiątą” i inne szlagiery usłyszymy w premierowym muzycznym spektaklu „Słodkie lata 20., 30…”, który reżyser Jan Szurmiej i aktorzy Lubuskiego Teatru wyczarują na scenie plenerowej na pl. Teatralnym już w piątek, 24 lipca 2020 r. o godz. 21.00.
Szlagiery z słowami Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Jerzego Jurandota i wielu innych autorów: „Już taki jestem zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Na pierwszy znak” wykonają dla nas dobrze znani z desek Lubuskiego Teatru: Romana Filipowska, Joanna Świrska, Joanna Wąż, Marta Frąckowiak, Joanna Koc, Robert Kuraś, James Malcolm, Radosław Walenda, Jerzy Kaczmarowski, Janusz Młyński, Aleksander Podolak oraz Wojciech Romańczyk. Obok nich - po raz pierwszy na zielonogórskiej scenie - zobaczymy wrocławską aktorkę Marikę Klarman.
Uwaga! Spektakl „Słodkie lata 20., 30…” na pl. Teatralnym możemy zobaczyć też – nucąc szlagiery! – w sobotę, 25 lipca 2020 r. o godz. 21.00. Bilety: 25 zł.

Czytaj także

Gorzów Wielkopolski

Dobry wieczór Gorzów! Znów będzie się działo!

Przed nami kolejna odsłona kulturalnych rozrywek w plenerze. Co miasto tym razem przygotowało dla mieszkańców? W sobotę widzimy się o godz. 19.00. Najpierw Teatr Osterwy wystawi spektakl muzyczny "Magia Obłoków", a następnie na scenie pojawią się filharmonicy z muzyką tradycyjną z różnych stron świata (tytuł koncertu: "Folklor na czterech strunach świata"). Z kolei w niedzielę kulturalne atrakcje rozpoczną się o godz. 17.00. W pierwszej kolejności na scenie pojawi się Aleksander Lasek z zespołem Nowonarodzeni, a następnie zagra Orkiestra Dęta OSP Siedlice. Pod sceną rozstawione dla widzów są leżaki. Inne dostępne miejsca: ławki na deptaku, kawiarnie i nie tylko... Cały deptak będzie do Waszej dyspozycji.
Sobota i niedziela, Stary Rynek, udział darmowy.

Dąbie

Ale czad! Łydka Grubasa da koncert na plaży ośrodka Temar

Łydka Grubasa zagra w ośrodku Temar w Dąbiu w piątek, 24 lipca 2020 r. Jak piszą muzycy grupy znanej m.in. ze sceny Pol’and’Rock Festiwalu – pod hasłem Latolibacja kryje się „elegancki, rockowy łomot w pięknych okolicznościach przyrody. Bez kompromisów – pełna scena, pełna energia, pełna poruta.” Łydka Grubasa to zespół wykonujący muzykę rockowo-metalową, ale jednocześnie czerpiący do woli z całego świata muzycznego i wplatający w swoje utwory niemal wszystkie gatunki. Tekstowo to bieżąca publicystyka ubrana w humorystyczny, sarkastyczny, czasem dosadny tekst. Łydka Grubasa to mnóstwo gitarowej energii i dawka śmiechu. Mieszanka ta, z pozoru karkołomna, gwarantuje mnóstwo gitarowej energii, bardzo pozytywną aurę płynącą ze sceny oraz dawkę śmiechu połączoną z refleksją.
Koncert zespołu Łydka Grubasa na plaży Kompleksu Wypoczynkowego Temar w Dąbiu -
w piątek, 24 lipca 2020 r. o godz. 21.00. Bilety: 60 zł.

Premiera Lubuskiego Lata Teatralnego: „Słodkie lata 20.-30…” w reżyserii Jana Szurmieja

Zielona Góra

Lato Muz Wszelakich: Baśnie, bajki, banialuki…

W cyklu Lata Muz Wszelakich – w piątek, 24 lipca 2020., o godz. 11.00 – najmłodsi widzowie obejrzą spektakl Studia Teatralnego Guliwer – „Porwanie Gąski Sabinki”. Na wydarzenie na scenie amfiteatru zaprasza Zielonogórski Ośrodek Kultury. Wstęp wolny!

Zielona Góra

Promenadowy koncert Orkiestry Dętej Zastal

W niedzielę, 26 lipca 2020 r. – kolejny z siedmiu koncertów plenerowych Orkiestry Dętej Zastal zaplanowanych w ramach Lata Muz Wszelakich 2020.
Zasłużony zespół (Orkiestra Dęta Zastal gra od 1947 roku!) wystąpi o godz. 17.00 na Scenie Letniej Filharmonii Zielonogórskiej. W programie: muzyka filmowa, muzyka rozrywkowa oraz klasyczna na wesoło. Wstęp wolny!

Czytaj także

Lato Muz Wszelakich 2020: gra Orkiestra Zastalowska

Zielona Góra

Lubuskie Lato Teatralne 2020: Dla najmłodszych – „Świnki trzy” na pl. Teatralnym. Wstęp wolny!

Lubuskie Lato Teatralne ma też atrakcję dla najmłodszych widzów. W niedzielę, 26 lipca na pl. Teatralnym zobaczymy „Świnki trzy” w reżyserii Małgorzaty Kazińskiej: opowieść o trzech sympatycznych świnkach i ich niecodziennych przygodach. Czy złemu, przebiegłemu wilkowi uda się zjeść maluchy? Czy pomoc wrony okaże się skuteczna? Dlaczego przyjaźń to nie tylko wspaniały prezent, ale także ustawiczna praca? O tym wszystkim najmłodsi widzowie mogą dowiedzieć się z kolorowej, roztańczonej, wiecznie aktualnej bajki.
Dwa spektakle w niedzielę, 26 lipca 2020 r. na pl. Teatralnym o godz. 12.00 i 16.00.
Wstęp wolny!

Zielona Góra

Pogromcy bazgrołów nie zwalniają tempa. Zabiorą się za odnowienie kamienic

W sobotę, 25 lipca, Pogromcy bazgrołów zabiorą się za odnowienie kolejnych budynków w Zielonej Górze. Tym razem pokonają nielegalne napisy na kamienicy przy ul. Lisowskiego 5. Organizatorzy zapewniają niezbędne wałki i farby. Warto jednak założyć ubrania, których nie będzie nam szkoda zniszczyć.
Początek akcji w sobotę, o godz. 12.00, ul. Lisowskiego 5 w Zielonej Górze.

Zielona Góra

12 Zlot Miłośników VW GarBusa, czyli zielonogórskie Garbobranie

Po raz kolejny w ten weekend odbędzie się Garbobranie, czyli zlot miłośników pięknych aut - garbusów. W piątek na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze Drzonkowie nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. W sobotę o godz. 12.00 ulicami miasta przejedzie parada Garbusów. Nie zabraknie też konkursów, zabaw, turniejów. Impreza jest zamknięta, kiedy możesz obejrzeć garbusy? Mieszkańcy, którzy nie biorą udział w zlocie, mogą obejrzeć garbusy na terenie WOSiR-u w Zielonej Górze Drzonkowie w określonych godzinach.

W piątek w godz. 16.00-20.00.
W sobotę w godz. 14.00-20.00.
W niedzielę w godz. 9.00-11.00.

Piątek, sobota, niedziela, WOSiR Drzonków.

Czytaj także

Gorzów Wielkopolski

Kino po Zmroku w amfiteatrze

Miejskie Centrum Kultury kontynuuje wakacyjną akcję plenerowych seansów. Z jedną różnicą: jeszcze rok temu gorzowianie oglądali filmy leżąc na leżaku lub kocu w parku, a teraz mogą na dobry film wybrać się do amfiteatru. O repertuar zadba Kino 60 Krzeseł. W najbliższy piątek na wielkim ekranie zobaczymy film pt. Boy. Ważne: jeśli chcesz wybrać się na Kino po Zmroku wejdź wcześniej na stronę internetową MCK, kup bilet i wydrukuj i podpisz zgodę, która jest warunkiem uczestnictwa w seansie.
Piątek, 22.00, amfiteatr, bilety: 5 zł.

Nowa Sól

Lipcowa Niespodzianka Teatralna

Teatr Terminu A Quo wystawi sztukę "wariat i zakonnica". Wystąpią Joanna Pałka (po 14 latach znów na scenie) i Edward Gramont.
Spektakl w siedzibie teatru przy ul. Kościuszki 33 w nowej Soli w niedzielę, 26 lipca, o godz. 21.00.

Zielona Góra Stary Kisielin

Lato Muz Wszelakich: Kośba, czyli tradycyjne sianokosy

Filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Zielonej Górze Starym Kisielinie we współpracy ze Stowarzyszeniem Akademia Tradycji zaprasza na Kośbę, czyli Tradycyjne Sianokosy z kapelą ludową Wióry Lecą. Impreza odbędzie się w parku pałacowym (z zachowaniem wszelkich zaleceń, które obowiązują podczas pandemii) – w sobotę, 25 lipca 2020 r. o godz. 17.00. Wstęp wolny!
Wydarzenie będzie próbą odtworzenia starych zwyczajów, które niegdyś towarzyszyły ludziom podczas koszenia trawy i zboża.

Gorzów Wielkopolski

Karaś i Rogucki na scenie

Karaś/Rogucki to międzypokoleniowy duet, który ni stąd ni z owąd pojawił się na polskim rynku muzycznym po zawieszeniu działalności pierwotnych projektów. Kuba Karaś z The Dumplings odpowiada za produkcję, a Piotr Rogucki z Comy zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę określaną przez siebie jako „erotyki motoryzacyjno- katastroficzne”. Koncertu w wykonaniu tych dwóch artystów wysłuchamy w ramach akcji MCK: Miej Czas na Koncerty. W ramach tej akcji w Gorzowie pojawią się m.in. jeszcze tacy artyści, jak Mela Koteluk, czy Kayah. Uwaga: bilety dostępne są wyłącznie online na stronie abilet.pl. Każdy uczestnik koncertu musi przyjść z wydrukowaną i podpisaną przez siebie zgodą (informacje na stronie internetowej MCK Gorzów).
Sobota, 21.00, amfiteatr, bilety: 45 zł.

Nowa Sól

Dwa koncerty nad Odrą

Jako pierwsza wystąpi kapela Prima Sort, która zaprezentuje niezapomniane piosenki warszawskiej ulicy. Druga pozycja w programie tego wieczoru to „Magia obłoków”, czyli wyjątkowe spotkanie z piosenkami Marka Grechuty w wykonaniu Jana Mierzyńskiego (aktora Teatru im. Osterwy w Gorzowie Wlkp.) z zespołem.
Dwa koncerty w sobotę 25 lipca 2020 r., na Harcerskiej Górce o godz. 17 i 18.30.
Wstęp wolny.

Nowa Sól

Kino "Jak być dobrą żoną"

Pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości, równości płci oraz o tym, że małżeństwo to prawdziwa…. szkoła przetrwania. Inspiracją do filmu były autentyczne poradniki dla kobiet oraz własne, rodzinne wspomnienia reżysera.
W piątek, 24 lipca 2020 r., o godz. 16.30.
Sobota, 25 lipca 202 r., o godz. 19.00.
Niedziela, 26 lipca 2020 r, o godz. 16.30.
Miejsce: Kino Europa w Nowosolskim Domu Kultury. Bilety 13 i 16 zł.

Czytaj także

Nowa Sól

Kino "Turu. W pogoni za sławą"

Roztańczona i rozśpiewana animacja o muzycznym talencie rodem z kurnika. Tętniąca latynoskimi rytmami, pełna zwierzaków opowieść o psotnej kwoce, która ze zwykłej kurki przemienia się w wielką gwiazdę estrady.
Piątek, sobota, niedziela, 24-26 lipca 2020 r., godz. 14.30.
Miejsce: Kino Europa w Nowosolskim Domu Kultury. Bilety 13 i 16 zł.

Międzyrzecz

Siadaj na leżaku i oglądaj film

W niedzielny wieczór (o 22.00) rozpocznie się seans w ramach wakacyjnego "Kina na leżakach". Na placu za Międzyrzeckim Ośrodkiem Kultury widzowie zobaczą film "Czarny Mercedes" - polski kryminał z 2019 r. w reżyserii Janusza Majewskiego.

Pszczew

Weekend z siłaczami i pysznym jedzeniem

W sobotę i niedzielę koniecznie przyjedźcie do Pszczewa i wybierzcie się na Plac Magdaleński. W weekend zaparkują tam food trucki z pysznym jedzeniem, a dodatkowo w sobotę rozegrane zostaną zawody Pucharu Polski Strongman. Gościem specjalnym zawodów będzie Jarosław Dymek.

Tak startowało Lubuskie Lato Teatralne 2020 w Dąbiu

Żagań

Dzień Otwarty Traktu Winnego

W sobotę 25 lipca 2020 w zespole poaugustiańskim w Żaganiu, w godz. 16.00-18.00 Dzień Otwarty Traktu Winnego. W tym czasie będzie można poznać proces produkcji wina, sposób jego przechowywania, historię winiarstwa w Żaganiu i okolicy. Wstęp bezpłatny (dla chętnych możliwość płatnej degustacji wina).
W niedzielę 26 lipca 2020 o godz.20.00 Żagański pałac Kultury zaprasza na drugi koncert pod platanami. Wystąpi zespół Trupięgi – Leśmianotwory, czyli muzyczna interpretacja poezji Bolesława Leśmiana.
Ilość miejsc ograniczona – darmowe wejściówki do odbioru w dziale Kulturalno – Artystycznym w pokoju nr 168 Żagańskiego Pałacu Kultury).

Szprotawa

Koncert Mój Dom Polska

Szprotawski Dom Kultury zaprasza w niedzielę 26 lipca 2020 o godz. 16.00 na koncert Mój Dom Polska na szprotawskim Rynku. Wystąpią: Danuta Błażejczyk, Anna Cymermann i Krzysztof Gwiazda.
To ostatni koncert z cyklu Gram na ulicach. Jest on jednym z 16 ogólnopolskich koncertów realizowanym przez Fundację Gwiazd.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3