Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Lubuskiem. Czy Focus Mall i Askana zostaną zamknięte? Co z galeriami w Zielonej Górze i Gorzowie?

Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Co z galerią Focus Mall? Czy zostanie zamknięta?
Co z galerią Focus Mall? Czy zostanie zamknięta? Dariusz Bloch/PolskaPress
Koronawirus w Lubuskiem. W środę dowiedzieliśmy się o zaleceniach premiera Mateusza Morawieckiego. Od czwartku 12 marca zostaną zamknięte instytucje kulturalne. Przez dwa tygodnie nie będziemy mogli odwiedzać kin. Co z lubuskimi galeriami? Czy również zostaną zamknięte? Sprawdziliśmy

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński ogłosił w środę, 11 marca 2020 r., na rządowej konferencji prasowej, zamknięcie wszystkich placówek kultury.

Od czwartku, 12 marca 2020 r., zamknięte zostaną wszystkie placówki, w których gromadzą się widzowie i słuchacze. Minister Piotr Gliński powiedział, że dotyczy to m.in. sieci kin.

ZOBACZ TAKŻE: Minister kultury: Od jutra zawieszona działalność teatrów, filharmonii, muzeów i kin

Oznacza to, że zielonogórzanie przez dwa tygodnie nie obejrzą najnowszych filmów w Cinema City, a gorzowianie nie wybiorą się do Heliosa. Co z pozostałymi częściami galerii? Czy zamknięte zostaną również sklepy i restauracje?

KORONAWIRUS, REALNE ZAGROŻENIE

Koronawirus w Lubuskiem. Askana nie panikuje

- Galeria na ten moment działa bez żadnych zakłóceń i jest otwarta w normalnych godzinach. Jest za wcześnie, aby mówić o ewentualnym jej zamknięciu. Kino Helios w Galerii Askana będzie zamknięte w dniach 12 marca – 25 marca. Sytuacja w Polsce zmienia się dynamicznie, w związku z czym monitorujemy ją na bieżąco. W odpowiedzi na zagrożenie koronawirusa w Polsce Galeria Askana wdrożyła na swoim terenie działania mające na celu przeciwdziałanie ewentualnemu przenoszeniu się wirusa. Częściej dezynfekujemy elementy wyposażenia centrum, z którymi mają styczność klienci m.in. krany, klamki, poręcze, czy przyciski. Instrukcje dotyczące dokładnego mycia rąk zostały rozmieszczone w toaletach - powiedziała Anna Sip, menedżer ds. marketingu w gorzowskiej Galerii Askana.

Tak wygląda oficjalny komunikat kina Helios w Gorzowie:
Zgodnie z decyzją Rządu RP o czasowym zawieszeniu działalności instytucji kultury, kina sieci Helios będą nieczynne od czwartku, 12 marca. Zwrotów biletów można dokonywać w kasach naszych kin do 11 marca włącznie, a o możliwości dokonywania zwrotów w kolejnych dniach poinformujemy już wkrótce. Okoliczności są szczególne i mamy nadzieję, że przyjmiecie je ze zrozumieniem.

Koronawirus w Lubuskiem. Co z zielonogórskim Focusem?

O to, co będzie z Galeria Focus Mall, zapytaliśmy rzeczniczkę prasową. - Uważnie śledzimy sytuację dotyczącą wirusa COVID-19 i zalecenia właściwych organów. Bezpieczeństwo naszych klientów oraz pracowników stawiamy na pierwszym miejscu i podjęliśmy szereg działań zapobiegawczych na terenie Focus Mall Zielona Góra - informuje. - Pomimo tymczasowego zawieszenia imprez masowych i działalności placówek edukacyjnych oraz kulturalnych, dotychczas władze nie wystosowały zarządzenia zawieszającego działalność wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Duże przestrzenie w galeriach pozwalają na zachowanie bezpiecznej, zalecanej odległości – 1,5m i na chwilę obecną nie planujemy zamknięcia galerii, ale cały czas działamy w trybie zwiększonej ostrożności.  Podjęte działania: zainstalowaliśmy dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk w toaletach i strefie food court. Zwiększyliśmy również codzienną częstotliwość stosowania środków dezynfekujących, szczególnie w obrębie przestrzeni potencjalnie niebezpiecznych, takich jak: toalety, balustrady, windy, bankomaty, a także strefy food court. Ponadto wymieniamy wszystkie filtry klimatyzacji, a centrum handlowe jest regularnie wietrzone. W ostatnich dniach rozpoczęliśmy również ozonowanie pomieszczeń sanitarnych. Będziemy nadal ściśle monitorować sytuację i dostosowywać się do zaleceń władz. Jednocześnie przypominamy rodzicom, że zamknięcie szkół jest formą kwarantanny społecznej i centrum nie powinno stać się dla uczniów alternatywnym miejscem spędzania czasu - czytamy w przesłanym do redakcji oświadczeniu.

Koronawirus w Polsce. Oficjalny komunikat Cinema City

Decyzją ministra wszystkie kina w Polsce zostają zamknięte do odwołania. Cinema City opublikował oficjalny komunikat, w którym zwraca się do wszystkich klientów. Informuje w nim m.in., jak można dokonać zwrotu zakupionych biletów.

Drodzy Widzowie,
Zgodnie z decyzją Rządu RP o tymczasowym zawieszeniu działalności instytucji kultury, kina sieci Cinema City będą nieczynne od czwartku 12 marca 2020 r. do odwołania.
Zwrotu zakupionych biletów można dokonać za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta pod adresem: [email protected]
Liczymy na Waszą wyrozumiałość w tej wyjątkowej sytuacji i zachęcamy do śledzenia dalszych komunikatów na naszej stronie www.cinema-city.pl

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo uspokaja. Nie róbcie zakupów na zapas

Rząd uspokaja i podkreśla, że aktualnie nie ma potrzeby robienia zapasów. O to, czy w najbliższym czasie zostanie podjęta decyzja o zamknięciu większych sklepów. Oto, jaką odpowiedź otrzymaliśmy z Centrum Informacji Rządu. - Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

- Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny. - taką informację otrzymaliśmy od Centrum Informacyjnego Rządu.

- Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych - zapewnia minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT MINUTA PO MINUCIE

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

Trwa głosowanie...

Czy Twoim zdaniem galerie handlowe również powinny zostać zamknięte?

KORONAWIRUS W LUBUSKIEM

WIDEO: Pustoszeją półki w niemieckich sklepach. Panika związana z koronawirusem

źródło: RUPTLY/x-news

Wiele instytucji kultury, miejsc związanych z rozrywką oraz sportem zawiesza swoją działalność. Zgodnie z decyzją rządu od 12 marca zamknięte będą nie tylko szoły i przedszkola, ale też wiele miejsc, które dostarczały nam zabawy, czy też rozrywki.W momencie wydania rozporzędzenia (jego celem jest zaprzestanie rozprzestrzeniania się koronowirusa - dop. red.) publiczne placówki i instytucje automatycznie zobligowane są do wcielenia go w życie. Co natomiast z prywatnymi miejscami? Sprawdziliśmy, które kina i inne miejsca rozrywki będą zamknięte przez najbliższe dni. Koniecznie sprawdźcie: drzwi w tych miejscach zamknięte będą na cztery spusty. WIDEO: Co zielonogórzanie myślą o zamykaniu szkół i instytucji publicznych?

Koronawirus w Lubuskiem. Te instytucje i miejsca rozrywki za...

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska