Koronawirus w Lubuskiem. Do urzędu i starostwa w Słubicach nie wejdziesz! Zobacz, jak możesz załatwić sprawy urzędowe

Aleksandra Pazda
Aleksandra Pazda
Wstrzymano możliwość osobistego załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim oraz w Starostwie Powiatowym w Słubicach
Wstrzymano możliwość osobistego załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim oraz w Starostwie Powiatowym w Słubicach Google Maps
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa instytucje publiczne wprowadzają ograniczenia. Większość spraw będzie można załatwić przez telefon. Zobacz, co zmieni się w Słubicach!

Urząd Miasta

- W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa, w trosce o zdrowie naszych mieszkańców, a także pracowników, od 16 marca wstrzymujemy możliwość osobistego załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim w Słubicach - przekazała Beata Bielecka, rzeczniczka UM.

- _Taki stan rzeczy może potrwać do 27 marca, choć na razie są to tylko szacunki, bo nie wiadomo, jak się będzie rozwijać sytuacja– mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. – Bardzo prosimy mieszkańców, żeby kontaktowali się z nami telefonicznie, drogą mailową lub załatwiali sprawy listownie _– dodaje.

Korespondencję listowną można kierować na adres:
Urząd Miejski w Słubicach, ul. Akademicka 1, 69-100 Słubice

Kontakt mailowy:
sekretariat@slubice.pl lub przez ePUAP

Kontakt telefoniczny z każdym wydziałem:

 • Wydział Inwestycji i Drogownictwa nr tel. 95 737 20 35
 • Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego: 95 737 2055
 • Wydział Organizacyjny: 95 737 2015
 • Wydział Podatków i Opłat Lokalnych: 95 737 2038
 • Biuro spraw społecznych: 95 737 2008
 • Wydział Gospodarowania Nieruchomościami i Architektury: 95 737 2050
 • Wydział ds. Komunalnych i Ochrony Środowiska: 95737 2032
 • Wydział Administracyjny: 95 737 2046
 • Wydział Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich: 95 737 2085
 • Zamówienia Publiczne: 95 737 2007
 • Biuro Projektów i Współpracy Zagranicznej: 95 737 2064
 • Straż Miejska - 986

Burmistrz Mariusz Olejniczak apeluje także do wszystkich o rozwagę. – Dbajmy o zdrowie, przestrzegajmy zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, a w razie gdyby ktoś zauważył niepokojące sygnały, proszę natychmiast skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słubicach, która ma całodobowe dyżury telefoniczne – zaznacza. Alarmowy numer to: 668 857 072.

Starostwo Powiatowe

Słubicki starosta, Leszek Bajon podjął decyzję, że od 16 marca do odwołania wstrzymuje się możliwość osobistego załatwiania spraw w Starostwie Powiatowym w Słubicach. - Prosimy o załatwianie spraw wyłącznie w formie telefonicznej, korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej - czytamy w komunikacie.

Dane kontaktowe:
Starostwo Powiatowe w Słubicach
ul. Piłsudskiego 20, 69-100 Słubice
tel./fax: 95 759 20 10/11
e-mail: sekretariat@powiatslubicki.pl
Adres skrytki ePUAP: /starostwoslubice/skrytka2.

Wydział Komunikacji i Dróg

W pilnych sprawach w Wydziale Komunikacji i Dróg dopuszcza się obsługę petentów na terenie urzędu, jednakże od poniedziałku (16 marca br.) przebiegać ona będzie na innych zasadach:

W zakresie spraw związanych z ewidencją pojazdów:
W przypadku rejestracji i wyrejestrowania pojazdu należy:

 • pobrać numerek z systemu kolejkowego w punkcie informacyjnym wydziału (rodzaj spraw A)
 • z wypełnionym wnioskiem złożyć wymagane dokumenty wskazane przez pracownika wydziału.
 • wnioski do pobrania dostępne są na stronie: https://bip.powiatslubicki.pl/procedury/17/wydzial/1/
 • odbiór dokumentów oraz tablic nastąpi w tym samym dniu po telefonicznym ustaleniu przez pracownika wydziału (ważne jest, aby wpisać we wniosku numer telefonu kontaktowego)

W przypadku innych drobnych spraw (wnioski o wymianę lub odbiór dokumentów komunikacyjnych i ich wtórników) należy:

 • pobrać numerek z systemu kolejkowego w punkcie informacyjnym wydziału (rodzaj spraw B)
 • z wypełnionym wnioskiem złożyć wymagane dokumenty lub w przypadku odbioru tylko wymagane dokumenty - wskazane przez pracownika wydziału.
 • po wskazanym przez pracownika czasie podejść po odbiór dokumentów.

Wszystkie osoby, które potrzebują załatwić sprawę w zakresie uprawnień do kierowania pojazdami, będą jak dotychczas obsługiwane pojedynczo i na bieżąco.

Wszystkie osoby oczekujące na załatwienie sprawy w wydziale będą proszone o oczekiwanie na zewnątrz budynku.

KORONAWIRUS W LUBUSKIEM. PRZECZYTAJ

Zakład Usług Wodno-Ściekowych

Biuro Obsługi Klienta, w tym kasa oraz Dział Techniczny od dnia 16.03.2020 roku do odwołania zostaną zamknięte dla petentów. Nie będzie również możliwości skorzystania z porad, załatwienia spraw, które wymagają osobistego kontaktu w siedzibie spółki. Obecna sytuacja nie wpłynie na ciągłość dostaw wody.

Treningi i zajęcia sportowe

Odwołane zostały wszystkie wydarzenia sportowo-rekreacyjne organizowane na terenie i w obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w okresie od 12.03.2020 do 29.03.2020. Na ten okres zawieszone zostają, również zajęcia sportowe i treningi realizowane przez kluby, stowarzyszenia, oraz grupy nieformalne.

Ośrodek Pomocy Społecznej

Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach, do 27 marca, wprowadza nowe zasady przyjmowania wniosków w dziale świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego. – Bezpośrednie kontakty prosimy ograniczyć do minimum – apeluje kierowniczka OPS Monika Cichecki.

Jak kierować wnioski?

 • Wnioski o świadczenia rodzinne oraz 500+ prosimy składać w formie elektronicznej (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS )
 • Wnioski o uzyskanie zaświadczeń oraz jakichkolwiek informacji można wysyłać na email sekretariat@opsslubice.pl lub pocztą na adres Ośrodek Pomocy Społecznej, pl. Wolności 17 f, 69-100 Słubice.

Seniorzy, zostańcie w domu!

Przez dwa tygodnie będą zamknięte m.in. placówki wsparcia dziennego, dzienne domy seniora, środowiskowe domy samopomocy, centra integracji społecznej i warsztaty terapii zajęciowej – polecił wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Koronawirus zamyka bibliotekę i SMOK-a

Od 12 do 25 marca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach będzie zamknięta dla czytelników. W tych dniach nie będą naliczane kary, za nieterminowy zwrot książek.

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zawiesza, do 29 marca, działalność artystyczną i rozrywkową i edukacyjną. Odwołane zajęcia, seanse w kinie, wystawy, koncerty, konkursy, przedstawienia. Za kupione bilety będą zwracane pieniądze.

WIDEO: Objawy zakażenia koronawirusem, zasady higieny i zachowania. Poradnik Ministerstwa Zdrowia

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie