MKTG SR - pasek na kartach artykułów

KOSTRZYN NAD ODRĄ Motocyklista wyjeżdżający z Pol'And'Rock Festivalu uderzył w autobus [ZDJĘCIA]

pik
Do zderzenia doszło na ulicy Sikorskiego w Kostrzynie nad Odrą
Do zderzenia doszło na ulicy Sikorskiego w Kostrzynie nad Odrą Lubuska Policja
To informacja od naszych czytelników, którzy utknęli w gigantycznym korku na ulicy Sikorskiego w Kostrzynie nad Odrą Wszystko przez zderzenie motocyklisty z autobusem.

Zderzenie motocyklisty z autobusem w Kostrzynie

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę, 4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. - Motocyklista jechał ulicą Sikorskiego. W pewnym momencie zaczął wyprzedzać autobus, którego kierowca skręcił w lewo. Doszło do mocnego zderzenia. Motocykl wbił się pod autobus - mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy policji w Gorzowie Wlkp.

Czytaj też: Pol'and'Rock 2019. Są pierwsze policyjne statystyki z festiwalowego pola. Doszło do dwóch zgonów, otrzymano jedno zawiadomienie o gwałcie

Poważna zderzenie

Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, żeby wydobyć motocykl spod autobusu, a w tym, czasie jedna z głównych ulic w Kostrzynie była zablokowana. - Utworzył się gigantyczny korek, z którym już jednak się uporaliśmy - mówi nam rzecznik policji.

Do zderzenia doszło na ulicy Sikorskiego w Kostrzynie nad Odrą
Do zderzenia doszło na ulicy Sikorskiego w Kostrzynie nad Odrą Lubuska Policja

Kierowca motocykla nic poważnego się nie stało. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Wypadek z udziałem motocykla wydarzył się też w niedzielę wcześnie rano w Dobroszynie, kilka kilometrów od Kostrzyna nad Odrą. Podróżująca jednośladem kobieta z obrażeniami została przetransportowana do szpitala.

W związku z podwyższonym zagrożeniem po raz kolejny lubuscy stróże prawa skorzystali z zabezpieczenia w postaci betonowych barier, uniemożliwiających wjazd rozpędzonego samochodu ciężarowego na teren festiwalu. Skrupulatne kontrole kierowców mają uniknąć tego rodzaju zagrożeń Wszystko dla zwiększenia bezpieczeństwa jego uczestników.Policyjna Operacja „Kostrzyn 2019” związana z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom XXV edycji Pol’And’Rock Festival trwa już piątą dobę. Aby uniemożliwić sytuację związaną z wjazdem rozpędzonego pojazdu ciężarowego w tłum ludzi, lubuscy policjanci po raz kolejny zamontowali w wyznaczonych miejscach betonowe bariery- szykany.Zobacz również: Policyjny balck hawk nad festiwalowym polem:Zlokalizowano trzy punkty dojazdowe, na których stanęło łącznie 9 takich barier - po trzy na każdym stanowisku. Do tych stref mogą wjeżdżać jedynie kierowcy, którzy odpowiednio wcześniej uzyskali zgodę i stosowną przepustkę. Zgodnie z instrukcją kierowca zobowiązany jest wyłączyć silnik, wyjąć kluczyki, wysiąść z pojazdu i okazać dokument tożsamości oraz upoważnienie do przejazdu. Policjanci sprawdzają zgodność zapisów i kontrolują samochód. Na tzw. checkpoint’ach stacjonują także policyjni antyterroryści, którzy stanowią dodatkowe zabezpieczenie, gotowi do podjęcia interwencji w przypadku złamania procedur.Każdy może się przekonać o wyjątkowej dokładności pełnionej służby przez policjantów. W pierwszej kolejności weryfikacji dokonują służby organizatora. - Nie pomogą tłumaczenia, że jest się policjantem, prawnikiem czy celebrytą. Status nie ma tu żadnego znaczenia. Liczą się procedury. Tylko ich precyzyjne spełnienie gwarantuje bezpieczeństwo. Kiedy uzyskujemy „zielone światło” na przejazd, w dalszej kolejności, już przy samych zaporach służbę pełnią policjanci ruchu drogowego. Tu ponowne sprawdzenie dokumentacji uprawniającej do przejazdu i wnikliwa kontrola auta. Dalej stacjonują także policyjni antyterroryści, którzy stanowią dodatkowe zabezpieczenie, gotowi do podjęcia interwencji w przypadku złamania procedur - wyjaśnia nadkom. Marcin Maludy z zespołu prasowego KWP w Gorzowie Wlkp.To profesjonalna współpraca służb, które nie tylko mówią o bezpieczeństwie, ale wnikliwie jego strzegą. Jest to doceniane przez miłośników festiwalu i ma pełną akceptację z ich strony. Na własne oczy przekonują się, że przez stosowanie takich środków, czują się i są bezpieczni. Do takiej sytuacji każdy zdążył się jednak przyzwyczaić. Taki rodzaj zabezpieczenia funkcjonuje już trzeci rok.

Pol'and'Rock 2019. Rozpędzone auta nie wjadą w rejon festiwa...

WIDEO: Alarm bombowy na Pol'and'Rock Festival

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska