Koronawirus w Lubuskiem. Sytuacja coraz lepsza. Wskaźniki...

  Koronawirus w Lubuskiem. Sytuacja coraz lepsza. Wskaźniki zakażeń |17 KWIETNIA

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Lubuska

  325 - tyle nowych przypadków koronawirusa w Lubuskiem potwierdzono w sobotę 17 kwietnia. To wynik wyraźnie niższy od danych z ostatnich trzech dni. W
  1/17
  przejdź do galerii

  325 - tyle nowych przypadków koronawirusa w Lubuskiem potwierdzono w sobotę 17 kwietnia. To wynik wyraźnie niższy od danych z ostatnich trzech dni. W efekcie już drugi kolejny dzień wskaźnik zakażeń zmalał we wszystkich lubuskich powiatach. Wyraźnie spadł tez wskaźnik dla całego regionu, który wynosi teraz 39,6 os. na 100 tys. mieszkańców. Jest on już niższy niż w chwili wprowadzania lockdownu w marcu. Co więcej, wskaźnik maleje w takim tempie, że gdyby miało się ono utrzymać, to jeszcze pod koniec kwietnia Lubuskie powróciłoby do umownej żółtej strefy i miałoby ogromne szanse na regionalne poluzowanie obostrzeń.
  Za żółtą strefę uznaje się te powiaty, w których średnia dzienna zakażeń jest niższa niż 25 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Coraz bliżej powrotu do tej strefy są już dwa lubuskie powiaty: żarski i strzelecko-drezdenecki. Inne dwa powiaty: krośnieński i międzyrzecki - są w strefie ciemnoczerwonej (w niej wskaźniki są pomiędzy 50 a 70 przypadków dziennie). Pozostała część regionu jest w strefie czerwonej.
  Aktualne wskaźniki dla każdego z lubuskich powiatów znajdziecie w naszej galerii.

  Czytaj również:
  Odszkodowania za szczepienia przeciw COVID-19
  ©Pixabay

  W sobotę 17 kwietnia potwierdzono w Lubuskiem 325 nowych przypadków koronawirusa. Wskaźnik zakażeń spadł do poziomu 39,6 os. na 100 tys. mieszkańców.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Warto zobaczyć

  Diety