Zamknij

Gazeta Lubuska

Koronawirus: te osoby mogą najszybciej zakażać koronawirusem i same są szczególnie narażone na infekcję. To superroznosiciele

koronawirus. tak można zarazić się covid-19

unsplash.com

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/6] Następne

Koronawirus: te osoby mogą najszybciej zakażać koronawirusem. Mawia się, że są superroznosicielami. Co jeszcze nowego wiadomo o COVID-19?

Koronawirus w ostatnim czasie przybiera na sile. Mówi się, że właśnie mierzymy się z trzecią falą koronawirusa i żyjemy w obawie, czy w najbliższych dniach nie okaże się, że powrócimy do zwiększenia obostrzeń. Jak możemy uniknąć zakażenia COVID-19?

Najlepszym sposobem jest izolacja, co jest niezwykle trudne do przeprowadzenia. Są jednak miejsca, a także osoby, z którymi w tym trudnym czasie warto ograniczyć kontakty. Przestrzegając tych zasad, masz szansę na uchronienie się przed COVID-19. A jest to szczególnie ważne dla osób, które mają obniżoną odporność albo są w grupie ryzyka.

Chociaż rozprzestrzenianie koronawirusa jest bardzo łatwe i równie łatwe jest zarażenie osoby, w trakcie pandemii zaobserwowano, że tylko kilka osób lub kategorii osób jest odpowiedzialnych za masowe rozprzestrzenianie się wirusa. Mówiąc najprościej, podczas gdy niektórzy rozprzestrzeniają wirusa na nieliczne, są inni, którzy są narażeni na ryzyko zarażenia ogromnych grup lub rozprzestrzeniania wirusa na poziomie społeczności.

POLECAMY:
Nietypowe powikłania po COVID-19. Koronawirus może nawet uszkodzić wzrok!

WIDEO: Koronawirus. Poznaj dane o zakażeniach z 3 marca 2021

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy