MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kowalski? Nie. To nazwisko nie jest w Polsce najbardziej popularne. Mamy listę! [GALERIA]

oprac. (TR)
Przez lata byliśmy pewni, że najpopularniejszym nazwiskiem w kraju jest Kowalski. Wy też? Przecież nawet na skrzynkach pocztowych przykładowy list był adresowany do Jana Kowalskiego, prawda? A tu niespodzianka. To nie Kowalskich jest w Polsce najwięcej. Skąd to wiemy? Przejrzeliśmy wykaz nazwisk osób żyjących występujących w rejestrze PESEL. „Przedmiotowe dane zostały opracowane na podstawie informacji zgromadzonych w rejestrze PESEL według pola nazwisko aktualne. Nazwiska z pojedynczą liczbą wystąpień oraz dane dot. osób zmarłych nie zostały uwzględnione w zestawieniu” - czytamy na stronie dane.gov.pl. Co ciekawe portal podaje dwie listy najpopularniejszych  nazwisk: osobną dla mężczyzn i osobną dla kobiet. Jednak na obu listach pierwsze dziewięć miejsc wygląda tak samo. Jak? Sprawdźcie.Gotowi?>>>Polecamy:Jak w Lubuskiem mieszkańcy nazywają swoje dzieci? Mamy listę TOP 20 najpopularniejszych imion nadanych w 2018 roku;nfWIDEO: Tych nazwisk wstyd nie znać. Oto najlepiej opłacani aktorzy ostatniej dekadyźródło: Cover Video/x-news
Przez lata byliśmy pewni, że najpopularniejszym nazwiskiem w kraju jest Kowalski. Wy też? Przecież nawet na skrzynkach pocztowych przykładowy list był adresowany do Jana Kowalskiego, prawda? A tu niespodzianka. To nie Kowalskich jest w Polsce najwięcej. Skąd to wiemy? Przejrzeliśmy wykaz nazwisk osób żyjących występujących w rejestrze PESEL. „Przedmiotowe dane zostały opracowane na podstawie informacji zgromadzonych w rejestrze PESEL według pola nazwisko aktualne. Nazwiska z pojedynczą liczbą wystąpień oraz dane dot. osób zmarłych nie zostały uwzględnione w zestawieniu” - czytamy na stronie dane.gov.pl. Co ciekawe portal podaje dwie listy najpopularniejszych nazwisk: osobną dla mężczyzn i osobną dla kobiet. Jednak na obu listach pierwsze dziewięć miejsc wygląda tak samo. Jak? Sprawdźcie.Gotowi?>>>Polecamy:Jak w Lubuskiem mieszkańcy nazywają swoje dzieci? Mamy listę TOP 20 najpopularniejszych imion nadanych w 2018 roku;nfWIDEO: Tych nazwisk wstyd nie znać. Oto najlepiej opłacani aktorzy ostatniej dekadyźródło: Cover Video/x-news archiwum Polska Press/Pixabay
Zerknęliśmy do informacji zgromadzonych na portalu dane.gov.pl. Sprawdziliśmy listę najbardziej popularnych nazwisk w Polsce. Jest na niej Twoje nazwisko? Przekonaj się.

Przez lata byliśmy pewni, że najpopularniejszym nazwiskiem w kraju jest Kowalski. Wy też? Przecież nawet na skrzynkach pocztowych przykładowy list był adresowany do Jana Kowalskiego, prawda? A tu niespodzianka. To nie Kowalskich jest w Polsce najwięcej. Skąd to wiemy?

Przejrzeliśmy wykaz nazwisk osób żyjących występujących w rejestrze PESEL. „Przedmiotowe dane zostały opracowane na podstawie informacji zgromadzonych w rejestrze PESEL według pola nazwisko aktualne. Nazwiska z pojedynczą liczbą wystąpień oraz dane dot. osób zmarłych nie zostały uwzględnione w zestawieniu” - czytamy na stronie dane.gov.pl. Co ciekawe portal podaje dwie listy najpopularniejszych nazwisk: osobną dla mężczyzn i osobną dla kobiet. Jednak na obu listach pierwsze dziewięć miejsc wygląda tak samo. Jak? Sprawdźcie.
Gotowi?

Polecamy:
Jak w Lubuskiem mieszkańcy nazywają swoje dzieci? Mamy listę TOP 20 najpopularniejszych imion nadanych w 2018 roku

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska