Koszykarki CCC pewnie wygrały w Brzegu

Konrad Kaptur
Rosjanka Valerija Musina była dziś najskuteczniejszą zawodniczką CCC w meczu z Odrą Brzeg. Rzuciła 16 punktów. Konrad Kaptur
W piątej kolejce Ford Germaz Ekstraklasy dziewczyny z CCC nie dały najmniejszych szans rywalkom z Brzegu i pokonały je na ich parkiecie 71:46. Było to piąte zwycięstwo "pomarańczowych", które przewodzą w ekstraklasowej tabeli.

Początek dzisiejszego meczu był wyrównany. Zagraniczne zawodniczki Odry - Amerykanki Ebony Ellis oraz Jessica Starling, a także Ukrainka Inna Kochubei bez większych kłopotów zdobywały punkty i momentami ich drużyna nawet prowadziła. W końcówce pierwszej kwarty jednak do głosu doszły polkowiczanki, a zwłaszcza środkowa z Litwy Gintare Petronyte, która bezlitośnie wykorzystywała swój wzrost i regularnie dziurawiła brzeski kosz. Po pierwszych dziesięciu minutach podopieczne trenerów Krzysztofa Koziorowicza i Arkadiusza Rusina prowadziły 18:14. W drugiej kwarcie z brzeżanek ewidentnie uszło powietrze. Kompletnie nie potrafiły sobie poradzić z mocną defensywą CCC. Nie trafiały ani spod kosza, a z obwodu spisywały się niemal tragicznie. Spośród 14 prób rzutów za trzy punkty nie trafiły ani razu. Nic dziwnego, że w miarę upływu kolejnych minut dystans punktowy pomiędzy zespołami znacznie się zwiększał. Gdy Sharnee Zoll trafiła zza linii 6,75 m zrobiło się 28:17 dla CCC. Do przerwy przewaga urosła do 20 punktów i było jasne, że tylko totalna katastrofa może sprawić, że mecz zakończy się innym wynikiem, jak wysoka wygrana "pomarańczowych".

Początek drugiej połowy to kilka nieudanych akcji w wykonaniu obydwu drużyn. Pierwsze punkty po przerwie rzuciła po 180 sekundach gry Evanthia Maltsi. Ta sama zawodniczka po chwili dołożyła "trójkę. "Pomarańczowe" nie były tak skuteczne jak do przerwy, ale z uwagi na dominację pod koszami miały możliwość ponawiania akcji, co owocowało rosnącą przewagą. Gospodynie nadal miały olbrzymie problemy z trafianiem do kosza. Przez całą trzecią kwartę ich dorobek punktowy wzbogacił się zaledwie o siedem "oczek" i na kończącą mecz kwartę numer cztery wychodziły z 27-punktową strata do CCC. W tej ostatniej odsłonie trenerzy z Polkowic często rotowali składem dając pograć także zawodniczkom, które zazwyczaj nie spędzają zbyt wiele czasu na parkiecie. Swoją szansę dostały Agata Szczepanik oraz Monika Jasnowska.. Tej ostatniej udało się zdobyć dwa punkty. Ostatnia kwarta zakończyła się wygraną Odry 20:18, co pozwoliło brzeżankom zmniejszyć rozmiary końcowej porażki do 25 punktów.

ODRA BRZEG - CCC POLKOWICE 46:71
(14:18, 5:21, 7:14, 20:18)

Odra: Ellis 14, Kochubei 13, Żyłczyńska 5, Starling 4, Daniel 0 oraz Rzeźnik 5, Kędra, Buszta po 2, Płóciennik 1, Oses 0.

CCC: Musina 16, Perovanović 12, Maltsi 11, Gajda 5, Frazee 3 oraz Petronyte 13, Zoll 9, Jasnowska 2, Walich, Szczepanik po 0.