Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Korki w Słubicach i kolejki do sklepów z papierosami. Niemcy ruszyli po zapasy przed wprowadzeniem obostrzeń

Aleksandra Sierżant
Aleksandra Sierżant
W Słubicach tworzą się korki. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami
W Słubicach tworzą się korki. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami Aleksandra Pazda
Polska uznana będzie od soboty, 24 października w Brandenburgii za obszar ryzyka. Osoby przekraczające granice będą musiały udać się na 14-dniową kwarantannę. W związku z tym Niemcy ruszyli dziś po zapasy. W Słubicach tworzą się korki, a do sklepów z papierosami ustawiają się kolejki.
  • Polska została uznana przez niemiecki rząd za obszar ryzyka.
  • Oznacza to, że od soboty, 24 października wjeżdżając do Niemiec, Polacy będą musieli udać się na kwarantannę.

Polska na liście obszarów zagrożonych w Niemczech

Jak wynika z ostatnich regulacji, osoby przybywające do Niemiec, które w dowolnym momencie w ciągu ostatnich 14 dni poprzedzających przyjazd do Brandenburgii przebywały na obszarze zwiększonego ryzyka, są zobowiązane bezpośrednio po przyjeździe udać się bezpośrednio do miejsca zamieszkania lub innego odpowiedniego miejsca zakwaterowania i poddać się 14-dniowej kwarantannie (licząc od dnia przyjazdu).

Oznacza to, że od 24 października od godz. 00.00. przekraczając granicę polsko-niemiecką jesteśmy zobowiązani do odbycia 14-dniowej kwarantanny na terenie Niemiec.

W Słubicach tworzą się korki. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Korki w Słubicach i kolejki do sklepów z papierosami. Niemcy...

Zamknięte granice. Są pewne wyjątki

Są jednak pewne wyjątki i niektóre osoby wciąż będą mogły przekraczać granicę.
Obowiązek kwarantanny nie dotyczy osób:

  • którzy wjeżdżają do Brandenburgii wyłącznie w celach tranzytowych; muszą bezpośrednio opuścić obszar Brandenburgii; dozwolony jest konieczny tranzyt przez obszar Brandenburgii,
  • którzy przewożą ludzi, towary, pocztę lub towary przez granice drogami, koleją, statkami lub samolotami w celach zawodowych,
  • swoją działalność gwarancyjną
  • utrzymują stosunków dyplomatyczno-konsularne, funkcje parlamentu, rządu i administracji rządów federalnych, stanowych i lokalnych lub funkcjonowanie instytucji Unii Europejskiej i organizacji międzynarodowych (w razie potrzeby imperatyw musi zostać sprawdzony przez pracodawcę lub pracodawcę i poświadczony na piśmie),

Pracownicy transgraniczni

Obowiązek przechodzenia 14-dniowej kwarantanny nie dotyczy osób, którzy przyjeżdżają do Brandenburgii w celach zawodowych codziennie lub na okres do pięciu dni. Dodatkowo kwarantanna nie dotyczy osób, które wjeżdżają do Brandenburgii w celach edukacyjnych i szkoleniowych.

Aby nie przechodzić kwarantanny, osoby udające się do Brandenburgii z wyżej wymienionych województw mogą również niezwłocznie po wjeździe przedłożyć właściwemu organowi zaświadczenie lekarskie w języku niemieckim lub angielskim, potwierdzające, że nie są zakażeni SARS-CoV-2. Zaświadczenie lekarskie musi być oparte na biologicznym badaniu molekularnym na obecność zakażone wirusem SARS-CoV-2, które jest przeprowadzane w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub innym kraju opublikowanym przez Instytut Roberta Kocha.

Podstawa prawna: TUTAJ

WIDEO: SŁUBICE. Otwarcie granicy w Słubicach - 13.06.2020

Korki w Słubicach i kolejki w sklepach

W związku z powyższym nasi zachodni sąsiedzi już kilka godzin później postanowili wybrać się do Polski, by zrobić zapasy... W piątek od rana drogi w Słubicach są zakorkowane. Sznur samochodów ciągnie się aż za Gymnasium Karla Liebknechta. Trzeba się więc liczyć z dużymi utrudnieniami.

Do sklepów z papierosami również ustawiają się kolejki. Wzmożony ruch widać również na stacjach benzynowych. Zobaczcie sami:

Trwa głosowanie...

Czy jesteś za ponownym zamknięciem granicy polsko-niemieckiej?

Jak mówią sprzedawcy - najwięcej klientów spodziewają się w godzinach popołudniowych. Sytuację będziemy obserwować na bieżąco.

WIDEO: „Mogliśmy się uścisnąć, to wielkie przeżycie”. Feta po otwarciu granicy z Niemcami w Słubicach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska