MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Uniwersytet Zielonogórski wstrzymuje wyjazdy studentów i pracowników na zagraniczne uczelnie, zawiesza konferencja i zawody

kali
Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego - prof. dr hab. Tadeusz Kuczyński
Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego - prof. dr hab. Tadeusz Kuczyński Mariusz Kapała
Studenci, pracownicy Uniwersytetu Zielonogórskiego nie będą mogą już wyjeżdżać na zagraniczne uczelnie w krajach zagrożonych występowaniem koronawirusa. Taką decyzję podjął rektor UZ, prof. dr hab. Tadeusz Kuczyński. Zawieszone do odwołania są też uroczystości o charakterze ogólnouczelnianym, wydziałowym, sportowym oraz konferencje.

- Bardzo dobrze, że tak się stało. Trzeba zrobić wszystko, chuchać na zimne, by zminimalizować możliwość rozprzestrzeniania się wirusa – mówi Paweł, student Uniwersytetu Zielonogórskiego. – Sytuacja jest poważna i nie ma co jej bagatelizować. Nie mamy jeszcze szczepionki i pewnie nie ma co liczyć, by stało się to możliwe w najbliższym czasie. Dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby powstrzymać koronawirusa. Popieram takie działanie, jakie podjęto na naszym UZ.

Jak informuje największa lubuska uczenia - w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w trosce o bezpieczeństwo całej wspólnoty akademickiej, zgodnie z rekomendacją ministra nauki i szkolnictwa wyższego, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński zdecydował, że:

  1. 1. Wstrzymuje się zgody na wyjazdy studentów, doktorantów oraz nauczycieli akademickich i pozostałych pracowników w rejony zagrożone występowaniem koronawirusa SARS-CoV-2 (Chiny, Hongkong, Korea Płd., Iran, Japonia, Tajlandia, Wietnam, Singapur, Niemcy i północne Włochy, a w szczególności regiony: Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania i Lacjum). Sytuacja jest dynamiczna, dlatego też zaleca się na bieżąco monitorować komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego. Aktualne informacje znajdują się na stronie::
  2. 2. Zaleca się rezygnację z prywatnych wyjazdów studentów, doktorantów oraz nauczycieli akademickich i pozostałych pracowników w rejony zagrożone występowaniem koronawirusa SARS-CoV-2.
  3. 3. Zobowiązuje się kierowników jednostek organizacyjnych do podjęcia działań informacyjnych i organizacyjnych mogących efektywnie wpłynąć na ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 oraz podnieść bezpieczeństwo Pracowników, Studentów i Doktorantów naszej Uczelni.
  4. 4. Zobowiązuje się studentów, doktorantów i pracowników do informowania swoich przełożonych o planowanych wyjazdach do państw o podwyższonym ryzyku zarażenia wirusem SARS-CoV-2 i o terminach powrotów z już zrealizowanych podróży.

Kierownicy jednostek organizacyjnych zostali poinformowani, że w przypadku takich pracowników należy skorzystać z możliwości polecenia pracownikowi świadczenia przez 14 dni pracy zdalnej. W takim przypadku pracownik powinien wykonywać pracę w domu, pozostawać w kontakcie z pracodawcą i być do jego dyspozycji. Pracownikom, u których występują objawy w postaci gorączki, kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem, należy nie dopuścić do pracy i polecić kontakt ze stacją sanitarno-epidemiologiczną albo oddziałem zakaźnym szpitala. W odniesieniu do nauczycieli akademickich zawieszoną realizację zajęć dydaktycznych należy zaplanować do odrobienia w terminie późniejszym.

Trwa głosowanie...

Jak oceniasz Uniwersytet Zielonogórski?

W przypadku studentów i doktorantów, którzy wrócili z podróży do państw o podwyższonym ryzyku zarażenia wirusem SARS-CoV-2 lub u których stwierdzono przytoczone wyżej objawy chorobowe, należy udzielić krótkoterminowego urlopu od zajęć. Wyżej wymienionym osobom należy umożliwić zaliczenie opuszczonych zajęć w innym terminie.

Zawieszone do odwołania są też uroczystości o charakterze ogólnouczelnianym, wydziałowym, sportowym oraz konferencje, a także wyjazdy pracowników uczelni na konferencje o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Rekomenduje się też śledzenie aktualnych komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego i stosowanie się do zawartych w nim zaleceń.

ZOBACZ TEŻ

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego - konferencja prasowa w sprawie wyników egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze, Zielona Góra - 5 marca 2020 r.

Zielona Góra: Sukces pierwszych absolwentów prawa na UZ. Spr...

SUKCES NASZEGO PRAWA

b]WIDEO: Zielona Góra odwołuje imprezy masowe z powodu koronawirusa[/b]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska