MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Lubuskiem. Ważne informacje dla mieszkańców gminy Świdnica. Jak działa przychodnia? Czy załatwisz sprawy w urzędzie gminy?

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
W dobie koronawirusa kolejne instytucje ograniczają zakres działania. Schemat postępowania w gminie Świdnica wyjaśnia wójt Krzysztof Stefański.
W dobie koronawirusa kolejne instytucje ograniczają zakres działania. Schemat postępowania w gminie Świdnica wyjaśnia wójt Krzysztof Stefański. Mariusz Kapała
Przekazujemy ważne informacje dla mieszkańców gminy Świdnica. Urzędy, instytucje ograniczają swą działalność. Wszystko z myślą o tym, by nie zwiększać zagrożenia zakażenia koronawirusem.

RAPORT

Ważne informacje dla mieszkańców gminy Świdnica. Jakie jednostki są zamykane, ze względu na zagrożenie epidemiczne?
Od poniedziałku, 16 marca, do odwołania urząd gminy i jednostki zostają zamknięte dla interesantów. Kontakt z urzędnikami jest możliwy mailowo, telefonicznie, poprzez ePUAP lub pocztę tradycyjną.

Trwa głosowanie...

Czy chodzisz podczas pandemii do marketów na zakupy?

Wójt gminy Świdnica, Krzysztof Stefański, dalej będzie przyjmował mieszkańców na dyżurach. Odbywać się jednak teraz będą telefonicznie, w godz. 12.00-15.00 pod numerem telefonu: 68 327 31 15. Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości, dalej możesz je zadawać poprzez specjalny formularz na stronie urzędu gminy.

Co z pracą Zakładu Usług Komunalnych i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej?

Od poniedziałku, 16 marca, wstrzymano wszystkie odczyty wodomierzy i roznoszenie komunikatów dotyczących podwyżki stawek za wywóz odpadów.

KORONAWIRUS, REALNE ZAGROŻENIE

- Mieszkańcy, u których stan wodomierzy nie został jeszcze odczytany, proszeni są o podanie informacji o stanie swojego licznika telefonicznie – apeluje wójt Krzysztof Stefańki. - Kontakt do ZUK-u: tel. 68 327 27 18; w razie niepodania stanu licznika, zostanie wystawiona prognozowa faktura VAT.

Co z osobami starszymi? Mogą liczyć na pomoc!

Jeśli jesteś starszym mieszkańcem gminy Świdnica i potrzebujesz pilnej pomocy, chociażby w zrobieniu zakupów, dostarczeniu leków albo wymagasz opieki po wyjściu ze szpitala, możesz skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Kontakt: tel. 68 327 32 30, [email protected]

Co jeszcze? Wypłaty świadczeń rodzinnych nie ulegają zmianie! Zaś Centrum Psychologiczno – Terapeutyczne w Świdnicy od poniedziałku, 16 marca udziela pomocy i wsparcia psychologicznego telefonicznie - 798 867 092.
Psycholog Dorota Opala: pon.-śr. 9.00-15.00, czw. 9.00-13.00,
psycholog dziecięcy Arneta Sobiechowska: wtorek 15.30- 20.30.

Porady prawne dla mieszkańców

Porady prawne dla mieszkańców odbywać się będą tylko drogą mailową. Pytania do radcy prawnego należy kierować na adres mailowy: [email protected], w tytule wiadomości należy wpisać: "Porady prawne dla mieszkańców gminy Świdnica".

Co z przychodnią Panaceum w Świdnicy?

Przychodnia Lekarska Panaceum wprowadziła teleporady. Można się z nią skontaktować pod nr tel. 68 320 01 09. Tylko w sytuacjach, kiedy jest to niezbędne, pacjent zostanie umówiony na wizytę na konkretną godzinę. Samemu nie zgłaszamy się do przychodni!

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska