Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kontrole policji i surowe kary za niestosowanie się do obostrzeń. Tak to wygląda w Lubuskiem

Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Tak wygląda sytuacja w Gorzowie Wlkp.
Tak wygląda sytuacja w Gorzowie Wlkp. Lubuska Policja
Kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się mają pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Lubuscy policjanci sprawdzają, jak nowe przepisy są respektowane przez mieszkańców. Wszyscy powinni traktować je bardzo poważnie. Za złamanie przepisów grożą wysokie kary. Zobaczcie, jak wyglądają kontrole policji w lubuskich miastach.

Od 1 kwietnia każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu wyłącznie pod opieką dorosłego opiekuna. Zamknięte są parki, bulwary i plaże. Z pewnymi wyjątkami, minimalna odległość między pieszymi wynosi dwa metry. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tysięcy złotych. To kolejne kroki w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa w Polsce. Większość mieszkańców stosuje się do zaleceń. Niestety, niektórzy lekceważą obowiązujące przepisy. Potwierdzają to między innymi przypadki złamania kwarantanny, których w województwie lubuskim odnotowano dotychczas ponad 400. W tych sprawach kierowane są przez policjantów wnioski o ukaranie do sądu.

Koronawirus w Lubuskiem. Więcej patroli policyjnych

Na ulicach będzie więcej patroli policji, wspieranych przez inne służby. Wszystko po to, by zwracać uwagę na osoby lekceważące przepisy. To nie jest czas na spotkania towarzyskie w parkach, na ławkach czy grillowanie na plaży. Stan epidemii powoduje, że musimy zmienić swoje codzienne nawyki i przyzwyczajenia. W mocy pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób, co jest przez funkcjonariuszy sprawdzane.

WAŻNE

- Wychodzić z domu powinniśmy tylko po to, by dojechać do pracy, pomagać w ramach wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 i załatwić sprawy niezbędne do życia codziennego. - mówił podkom. Grzegorz Jaroszewicz z KWP w Gorzowie.

GDZIE JEST KORONAWIRUS W POLSCE?

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo apeluje o stosowanie się do obostrzeń

– Będzie szybka ścieżka karania osób wyłamujących się z obywatelskiej solidarności, które narażają nie tylko siebie, ale również innych. Będą one ponosiły konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań – zapowiedział Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Szef MSWiA podkreślił, że wobec osób przebywających w kwarantannie, które naruszyły rygory, jakie zostały na nie nałożone, będą wyciągnięte konsekwencje. Za nieprzestrzeganie zasad związanych z zakazami dotyczącymi rozwoju epidemii w Polsce wprowadzono karę maksymalną do 30 tysięcy złotych.

Koronawirus w Zielonej Górze. Kontrole popularnych miejsc

W związku z wejściem kolejnych zakazów wprowadzonych przez rząd w walce z koronawirusem, w teren wyjechało więcej policyjnych radiowozów, a na ulice Zielonej Góry i Sulechowa wyszły także patrole piesze. Do dotychczasowych zadań związanych z kontrolą osób objętych kwarantanną, doszły nowe zadania sprawdzania miejsc, w których obowiązuje zakaz przebywania, a także sprawdzania jak do nowych przepisów stosują się mieszkańcy powiatu zielonogórskiego.

Koronawirus w Strzelcach Kraj. Posypały się mandaty

Mimo, że zdecydowana większość mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego wykazuje się dużą odpowiedzialnością, to niestety zdarzają się osoby, które bagatelizują zalecenia. Narażają w ten sposób swoje zdrowie i życie, ale również pozostałych obywateli. Aby zminimalizować takie przypadki, policjanci będą stanowczo reagować w stosunku do takich osób.

- Tylko pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich ukarali mandatami osoby, które nie zastosowały się do nowych obostrzeń. W każdym przypadku mundurowi wcześniej zwracali uwagę, aby osoby dostosowały się do zaleceń, jednak taka metoda nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Dlatego na te osoby zostały nałożone mandaty karne. - tłumaczył mł. asp. Tomasz Bartos z KPP w Strzelcach Kraj.

Koronawirus w Świebodzinie. Puste miasto

Puste ulice, parki, skwery i tylko czasem pośpiesznie przechodząca osoba, to teraz codzienny obraz Świebodzina oraz innych miejscowości w powiecie. Mieszkańcy wspólnie ze służbami walczą z epidemią COVID-19. Wykazują się przy tym dyscypliną, odpowiedzialnością i obywatelską solidarnością. Jednak pierwsze osoby już 1 kwietnia zrozumiały, że obostrzenia nie są żartem. Policjanci nakładali mandaty karne, najczęściej w związku z gromadzeniem się. W najbliższych dniach mundurowi nadal będą bardzo stanowczo reagować na wszelkie łamanie obostrzeń.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT MINUTA PO MINUCIE

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska