Konto Przekorzystne – co to jest i dla kogo?

Partnerem cyklu jest Pekao S.A.
Udostępnij:
Konto Przekorzystne Pekao to konto osobiste z wieloma korzyściami dla klienta, dopasowane do potrzeb nawet osób młodych, które są zaliczane do generacji C.

Kogo zaliczamy do generacji C i jakie są preferencje tych osób?

Generacja C to określenie stosowane do osób urodzonych po 1995 roku. Pochodzi ono od angielskich słów „connect, communicate, change”, które według socjologów najlepiej opisują zachowania tego pokolenia. Jest ono bowiem stale on-line, niemal bez ustanku komunikuje się ze światem i cechuje je otwartość na zmiany.

Z badań wynika, że młodzi, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie i znajdują się na początku ścieżki zawodowej, przy wyborze banku kierują się przede wszystkim możliwością uniknięcia różnorodnych opłat związanych z zarządzaniem finansami. Właśnie dlatego osobom, które nie ukończyły 26 roku życia Pekao oferuje Konto Przekorzystne na preferencyjnych warunkach. Osoby te nie płacą za prowadzenie konta i otrzymują do niego kartę debetową oraz możliwość wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą bez żadnych dodatkowych prowizji. Dodatkowo młodzi klienci Pekao, dzięki rewolucyjnej karcie wielowalutowej, nie będą musieli martwić się o koszty płatności poza Polską. Transakcje tą kartą są przeliczane bez prowizji banku, bezpośrednio po kursach Mastercard, które są zbliżone do kursów referencyjnych Narodowego Banku Polskiego.

Konto Przekorzystne a opłaty dla osób młodych

Klienci z Kontem Przekorzystnym w Banku Pekao S.A., którzy nie ukończyli 26. roku życia, nie zapłacą za jego prowadzenie – jest ono dla nich bezwarunkowo bezpłatne. Dotyczy to także

  • obsługi karty debetowej,
  • wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą,

To jednak nie wszystkie korzyści, jakie Bank Pekao oferuje młodym klientom.

Co można dodatkowo zyskać, zakładając Konto Przekorzystne?

Zakładając Konto Przekorzystne z kartą, już na samym początku każdy może zyskać dodatkowe pieniądze w kwocie 150 złotych. Co należy w tym celu zrobić? Po pierwsze, wystarczy założyć konto na selfie z kartą wielowalutową Mastercard i aplikacją PeoPay. Drugi z warunków to wykonanie w ciągu trzech pierwszych miesięcy od otwarcia rachunku co najmniej pięć transakcji. W tym celu wystarczy skorzystać z karty debetowej lub też aplikacji PeoPay.

Co więcej, uczestnicząc w specjalnym programie „Polecam Przekorzystnie” można zyskać 100 złotych za każde skuteczne polecenie standardowego Konta Przekorzystnego oraz 50 złotych za każde skuteczne polecenie Konta Przekorzystnego dla młodych.

Zakładanie Konta Przekorzystnego online – to proste!

Największą popularnością wśród młodych ludzi cieszy się opcja zakładania Konta Przekorzystnego online za pomocą smartfona, choć oczywiście można je też założyć, odwiedzając bank lub korzystając z pomocy konsultanta telefonicznego. Jak to zrobić? Wystarczy, że pobierzemy bezpłatnie aplikację PeoPay ze sklepu Google Play lub App Store, włączymy ją i wybierzemy opcję „Otwórz konto”. Po uzupełnieniu swoich podstawowych danych wpisujemy 4-cyfrowy kod otrzymany SMS-em oraz ustalamy hasło. Po wybraniu interesujących nas produktów i wyglądu karty możemy dokonać weryfikacji naszej tożsamości.

W Banku Pekao możemy to zrobić przy wykorzystaniu skanu dowodu (lub e-dowodu) oraz danych biometrycznych twarzy. Wystarczy, że nagramy kilka ruchów swoją głową za pomocą smartfona. W kolejnym kroku uzupełniamy dane oraz informacje o oddziale, w którym chcemy prowadzić swój rachunek. Na końcu bank przesyła nam wzór umowy na wskazany przez nas adres e-mail. Po zapoznaniu się z jej warunkami akceptujemy ją kodem SMS przesłanym przez bank. Gotowe – już po chwili skorzystamy z licznych zalet Konta Przekorzystnego.

Materiał oryginalny: Konto Przekorzystne – co to jest i dla kogo? - Polska Times

Dodaj ogłoszenie