Koronawirus w Lubuskiem. Widoczna poprawa w wielu powiatach....

  Koronawirus w Lubuskiem. Widoczna poprawa w wielu powiatach. Wskaźniki zakażeń |7 KWIETNIA

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Lubuska

  Środa 7 kwietnia przyniosła kolejne optymistyczne informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w Lubuskiem. Po przebadaniu 2699 testów stwierdzono bowiem
  1/17
  przejdź do galerii

  Środa 7 kwietnia przyniosła kolejne optymistyczne informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w Lubuskiem. Po przebadaniu 2699 testów stwierdzono bowiem 251 zakażeń koronawirusem. To znacznie mniej niż w przedświąteczną środę, gdy mieliśmy w regionie 733 nowe zakażenia. Spadek liczby zakażeń może być jeszcze efekt ograniczonej dostępności do służby zdrowia w święta wielkanocne, ale da się już zaobserwować widoczne spadki wskaźników zakażeń. Dla całego regionu spadł on do poziomu 51,4 os. na 100 tys. mieszkańców. A najbardziej widoczny spadek - z 84,0 do 66,6 - jest w powiecie świebodzińskim. Nawet w powiecie międzyrzeckim, gdzie wciąż sytuacja epidemiczna jest najgorsza, wskaźnik zakażeń spadł poniżej 80 osób na 100 tys. mieszkańców.
  Jak wygląda aktualna sytuacja w każdym z lubuskich powiatów?

  Czytaj również:
  Prawie 15 tysięcy zakażeń koronawirusem w Polsce ©Pixabay

  W środę poinformowano o 251 nowych zakażeniach koronawirusem w Lubuskiem. Tym samym wskaźnik zakażeń w regionie spadł do poziomu 51,4 os. na 100 tys. mieszkańców.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Warto zobaczyć

  Diety