Gazeta Lubuska

Kończy się budowa ronda w Zielonej Górze przy południowym wyjeździe na S3 [ZDJĘCIA]

Po nowym rondzie można będzie jeździć już w drugiej połowie listopada - dowiadujemy się w zielonogórskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych

Mariusz Kapała / GL

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/11] Następne

Kończy się budowa ronda w Zielonej Górze przy południowym wyjeździe na S3 [ZDJĘCIA]

Po nowym rondzie można będzie jeździć już w drugiej połowie listopada - dowiadujemy się w zielonogórskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Wszystko wskazuje na to, że do 20 listopada zakończą się roboty i puścimy ruch przez rondo - informuje Anna Jakubowska z zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Z nowego ronda będzie można wjechać na trasę S3 w kierunku północnym lub południowym, a także udać się w stronę Kisielina.
Do tej pory ruch odbywał się po obrzeżach ronda. - Nowe rondo usprawni ruch w tej części miasta - zapewnia Jakubowska.

Przypomnijmy, że na ul. Wrocławskiej budowane są jeszcze dwa ronda. Pierwsze, od strony wyjazdu z centrum miasta, to te nieopodal pętli autobusów linii "0". Dzięki niemu mamy bezpieczniej zjeżdżać w ul. Pileckiego. Jak poinformował Paweł Urbański z urzędu miasta rondo ma być gotowe do końca listopada.

Kolejne rondo przy zjeździe na Raculę ma być gotowe na koniec lipca przyszłego roku. - Prace mają ruszyć wiosną - mówi Urbański. Rondo miało być gotowe już na początku roku, ale prace zostały wstrzymane ponieważ wykonawca ogłosił upadłość.

S3. Drogowcy oddali dwa nowa odcinki. To 33 km trasy. WIDEO:Polecamy