Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda: Przedsiębiorcy i pracownicy otrzymają pomoc. - Pakiet musi być głęboki, kompleksowy - mówi prezydent

Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Prezydent RP Andrzej Duda dziękował wszystkim obywatelom za sprawne działanie w czasach epidemii i zapewniał, że przedsiębiorcy i pracownicy otrzymają stosowne wsparcie.
Prezydent RP Andrzej Duda dziękował wszystkim obywatelom za sprawne działanie w czasach epidemii i zapewniał, że przedsiębiorcy i pracownicy otrzymają stosowne wsparcie. Adam Jankowski
- W najtrudniejszej sytuacji są ci najmniejsi, ci, którzy niedawno wzięli kredyty – mówił prezydent RP Andrzej Duda – Jest potrzeba wsparcia ludzi ciężko pracujących na co dzień. Zarówno przedsiębiorców, jak i pracowników. Pakiet musi być głęboki, kompleksowy i musi obejmować wszystkie dziedziny życia. - to słowa wypowiedziane przez prezydenta podczas specjalnej konferencji prasowej.

Koronawirus w Polsce. Pakiet naprawy gospodarki

Prezydent RP Andrzej Duda na konferencji prasowej mówił o specjalnym pakiecie, z jakiego będą mogli skorzystać przedsiębiorcy i pracownicy. Jest on już gotowy i niedługo zostanie wcielony w życie.
- Pakiet już powstał i w najbliższym czasie będzie przekładany na teksty projektów ustaw. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli go wprowadzić. Zwróciłem się z prostą prośbą do sektora bankowego, aby w zgodny sposób wprowadziły program pomocy kredytobiorcom. Dziękuję, że taki pakiet został wypracowany. W większości przypadków będzie odroczony na trzy miesiące. Mamy nadzieję, że dzięki twardym działaniom, szybko opanujemy sytuację. Należy liczyć się z tym, że niebezpieczeństwo dłuższego trwania pandemii cały czas jest - mówił prezydent.

ZOBACZ TAKŻE: „To jest tragedia”. Około 15 godzin muszą czekać na przejściu granicznym w Jędrzychowicach

Koronawirus w Polsce. Szybka reakcja

- Każdego dnia budzimy się z niepokojem i patrzymy, u ilu osób zdiagnozowano koronawirusa – mówił premier Mateusz Morawiecki - Niezwykle ważne jest to, aby dbać o zdrowie publiczne, dobrze organizować pracę, ale wiemy też, że musimy się troszczyć o zdrowie gospodarki. Ze względu na epidemię zostanie mocno uderzona. Co najmniej tak, jak kilkanaście lat temu. Dziś reakcja wielu rządów świata jest reakcją szybką. To bardzo ważne, ponieważ potrzebujemy nadziei. Na to, że będzie lepsze jutro. Od paru tygodni pracowaliśmy nad wieloma problemami, które dotyczą poszczególnych części życia społecznego bądź gospodarczego. – podsumował Morawiecki.

Koronawirus w Polsce. Pięć filarów pomocy

Całkowita wartość pakietu będzie wynosiła ok. 212 mld złotych.

  • Filar obrony pracowników przed utratą miejsc pracy
  • Filar dla przedsiębiorców (gwarancje kredytowe, mikropożyczki)
  • Filar wsparcia dla służby zdrowia (dodatkowe fundusze, materiały ochronne)
  • Filar zapewnienia funkcjonowania całego systemu finansowego
  • Filar inwestycji publicznych

GDZIE JEST KORONAWIRUS W POLSCE?

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT MINUTA PO MINUCIE

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska