reklama

Kostrzyn nad Odrą. Mieszkańcy skarżą się na policjantów, pracujących przy zabezpieczeniu Pol'and'Rock Festiwalu 2019. Chodzi o głośne syreny

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Zaktualizowano 
Mieszkańcy Kostrzyna skarżą się, że policjanci - ich zdaniem - nadużywają sygnałów dźwiękowych. lubuska policja
Mieszkańcy Kostrzyna skarżą się, że policja zbyt często używa głośnych sygnałów dźwiękowych, w czasie przejazdu przez miasto. - Często syreny wyją nad ranem lub w nocy, gdy nie ma takiego ruchu i nie jest to niezbędne - mówią ludzie. - Nie robimy tego dla zabawy - odpowiada policja.

- Policja powoduje zagrożenie, jeżdżą non stop na sygnałach. Kierowcy przestali już je zważać, bo syreny wyją na każdym kroku. Co takiego działo się we wtorek o szóstej rano, że wymagało to jazdy na sygnałach? W ciągu jednej godziny naliczyłem 11 takich przejazdów po ul. Gorzowskiej - mówi Remigiusz Napierała, mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą. Takich głosów jest więcej. Ludzie piszą o tym m. in. na facebooku. Ich zdaniem policjanci w radiowozach i na motocyklach, zabezpieczający Pol'and'Rock Festiwal, nadużywają sygnałów dźwiękowych.

Polecamy: Pol'and'Rock Festival 2019 - line-up, koncerty, program, data. Jak dojechać na festiwal Kostrzynie nad Odrą? PolAndRock pociągi, mapa

Jeśli radiowóz jedzie na sygnałach, to dlatego, że musi się przedostać w inne miejsce zakorkowanego miasta. Ktoś czeka na interwencję

- Nie robimy tego, żeby lepiej się poczuć, czy podreperować swoje ego. Jeśli radiowóz jedzie na sygnałach, to dlatego, że musi się przedostać w inne miejsce zakorkowanego miasta. Ktoś w tym momencie czeka na interwencję. Gdybyśmy sygnałów nie używali, to ta osoba czekałaby na patrol kilka godzin, bo utknęlibyśmy w korku. Kolumny pojazdów policyjnych również muszą poruszać się na sygnałach, żeby sprawnie przedostać się w docelowe miejsce. Przecież nie tylko policja tych sygnałów używa i szczerze mówiąc dziwią mnie głosy niezadowolenia. Możemy albo używać sygnałów i sprawnie dojeżdżać w miejsce, gdzie jesteśmy potrzebni, albo tego nie robić i wówczas Kostrzyn stanie w jednym wielki korku - mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

Rzecznik policji dodaje, że Kostrzyn do niespełna 20-tysięczne miasto, którego układ komunikacyjny nie jest przygotowany do jednorazowego przyjęcia kilkudziesięciu tysięcy pojazdów. - Policjanci muszą sprawnie przemieszczać się po mieście. Bez używania sygnałów byłoby to niemożliwe. Dlatego też prosimy mieszkańców o zrozumienie - tłumaczy rzecznik.

Zobacz też wideo: Pol'and'Rock Festiwal 2019. Policyjny śmigłowiec black hawk już lata po kostrzyńskim niebie. Będzie strzegł bezpieczeństwa uczestników festiwalu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 50

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Ale klamstwa.Policja podczas festiwalu robi za prywatne taryf i podwozi owsiakowych z miejsca na miejsce.Faktyczne ta jazda na sygnale dala sie mieszkancom we znaki.Ale cierpliwosci jeszcze troche czasu i festiwalu w Kostrzynie nie bedzie.Kunt twierdzi ,ze to promocja miasta.a my panu panie Kunt dziekujemy za taka promocje.

Z
Zdegustowany Kostrzynianin
2019-08-02T02:40:58 02:00, Podatnik:

Sprawa jest prosta jeśli policja wydaje pod względem bezpieczeństwa oraz komunikacyjnym negatywna opinię dla festiwalu to dlaczego Pan smieszny wojewoda oraz Kunt mimo to robi. Miasto nie ma możliwości komunikacyjnych na jednorazowe przyjechecie tylu aut i ludzi. A do tego kto widzi tutaj korzyści chyba Pan burmistrz bo ma parcie na szkielko. Panie Owsiak a co ze szpitalem w ramach tej pomocy ?!!

Dokładnie tak jak piszesz. Festiwal przerósł możliwości naszego miasta a Pan Burmistrz po prostu w tym widzi darmową reklamę swojej osoby i już nawet nie zliczę na którą kadencję szansę.

Z
Zdegustowany Kostrzynianin
2019-08-02T00:03:30 02:00, Gość:

Ostatnio jechałem w strone Słubic do pracy! Policja jechała w konwoju całą drogę droga na zakręcie wyjeżdzali całą szerokością drogi o 06:00 rano na sygnałach i na długich światłach oślepiając jadących z naprzeciwka jadąc dwoma pasami ruchu stwarzając bezpośrednie zagrożenie w ruchu lądowym. Całe szczęście ze droga ma szerokie pobocze bo Pewnie zostałbym staranowany i zepchnięty do rowu.

Brawo Tak jeżdżą stróże prawa. Bo im wszystko wolno bo "Jadą ochraniać Woodstock, żal że nie posiadam rejestratora wideo i że tego nie nagrałem. Nadało by się to TVN TURBO i pokazać jak to Policja Łamie przepisy i to właśnie im dowalić punkty i mandaty!!!.

2019-08-02T11:58:17 02:00, Gość:

Konwój rzecz święta

Ale ktoś inny miał rejestrator i ten film jest na necie.

Oto link: https://www.youtube.com/watch?v=53YQRSP1Z3I

Z
Zdegustowany Kostrzynianin
2019-08-02T11:52:41 02:00, Gość:

Większość gamoni komentujących nie zna przepisów, a jak była potrzeba jazdy na sygnale to była i tyle. Jeszcze może pytać szanownych Państwa czy nie przeszkadza? Wróćmy do czasów milicji, wtedy nie pytano ;-)

2019-08-02T17:31:10 02:00, Gość:

Zapraszam na główna ulice!!!! 6.00 rano samochodów zero na drodze a policja na sygnałach leci bo co? Zmiana warty się pytam 🤬🤬🤬🤬

2019-08-03T05:34:35 02:00, Mimi28:

Tak potwierdzam tylko szkoda dzieci bo się boją tych syren i w nocy się zrywaja bo mości panowie nie mogą postać w korku niech zobacza co mają moeszkancy

Osobiście widziałem kilkakrotnie jak w nocy, zero korków, i jechali na syrenach tylko po to aby stanąć w innym miejscu.

Co by Pan rzecznik nie twierdził to mam wrażenie że w wielu przypadkach chodziło o ego.

A wiecie co jeszcze ciekawego zauważyłem? A mianowicie że że kostrzyńscy policjanci jadą na wezwanie, niezbyt pilne, jakoś potrafili podjechać spokojnie i korki im nie przeszkadzały i bez syren i błysków i wbrew temu co pan rzecznik mówił dojechali w przyzwoitym czasie.

S
SM

Nigdy nie robili takiego cyrku jak w tym roku.

Było dużo pieszych patroli i nie jeździli w kółko na sygnalach po mieście.

S
Seba
2019-08-02T11:52:41 02:00, Gość:

Większość gamoni komentujących nie zna przepisów, a jak była potrzeba jazdy na sygnale to była i tyle. Jeszcze może pytać szanownych Państwa czy nie przeszkadza? Wróćmy do czasów milicji, wtedy nie pytano ;-)

2019-08-02T17:31:10 02:00, Gość:

Zapraszam na główna ulice!!!! 6.00 rano samochodów zero na drodze a policja na sygnałach leci bo co? Zmiana warty się pytam 🤬🤬🤬🤬

Zmiana warty zgodnie z przepisami wymusza sygnałów dźwiękowych w szczególności przy takich imprezach i tak porządnych obywatelach

X
Xd

Teraz kazdy pier%%li że policja beee bo jezdzi na sygnalach, ale gdyby nie ta policja i zabezpieczenie festiwalu doszloby do powtorki zamachow z berlina lub francji i znowu by bylo gadanie ze wina policji

M
Mimi28
2019-08-02T11:52:41 02:00, Gość:

Większość gamoni komentujących nie zna przepisów, a jak była potrzeba jazdy na sygnale to była i tyle. Jeszcze może pytać szanownych Państwa czy nie przeszkadza? Wróćmy do czasów milicji, wtedy nie pytano ;-)

2019-08-02T17:31:10 02:00, Gość:

Zapraszam na główna ulice!!!! 6.00 rano samochodów zero na drodze a policja na sygnałach leci bo co? Zmiana warty się pytam 🤬🤬🤬🤬

Tak potwierdzam tylko szkoda dzieci bo się boją tych syren i w nocy się zrywaja bo mości panowie nie mogą postać w korku niech zobacza co mają moeszkancy

M
Mini 28

Kiedyś mieli zakaz i mówię prosto z mostu jadą na syrena h tylko dlatego bo nie chcą stać w korku a nie po to bo mają jakieś wezwanie obecnie karetki i kilka radiowozow ma postój na urzędzie miasta na granicznej i jak zjeżdża się do Polski to widać że tak naprawdę jadą na postu anie na akcje i po za tym straszą dzieci w nocy które mieszkają w centrum. Im wszystko wolno no bo przecież to policja polska robiąc porządek powinna zacząć od tego jak pracuje policja bo bez dobrej służby nie będzie porządku a wykorzystywanie i bronienie na komisariacie k wydzielanie się do słuchawki że to nr alarmowy a skargi może Pani skaladc do komentana to nie jest rozwiązanie. Polska właśnie taką jest chowa się w 10000000od zagranicznej wladzy

G
Gość
2019-08-02T11:52:41 02:00, Gość:

Większość gamoni komentujących nie zna przepisów, a jak była potrzeba jazdy na sygnale to była i tyle. Jeszcze może pytać szanownych Państwa czy nie przeszkadza? Wróćmy do czasów milicji, wtedy nie pytano ;-)

Zapraszam na główna ulice!!!! 6.00 rano samochodów zero na drodze a policja na sygnałach leci bo co? Zmiana warty się pytam 🤬🤬🤬🤬

G
Gość

"- Nie robimy tego, żeby lepiej się poczuć, czy podreperować swoje ego. Jeśli radiowóz jedzie na sygnałach, to dlatego, że musi się przedostać w inne miejsce zakorkowanego miasta. Ktoś w tym momencie czeka na interwencję. Gdybyśmy sygnałów nie używali, to ta osoba czekałaby na patrol kilka godzin, bo utknęlibyśmy w korku."

Przepraszam, ale argumenty z d.. Wracając z pracy na terenie festiwalu o 16, czyli w teoretycznym szczycie jadę 10 -15 minut przez cale miasto. O godzinie 6 rano jechanie na "bombach" to zwykłe nadużycie ze strony Policji. Mieszkańcom nie przeszkadza festiwal, ale wyjące syreny przez 16 godzin dziennie

G
Gość
2019-08-02T00:03:30 02:00, Gość:

Ostatnio jechałem w strone Słubic do pracy! Policja jechała w konwoju całą drogę droga na zakręcie wyjeżdzali całą szerokością drogi o 06:00 rano na sygnałach i na długich światłach oślepiając jadących z naprzeciwka jadąc dwoma pasami ruchu stwarzając bezpośrednie zagrożenie w ruchu lądowym. Całe szczęście ze droga ma szerokie pobocze bo Pewnie zostałbym staranowany i zepchnięty do rowu.

Brawo Tak jeżdżą stróże prawa. Bo im wszystko wolno bo "Jadą ochraniać Woodstock, żal że nie posiadam rejestratora wideo i że tego nie nagrałem. Nadało by się to TVN TURBO i pokazać jak to Policja Łamie przepisy i to właśnie im dowalić punkty i mandaty!!!.

Konwój rzecz święta

G
Gość