Koszykarki z Gorzowa znów przegrały z CCC Polkowice. Finał Energa Basket Ligi Kobiet mocno się oddalił

Gorzowskie koszykarki w półfinałowej serii play off przegrywają z CCC Polkowice 0:2. Piotr Kaczmarek/AZS AJP Gorzów
Koszykarki z Gorzowa przegrywają już 0:2 z CCC Polkowice w półfinałowej serii play off Energa Basket Ligi. Trzeci mecz batalii o finał w środę (31 marca) w Gorzowie.

CCC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 96:72

• Kwarty: 23:20, 18:13, 28:24, 27:15
  • CCC: Hampton 23 (4), Ellenberg-Willey 19 (2), Gajda 14 (2), Gertchen 8 (2), Stanković 6
  • oraz: Nacickaite 11 (1), Telenga 7, Kantzy 6 (2), Grabska 2.
  • PolskaStrefaInwestycji: Walker-Kimbrough 17 (1), Gustafson 16, Hristova 13 (1), Owczarzak 10 (1), Kaczmarczyk 6 (2) oraz Green 10, Szott-Hejmej, Dźwigalska i Matkowska po 0.
  • Stan rywalizacji w serii do trzech zwycięstw: 2:0 dla CCC.

Drugi mecz półfinałowej serii był niemal kopią pierwszego pojedynku z tą różnicą, że gorzowianki trzymały się znacznie dłużej, bo praktycznie do 18 minuty był to bardzo wyrównany pojedynek. Przez pierwszą kwartę CCC obejmował prowadzenie ale nasz zespół skutecznie gonił. Nie byliśmy gorsi w walce pod koszami. W 12 min po trafieniu Megan Gustafson po raz pierwszy prowadziliśmy w tym meczu 24:23. Wydawało się, że gospodynie tak łatwo jak w sobotę nie odskoczą. W 16 min po osobistych Dominiki Owczarzak wygrywaliśmy 31:28. Niestety nie poszliśmy za ciosem. Rywal znów uruchomił rzuty za trzy punkty. W 19 min wygrywał 38:31, czyli w ciągu dziesięciu minut zdobył dziesięć punktów przy zerowym dorobku gorzowianek.
Strata ośmiu punktów do przerwy (33:41) dawała nadzieję na powalczenie. Niestety, znów CCC pokazało swoją wyższość. Już w 27 min po trafieniu Keishy Hampton było 57:41. Potem mieliśmy tylko momenty dobrej gry i CCC nie miał problemu z odniesieniem drugiego zwycięstwa.

Trzeci mecz batalii o finał rozgrywek rozegrany zostanie w Gorzowie w środę 31 marca. Początek o godz. 18.00. Transmisję z tego spotkania będzie można oglądać w serwisie tvcom.pl.

Koszykarze Enai Zastalu BC Zielona Góra sensacyjnie ograli wielką drużynę CSKA Moskwa 93:90.

Sensacja! Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał giganta z Mosk...