Koniec świata w czerwcu 2018. Asteroida uderzy w ziemię? Co nas zabije? Dlaczego musimy zginąć? Zagłada jest nieunikniona?

  • Gazeta Lubuska

red

Mimo że od słynnej biblijnej apokalipsy, do której miało dojść w 2012 roku, minęło już sporo czasu, to wciąż pojawiają się kolejne, równie zatrważające doniesienia na temat końca świata. Pewne jest, że prędzej czy później takowy nastąpi. Może to właśnie ten moment? Może właśnie czytacie tekst, od którego kilka miesięcy po publikacji przestaniemy istnieć? Śmierć może nadejść każdego dnia. Ludzkość czeka zagłada przepowiedziana w Biblii?
Powiedzmy sobie szczerze. Wizja końca świata w ciągu roku przyświeca nam średnio kilka razy. Dlatego nie dziwi fakt, że ta najnowsza nie ma takiego wydźwięku, jak ta z 2012, która podgrzewana była na wszelkie możliwe sposoby. Nawiązujemy tutaj do głośnej, choć bardzo "kulawej" kinowej produkcji „2012” Rolanda Emmericha, która w efekcie okazała się słabą komedią z domieszką kina akcji. Koniec kalendarza Majów miał zwiastować kres ludzkości. Dlaczego tak się nie stało? Co poszło nie tak?



Zagłada ludzkości ma się wypełnić


Tym razem ma być inaczej. Przepowiednia nawiązująca do Apokalipsy świętego Jana ma się wypełnić. Tak mówi teoretyk spiskowy, Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue. Zagłada ludzkości ma być ukryta w kodzie Biblii, konkretniej chodzi o Księgę Objawienia, która przytacza dzień sądu, bestię.

POLECAMY RÓWNIEŻ:



Koniec świata 2018. Apokalipsa Ziemi nieunikniona? Zginiemy wszyscy? Przepowiednia śmierci i chaosu zwiastuje kres, który jest coraz bliżej?



Koniec świata zawarty w kodzie Biblii


A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa,
i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.


via GIPHY





Na podstawie powyższego fragmentu, w którym ma być zawarty klucz do całej zagadki, Rodrigue uważa iż apokalipsa nastąpi dokładnie 24 czerwca 2018 roku. Niestety mężczyzna nie był w stanie lub nie chciał powiedzieć jakimi obliczeniami się kierował dochodząc do takiej daty. Mamy ty przykład kolejnej chęci wzbudzenia sensacji, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy. Może autor rzeczywiście ma jakieś zdolności, jak Nicolas Cage w filmie "Zapowiedź" (o wiele lepszego swoją drogą niż "2012").

Apokalipsa ludzkości już trwa?


Jak to właściwie jest z tą Apokalipsą według św. Jana? Powiedzmy szczerze, nie daje nam ona żadnych szans. Bóg tworząc świat wyznaczył mu określony czas "działania". Niestety nie został on jasno określony. Teologowie jednak od zawsze (mając na uwadze wspomniany koniec) zalecali życie zgodne z przykazaniami, gdyż zagłada może nastąpić w każdej chwili. Biorąc poprawkę na jeźdźców apokalipsy, nie będzie to nic przyjemnego. Zresztą samo hasło koniec świata budzi już najgorsze myśli.

Po czym zatem poznać, że koniec świata zbliża się? To bardzo trudne pytanie. Zapowiadane w apokalipsie konflikty między narodami, głód, epidemie, trzęsienia ziemi oraz prześladowania chrześcijan mamy za sobą. Niektóre z tych rzeczy nadal się dzieją. Do tego dochodzi również zjawisko terroryzmu, wszelakiego okrucieństwa... W dobie globalnego zagrożenia bardzo trudno przewidzieć koniec świata. Chyba, że... on już się dzieje, przebiega stopniowo i my, nie dostrzegając tego, się do niego przyczyniamy...



"Ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną..."


