Konferencja inwestorów i przedsiębiorców w Zielonej Górze

Redakcja
Udostępnij:
Dostęp do odpowiednich źródeł finansowania jest jednym z podstawowych warunków sukcesu w biznesie. W wielu jednak przypadkach wiedza na temat możliwości pozyskania funduszy na rozwój firmy jest ograniczona. Przedsiębiorcy bardzo często nie posiadają wystarczających informacji na temat potencjału jaki oferuje im rynek kapitałowy.

Finansowanie rozwoju firmy opierają głównie na tradycyjnych instrumentach, jakimi są środki własne lub kredyt bankowy. Wciąż bardzo niewiele firm próbuje pozyskać środki na rozwój poprzez giełdę, bądź od funduszy inwestycyjnych czy też bezpośrednio od inwestorów prywatnych, którzy poszukują projektów inwestycyjnych na rynku niepublicznych.

Z drugiej strony również osoby posiadające wolne środki pieniężne nie są świadome, że poza tradycyjnymi formami lokowania oszczędności lub inwestycjami na giełdzie, mają możliwość inwestowania na rynku niepublicznym, bezpośrednio w spółki poszukujące funduszy na rozwój. Spowodowane jest to głównie brakiem wiedzy na temat samego procesu inwestowania na rynku niepublicznym oraz trudnościami w uzyskaniu informacji na temat ciekawych spółek, które poszukują funduszy na rozwój.

W celu szerzenia wiedzy na temat potencjału jaki oferuje szeroko rozumiany rynek kapitałowy został uruchomiony projekt Trinity Capital Business Network, który łączy środowisko przedsiębiorców i inwestorów prywatnych. W ramach tego przedsięwzięcia przez okres najbliższych trzech lat przeprowadzonych zostanie na terenie całego kraju ponad 75 konferencji na temat możliwości pozyskiwania finansowania oraz inwestowania w małe i średnie przedsiębiorstwa. Prelekcje poprowadzą doświadczeni specjaliści i praktycy rynkowi, którzy na co dzień zawodowo zajmują się pozyskaniem finansowania oraz inwestycjami.

"Finansowanie udzielane firmom przez sieci inwestorów prywatnych, fundusze inwestycyjne czy wsparcie ze strony funduszy unijnych stanowi alternatywę dla kredytu" - tłumaczy Radosław Tadajewski, specjalista z Trinity Capital Business Network. "Celem organizowanych przez nas konferencji jest zwiększenie liczby prywatnych inwestycji w Polsce poprzez edukację oraz integrację środowiska inwestorów i przedsiębiorców" -dodaje.

Głównymi tematami, które poruszone zostaną podczas prelekcji będą sposoby pozyskania funduszy na rozwój firmy, przede wszystkim poprzez finansowanie udziałowe oraz dłużne, jak również bardzo popularne w ostatnim okresie finansowanie z dotacji unijnych czy też funduszy regionalnych. Szeroko omówione zostaną także wszelkie aspekty procesu inwestycyjnego na rynku niepublicznym, fuzji i przejęć, a także procesu emisji akcji. Najlepsi specjaliści rynku kapitałowego przedstawią zagadnienia związane z inwestowaniem funduszy Private Equity i Venture Capital oraz funkcjonowaniem nowego rynku obligacji Catalyst.

Konferencje są prestiżowym wydarzeniem w regionie, podczas którego gromadzą się wszyscy najwięksi inwestorzy i przedsiębiorcy. W ramach Trinity Capital Business Network odbyło się już pięć konferencji: w Legnicy, Wałbrzychu, Wrocławiu, Jeleniej Górze oraz w Katowicach. Kolejna z nich odbędzie się 27 i 28 maja 2010 w Zielonej Górze w Hotelu RUBEN. Projekt finansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dlatego dla zarejestrowanych uczestników konferencja jest bezpłatna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie