- Do stworzenia aplikacji zainspirowała nas sytuacja, w której się znajdujemy, pandemia koronawirusa – mówi Artur Barański członek zarządu spółki Playces. – Obserwujemy, co dzieje się w służbie zdrowia, pacjenci nie mogą się skonsultować ze swoim lekarzami, a wymogi związane z kwarantanną nie pozwalają na bezpośredni kontakt.
Epidemia koronawirusa zmotywowała zespół do stworzenia e-gabinetu
Dlatego zespół, zainspirowany obecną sytuacją, pandemią koronawirusa, rozwiązał ten problem tworząc e-gabinet.
– Stworzyliśmy produkt, który jest intuicyjny w obsłudze zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza czy konsultanta niemedycznego. Taki, który nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Potrzebny jest tylko komputer lub smartfon ze strony lekarza, a pacjentowi wystarczy bezpłatna aplikacja mobilna. Obie strony za pomocą naszego rozwiązania technicznego mogą się poznać i przeprowadzić sprawnie proces teleporady.
Aplikacja jest bezpłatna, porada, jeśli w ramach NFZ, także
Aby skutecznie pomagać, kluczowy jest teraz czas reakcji! Dlatego e-gabinet funkcjonuje tymczasowo ramach aplikacji places4play, a docelowo będzie odrębną platformą – dodaje wiceprezes Artur Barański.
Aplikacja jest bezpłatna i udostępniona już do pobrania dla pacjentów w sklepie Google Play i App Store. Pacjenci płacą jedynie za poradę medyka - cenę wyznaczoną przez lekarza. Mogą też nie płacić w ogóle, jeśli porada jest w ramach świadczeń NFZ.
Lekarz lub konsultant medyczny musi się jedynie zarejestrować na stronie www.egabinet.playces.net.
Zainteresowanie wdrożeniem pilotażowym projektu wyraziła zielonogórska Poliklinika.
Pacjent może otrzymać poradę od specjalistów. Aplikacja umożliwia rozmowę za pomocą audio lub video
E- gabinet to prosta aplikacja dla lekarza, konsultanta niemedycznego oraz pacjenta. Dzięki niej pacjent może otrzymać teleporadę od różnego rodzaju specjalistów. Aplikacja umożliwia - po zarejestrowaniu się - rozmowę z lekarzem lub konsultantem medycznym za pomocą audio lub video. Potrzebny jest tylko smartfon w systemie Android lub IOS. Do rozmowy wideo aplikacja wykorzystuje Google Hangouts.
Pacjent tworzy swój profil, wybiera specjalistę i rezerwuje wizytę
Pacjent, aby znaleźć poszukiwanego lekarza, musi zainstalować na swoim smartfonie aplikację Places4play ze sklepu Google Play lub App Store. Tworzy swój profil i wchodzi na tablicę wydarzeń - gdzie znajduje informację o godzinach przyjęć poszczególnych specjalistów.
Pacjent wybiera specjalistę i rezerwuje wizytę. W czasie procesu oczekiwania otrzymuje informację o płatności lub braku płatności za poradę - w zależności czy wizyta jest prywatna czy ze środków NFZ.
W dniu wizyty o określonej godzinie łączy się z czekającym na wizytę lekarzem lub konsultantem medycznym. W czacie można przekazywać lekarzowi zdjęcia oraz pliki – np. wyniki badań lekarskich.
Wspieramy Lokalny Biznes!
Lekarz musi się zarejestrować na stronie
Lekarz lub konsultant medyczny, aby móc rozpocząć używanie aplikacji, musi zarejestrować się na stronie egabinet.playces.net/rejestracja. Podaje swój PESEL oraz numer PWZ. Wymagany jest jeszcze email i miejsce zatrudnienia. W przypadku konsultanta niemedycznego wymagamy załączenie skanu dokumentu potwierdzającego kwalifikacje w obszarze dietetyki, coachingu czy psychologii. Oprócz tego wymagamy podania adresu mailowego i miejsca podstawowego zatrudnienia. Piliki dokumentów przechowane są do momentu weryfikacji. Potem są usuwane z serwera.
- Jak długo potrwa przerwa w szkołach i co z egzaminami?
- Szkoły zamknięte, ale to nie ferie. Ucz się przez internet!
- Lekcje przez Facebooka. Tak uczą się w Zielonej Górze
- Te instytucje w Zielonej Górze zostają zamknięte
- Wszystkie kina, muzea, teatry – zamknięte w całym kraju
- Szkoły, przedszkola i uczelnie wyższe zostają zamknięte!
Po akceptacji rejestracji lekarz lub konsultant niemedyczny mają możliwość dostępu do panelu, na którym tworzą wizyty w e gabinecie. Każda wizyta odbywa się w określonym przez lekarza i konsultanta czasie.
POLECAMY TEŻ
Koronawirus w Lubuskiem. Nie wychodź z domu! Możesz skorzys...
GDZIE JEST KORONAWIRUS W POLSCE?
Zobacz też: Pierwsze mikroskopowe zdjęcia koronawirusa. Efekt pracy rosyjskich naukowców
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?