Tak czy inaczej, jak mówi Biblia, dopiero powtórne przyjście Jezusa będzie stanowić odpoczynek i ratunek dla wiernych, tych którzy wytrwają. Chrystus zstąpi z nieba na Ziemię na obłokach niebieskich wraz z gwardią przyboczną aniołów. Wtedy też nastąpi selekcja i podział na dobrych i czystych oraz na grzeszników - Sąd Ostateczny. Zmartwychwstaną ci, którzy należą do Chrystusa. A Szatan wraz z wszystkimi, którzy będą potępieni, zostanie wrzucony do jeziora ognia. Niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

Przepowiednie Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

02.08.2018, 16:46

Podpowiem Paniom/Panom (red.) a raczej (staż.) albo nawet (gim.), że skoro "artykuł" ukazał się (ponownie) 2 sierpnia 2018, to w czerwcu 2018 końca świata nie było.
Przy okazji - tak, wiem, dziś wieczorem będę mógł zobaczyć stację kosmiczną. Nie musicie znów o tym pisać.

10.03.2018, 15:15

MUuuuSSi BYĆ SUMIENIE DUSZA odPowieDZIALNOSC.

09.03.2018, 17:59

Wina Tuska!

09.03.2018, 17:58

I poszlo wszystko w pizdziec!

08.03.2018, 21:53

A KTÓRY TO Z KOlEJI BIG BAM.?
I DO KTÓREGO z KOLEJI WSZECHSWIATA PROWADZOM CZARNE DZIURY.?

08.03.2018, 19:17

NASZE CIAŁA SĄ TYLKO "AVATAREM", KTÓRYM POSŁUGUJE SIĘ NIEŚMIERTELNY DUCH W TYM MATERIALNYM WYMIARZE ŚWIATA..."CZŁOWIEK", CZYLI KTOŚ, KTO UWAŻA SIEBIE ZA TĄ MATERIALNĄ SKORUPĘ JEDYNIE, MOŻE SIĘ I MARTWI "FIZYCZNĄ ŚMIERCIĄ", ALE JEŚLI CHCEMY STAĆ SIĘ NIEŚMIERTELNYMI BOGAMI, SKIERUJMY ŚWIADOMOŚĆ W STRONĘ DUCHA (KTÓRYM JESTEŚ-MY), A NIE MARTWMY SIĘ TAK MATERIALNĄ SKORUPĄ, KTÓRĄ SIĘ NIEŚMIERTELNY DUCH POSŁUGUJE...NAWET JEŚLI TA SKORUPA SIĘ KIEDYŚ ROZPUŚCI, MIEĆ BĘDZIEMY WTEDY WCIĄŻ...BARDZIEJ SUBTELNE CIAŁA...I JEDYNE CO SIĘ ZMIENI, TO TO, ŻE DOŚWIADCZAĆ BĘDZIEMY SWOJEGO ISTNIENIA W INNY SPOSÓB...ISTOTY NIEPRZYGOTOWANE NA TO ROZSTANIE Z FIZYCZNYM OPAKOWANIEM (NARZĘDZIEM) DUCHA, SZCZEGÓLNIE TE, KTÓRE ŻYJĄ NA NISKIM POZIOMIE SAMOŚWIADOMOŚCI I TE, KTÓRE ZGROMADZIŁY W ŻYCIU WIELE "NEGATYWNEJ KARMY" MOGĄ DOZNAWAĆ TEGO PRZEJŚCIA W SPOSÓB BARDZO SZOKUJĄCY I NEGATYWNY, ALE KTOŚ KTO SIĘ NA TO PRZYGOTUJE, NIE MUSI SIĘ BAĆ ;)

08.03.2018, 16:49

Zginiemy z podatków Kaczyńskiego i Morawieckiego:D:D:D

08.03.2018, 13:13

Intelektualistą to ty nie jesteś. Właściwie po co ci koniec świata? U ciebie trwa to od lat

08.03.2018, 10:56

Zamiast dać dojść do głosu rozsądkowi i nauce, marnujemy energię na pierdoły mambo dżambo.
Ch... mnie obchodzą literaki i krzyżówki z księgi zmiksowanej na kilku synodach. Koniec świata dzieje się na naszych oczach, kiedy produkujemy broń chemiczną i atomową, bezradnie patrzymy na zagładę ekologiczną w Chinach, zużywamy surowce, hormony i antybiotyki trafiają do wód gruntowych...

08.03.2018, 09:52

Widziałem bestie wychodzące z URM z naręczem nagród, prowadziła ich bestia z broszką na piersi i dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa i dano jej możliwość przetrwania dwóch lat. Kto ma rozum niech znaczenie, bestii zrozumie a nazwa jej Mamona.

08.03.2018, 09:09

Skończcie już to mizerne, bezsensowne, biedne pitolenie, naciągacie wszystkie tematy jakie można, a jak juz nie ma co to zabawa w bajkopisarzy wychodzi wam najlepiej.

08.03.2018, 08:15

No i bez żalu , jako gatunek , nie sprawdzili się.

07.03.2018, 22:35

Czy w Biblii jest konkretna data? Nie! Proszę poczytać uważnie a szczególnie Nowy Testament, jest jak wół "Nie znacie dnia i godziny..."

07.03.2018, 21:54

Który pokazuje to na masową skalę i niemal zawsze "na żywo". Co więcej, można rzec, że np w takim średniowieczu czy antyku, do masowych rzezi dochodziły jeszcze epidemie. Nic więc dziwnego, że znaleźli się ludzie, którzy na tej bazie dopatrzyli się apokaliptycznych wizji, które potem ubrali w pogmatwane zdania i nazwali proroctwami.

07.03.2018, 19:30

Jak już gazeta robotnicza się bierze za przepowiednie to znaczy, że rychło zbliża się jej kres.

07.03.2018, 17:54

Przestancie gadac bzdury i ludzi straszyc. Dosc juz tego. Lepiej sie wezcie za konkretna robote.

07.03.2018, 17:36

A ja jestem za żeby tym razem się udało.

07.03.2018, 16:52

Koniec Swiata jest jutro ...Tesciowa wpada w odwiedziny...Apokalipsa nadeszla...

07.03.2018, 15:29

A czyja ? Przecież tvn odpowiada za to co emituje , czy nie ? A może to wina kosmitów ? Albo krasnoludki odpowiadają za emisje tvn-u . Atak hakerów ? Spisem zielonych ludzików ?

07.03.2018, 15:26

Buahahahahahahahahahahaha

07.03.2018, 15:16

JEst tez napisane

Rozkazał, aby wszystkim ludziom – wielkim i małym, biednym i bogatym, niewolnikom i wolnym – naniesiono znak na prawą rękę lub na czoło. 17 I nie można było niczego sprzedać ani kupić bez znaku, który oznaczał imię bestii lub jego cyfrowy symbol.

Na razie mozna kupic bilet majac karte zblizeniowa.

07.03.2018, 14:45

Dostosowała się poziomem do ciebie płatny prawilski pachołku. Ale z jednym się z tobą zgadzam masz rację że te biblijne bajeczki to brednie dla psychicznych.

07.03.2018, 14:45

Ileż można czekać?

07.03.2018, 14:44

A to wina TVNu że następny psychiczny się znalazł co widzi prawdę w baśni napisanej przez kogoś naprutego winem i napalonego ziołem??

Przecież te bajki od 2000 lat są łykane przez motłoch i biznes się kręci.

07.03.2018, 14:36

Nie zgodzę się. Przeczytałem ten artykuł w całości, i moim zdaniem w 99% NIE zgadza się z Biblijnym orędziem głoszonym przez Świadków Jehowy.
Proszę o opanowanie i nie mieszanie Świadków Jehowy do tych bredni powyżej.