Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kończy się budowa basenu w Międzyrzeczu. Otwarcie już 5 grudnia (zdjęcia)

Dariusz Brożek095 742 16 [email protected]
Do końca tygodnia oba baseny i brodzik zostaną wypełnione wodą. Budowa pływalni dobiega końca.
Do końca tygodnia oba baseny i brodzik zostaną wypełnione wodą. Budowa pływalni dobiega końca. fot. Dariusz Brożek
Jacuzzi, wodne masaże i sauna - to tylko niektóre z atrakcji nowej pływalni. Wczoraj późnym wieczorem rozpoczęło się napełnianie jej głównej niecki.

[galeria_glowna]
W pływalni są dwa baseny - sportowy i rekreacyjny, a do tego brodzik dla maluchów, sauna, zjeżdżalnia i jacuzzi. Wypełnianie największego zbiornika rozpoczęło się wczoraj późnym wieczorem. W maszynowni na najniższej kondygnacji budynku Krzysztof Mijał uruchomił zawory i woda zaczęła płynąć do niecki ze stali.

- Wpierw musi wypełnić tak zwany zbiornik przelewowy oraz zalać pompy i filtry - mówi.

Główny basen ma wymiary 12,5 na 25 m. Głębokość wynosi od 1,3 do 1,8 m. Powierzchnia lustra ma 312 m. kw, natomiast pojemność aż 469 m. sześc. wody.

- Dlatego napełnianie głównego basenu potrwa do czwartku. Potem woda popłynie do basenu rekreacyjnego i brodzika. Zalewanie potrwa do końca tygodnia - mówi kierownik budowy Marcin Małycha z zielonogórskiej firmy San Bud.

Maszyna ruszyła

Już za kilka tygodni będziemy mogli korzystać z wanien z jacuzzi.
(fot. fot. Dariusz Brożek)

Rozpoczął się rozruch technologiczny pływalni. Jej oficjalne otwarcie nastąpi 5 grudnia br. Czyli kilka miesięcy wcześniej, niż planowano przed dwoma laty, kiedy rozpoczęła się budowa.

- Maszyna ruszyła i nic już jej nie zatrzyma - zapewnia Piotr Balawender, majster z z firmy San Bud.

Przy basenie sportowym wybudowano trybunę na ponad 140 widzów. Woda ma mieć od 26 do 28 stopni Celsjusza. Będzie o jeden stopień cieplejsza od powietrza tłoczonego z podziemi specjalnymi dmuchawami.

Obok znajduje się basen rekreacyjny i powierzchni 128 m. kw. Ma głębokość od 0,6 do 1,2 m. W środku znajduje się metalowa niecka. To tzw. grota ze sztuczną falą. Kolejne atrakcje to gejzery i dysze do wodnych masaży. Oraz wylot zjeżdżalni o długości 62 m. Woda w tym basenie będzie miała 30 stopni.

Luksusy za 22 mln zł

Inż. M. Małycha prowadzi mnie do niewielkiego brodziku. Ustawiono tam małą zjeżdżalnię, jego głębokość wynosi zaledwie od 10 do 40 cm. Woda w tym zbiorniku będzie miała 31 stopni. - Jest tak płytki, że będą się z nim mogły bawić nawet dwu i trzyletnie szkraby - mówi.
Kompleks dopełniają dwie wanny z jacuzzi. W sam raz na sześć osób. Obok powstanie sauna.

Ile zapłacimy za te luksusy? Gmina wydała około 22 mln zł. A ile mieszkańcy zapłacą za bilety? - Właśnie pracujemy nad taryfikatorem. Opłaty będą porównywalne z cenami biletów na basen w Świebodzinie, choć międzyrzecki jest znacznie nowocześniejszy - zapowiada Augustyn Filipczuk, dyrektor krytej pływalni Kasztelanka.

Ustaliliśmy, że popołudniami mieszkańcy będą płacić za wejście około 5 zł. W weekendy bilety będą droższe o złotówkę, lub dwie. W pływalni zatrudnione zostaną 24 osoby. Kilku pracowników zapoznaje się już z obsługą urządzeń.

Wszystkie baseny mają niecki z nierdzewnej stali. To nowatorskie rozwiązanie, które ułatwi czyszczenie zbiorników i zachowanie higieny. Mieszkańcy niecierpliwie czekają na otwarcie. - Lubimy pływać, dlatego będziemy często tam przychodzić - zapewniają uczniowie pobliskiego gimnazjum nr 2.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska