Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Lubuskiem. Czytelnik: co z odbiorem śmieci? Czy zachowane są odpowiednie środki ostrożności? Co z zużytymi chusteczkami?

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Koronawirus a wywóz śmieci. Czytelnik pyta, czy zachowywane są środki bezpieczeństwa.
Koronawirus a wywóz śmieci. Czytelnik pyta, czy zachowywane są środki bezpieczeństwa. Mariusz Kapała
W związku z występowaniem koronawirusa macie do nas bardzo dużo pytań. Na wszystkie staramy się odpowiadać na bieżąco. Jeden z Czytelników zapytał, co z odbiorem śmieci? Czy zachowane tu są odpowiednie środki bezpieczeństwa?

RAPORT

Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze zapewnia nas, że zachowane są wszelkie środki ostrożności, jeśli chodzi o wywóz śmieci.

Rękawiczki, środki do dezynfekcji

Czytelnicy zastanawiają się chociażby, jak odbierane są śmieci typowo higieniczne, np. zużyte chusteczki. - Na nich mogą znajdować się zarazki - obawiają się mieszkańcy.

- Takie odpady powinny być wyrzucane przez mieszkańców do odpadów zmieszanych - wyjaśnia Krzysztof Sikora, prezes ZGK w Zielonej Górze. - A konkretnie do szczelnie zamkniętych worków, które trafią do odpadów zmieszanych. Nasi pracownicy nie mają bezpośredniej styczności z takimi odpadami. Pracują w specjalnych rękawiczkach. Stosujemy też inne środki ostrożności. Używamy regularnie płynów do dezynfekcji, środków ochrony osobistej.

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czasowo zamknięte

ZGK obecnie zamknął Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Wrocławskiej 73. - Teraz musimy skoncentrować się bowiem na najważniejszym zadaniu, jakie spoczywa na naszej firmie, czyli na zapewnieniu prawidłowego odbioru odpadów komunalnych - wyjaśniają przedstawiciele ZGK. - Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

WIDEO: Objawy zakażenia koronawirusem, zasady higieny i zachowania. Poradnik Ministerstwa Zdrowia

Zamknięty został też Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zjednoczenia 110.

Mieszkańcy pytają, co z odbiorem odpadów wielkogabarytowych. Tutaj ZGK działa według ustalonego harmonogramu. Znajdziecie go tutaj:

Zielona Góra. Kiedy zacznie się wywóz odpadów zielonych? A kiedy ZGK odbierze wielkie gabaryty z Twojego sołectwa czy ulicy? [HARMONOGRAM]

Masz jakieś pytania związane z wywozem śmieci?

Podajemy numery telefonów, pod którymi można się z kontaktować z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze w pilnych sprawach związanych z:
odbiorem odpadów komunalnych

  • 68 322 91 25
  • 68 322 91 82

odbiorem worków selektywnych:

  • 68 322 91 26

Kwarantanna to nie czas na robienie gruntownych remontów!

Sporo mieszkańców, ze względu na pracę zdalną, ale i kwarantannę przebywa teraz w swoich mieszkaniach. Część z nich decyduje się także na... gruntowne remonty w domu. Stare kafelki, wielkie gabaryty wystawiają zaś w okolicach śmietników, tworzy się bałagan. Apelujemy do zielonogórzan! Razem zadbajmy o czystość, nie wystawiajmy wielkich gabarytów przy śmietnikach. Ich odbiór jest realizowany według konkretnego harmonogramu! Nie zaś przy każdym wywozie śmieci.
WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska