Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Lubuskiem. Zostań w domu i posłuchaj recitalu online sulechowskiego muzyka i kompozytora Daniela Grupy!

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Daniel Grupa: Jeśli w tym trudnym czasie, brakuje wam muzyki na żywo, to ja was serdecznie zapraszam do siebie! W piątek o godzinie 2000 zagram fragmenty recitalu.
Daniel Grupa: Jeśli w tym trudnym czasie, brakuje wam muzyki na żywo, to ja was serdecznie zapraszam do siebie! W piątek o godzinie 2000 zagram fragmenty recitalu. MICHAŁ PAKULSKI
Daniel Grupa – pianista, muzyk zespołu Anny Wyszkoni, miłośnik wspinaczki – przygotował autorski program „Recital”, którego fragmenty wykona online w piątek, 20 marca, w ramach akcji „Zostań w domu”.

Kolejni artyści włączają się w akcję „Zostań w domu” propagującą z jednej strony walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, z drugiej pozwalającą uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych bez wychodzenia z domu.

Już w piątek, 20 marca 2020 r., o 20.00 - koncert online (na stronie www.facebook.com/danielgrupaofficial ) da Daniel Grupa.
Urodzony w Sulechowie pianista – wielki miłośnik górskiej wspinaczki, od 2012 r. muzyk zespołu Anny Wyszkoni – wykona fragmenty autorskiego programu „Recital”.

Tu słuchaj Recitalu Daniela Grupy

O „Recitalu” czytamy na stronie artysty: to autorski program Daniela Grupy, w którym znalazły się jego własne kompozycje i wspomnienia przeplatane subtelną nutą humoru i ironii. Publiczność zafascynują również nieszablonowe wykonania muzyki klasycznej, m.in. Bacha, Chopina i Rachmaninowa. Będzie także zaskoczona odważnymi aranżacjami współczesnych evergreenów.

Kim jest Daniel Grupa

Nazywam się Daniel Grupa. Urodziłem się w 1975 roku w Sulechowie. Studiowałem kompozycję na Akademii Muzycznej w Poznaniu i muzykologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obu tych kierunków nie ukończyłem. W wieku siedemnastu lat rozpocząłem pracę w Teatrze Dramatycznym w Kaliszu. Miały tam miejsce premiery moich pierwszych utworów - Concertino na fortepian i orkiestrę smyczkową, i kwartet smyczkowy. Równolegle odkryłem świat gór i wspinaczki. Pierwsze kursy wspinaczkowe robiłem na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i wspinałem się w Tatrach. Jednak po kilku latach wspinania w wyniku wypadku złamałem obie ręce i na wiele lat zrezygnowałem z gór. Rozpocząłem wtedy współpracę z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, pisałem muzykę do filmu i teatru. Aranżowałem i robiłem instrumentacje na orkiestry symfoniczne, stałem również za pulpitem dyrygenckim. W 2010 roku wróciłem w góry. Wspinałem się zimą w Tatrach, w czeskich lodospadach, w Śnieżnych Kotłach. Próbowałem wejść zimą na Mount Blanc, ale wycofałem się z powodu zagrożenia lawinowego. Wszedłem na Kazbek i Tetnuldi na Kaukazie, na Grossglocknera w Taurach Wysokich. Obecnie przygotowuję się do wyprawy na Szczyt Korzeniewskiej (7105 m n.p.m.) w górach Pamiru. Od dziesięciu lat jestem szefem artystycznym Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie, a w 2015 zostałem prezesem Klubu Wysokogórskiego w Zielonej Górze. W roku 2012 rozpocząłem współpracę z Anią Wyszkoni i jako pianista współpracuję z nią do dnia dzisiejszego.
Źródło: facebook.com/danielgrupaofficial

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska