Zamknij

Gazeta Lubuska

Koronawirus w Lubuskiem. Lockdown w regionie niemal pewny? Województwo może być czerwoną strefą. Sprawdziliśmy, jak rośnie liczba zakażeń

Lockdown w Lubuskiem niemal pewny? Sprawdziliśmy, jak rośnie liczba zakażeń

Grzegorz Dembinski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/17] Następne

Lockdown w Lubuskiem niemal pewny? Sprawdziliśmy, jak rośnie liczba zakażeń

34 osoby na 100 tys. mieszkańców. Tyle - na środę 3 marca - wynosi wskaźnik zakażeń na COVID-19 w Lubuskiem (liczy się go dla ostatnich siedmiu dni). Liczba zakażeń stale rośnie. w poniedziałek 1 marca wskaźnik wynosił 33 osoby na 100 tys. dziennie.


Coraz głośniej mówi się, że Lubuskie może być objęte dodatkowymi obostrzeniami.

- Obawiamy się, że już lada moment sytuacja może być u nas taka jak w Warmińsko-Mazurskiem - mówił nam w poniedziałek 1 marca Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody. Od ostatniego weekendu lutego w Olsztynie i okolicznych powiatach znów ponownie trzeba było zamknąć galerie handlowe, kina, teatry, baseny, hotele, a dzieci z klas I - III musiały wrócić do nauki zdalnej. Teraz takie obostrzenia mogą dotknąć Lubuskie.

W Warmińsko-Mazurskiem obostrzenia zostały wprowadzone przy poziomie około 45 zachorowań na 100 tys. mieszkańców. Jak mówił minister zdrowia Andrzej Niedzielski, o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń nie będzie decydowała konkretna liczba zachorowań, ale to, że województwo będzie wyraźnie odstawać od reszty kraju. Gdy decydowano się na wprowadzenie obostrzeń w Warmińsko-Mazurskiem, ten region miał ponad dwukrotnie wyższy wskaźnik niż inne regiony kraju.

Jak przedstawia się sytuacja w poszczególnych powiatach? Zobaczcie na kolejnych podstronach.

Czytaj również:
Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci

WIDEO: Brytyjski wariant koronawirusa dotarł do Polski

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy