Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

KOŻUCHÓW. – Mundur zobowiązuje. Ślubowanie to nowy rozdział w waszym życiu – mówił ppłk ppłk Ireneusz Maślanka, dowódca 11 batalionu

Opr. (EGJ)
Uroczystość złożenia przysięgi wojskowej w ZSP nr 5 w Kożuchowie
Uroczystość złożenia przysięgi wojskowej w ZSP nr 5 w Kożuchowie Starostwo powiatowe w Nowej Soli i Urząd Miejski w Kożuchowie
Ślubowanie uczniów, którzy realizują innowację wojskową, to była wyjątkowa uroczystość. Służby mundurowe są głęboko osadzone w tradycji ZSP nr 5 oraz Kożuchowa.

W momencie uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz wręczenia uczniom nominacji na stopień kadeta i starszego kadeta oczy wszystkich zgromadzonych na szkolnym placu wpatrzone były w młodych ludzi – uczniów klas z innowacją wojskową – dla których patriotyczne wartości są ważne, którzy z dumą zakładają mundur z polską flagą – czytamy w relacji starostwa powiatowego.

Życzenia dla uczniów na nowy rozdział życia

Starosta Iwona Brzozowska życzyła młodym ludziom, aby w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie spełnili swoje marzenia i plany związane ze służbami mundurowymi.

Ślubowanie to nowy rozdział w waszym życiu, ale także obowiązki, które należy realizować

– Wychowanie wojskowe uczy bardzo ważnych wartości, których w dzisiejszych czasach młodym ludziom często brakuje. Jestem przekonana, że będą one wam towarzyszyć także w dorosłym życiu. Mam również nadzieję, że staniecie się wzorem do naśladowania dla tych, którzy dopiero wybiorą tę szkołę – mówiła starosta Iwona Brzozowska.

– Mundur zobowiązuje. Ślubowanie to nowy rozdział w waszym życiu, ale także obowiązki, które należy realizować – podkreślił ppłk Ireneusz Maślanka, dowódca 11 batalionu remontowego w Żaganiu.

- W tym ważnym dniu pragnę pogratulować uczniom odwagi wyboru pięknej drogi życiowej. Życzę wam wytrwałości, satysfakcji i aby wybór, jakiego dokonaliście, zaowocował w przyszłości i był pierwszym etapem waszej drogi w mundurze - podkreślił burmistrz Paweł Jagasek, publikując zdjęcia uczniów na swoim profilu na Facebooku.

Ślubowanie odbyło się 20 stycznia.

Z historii ZSP nr 5 w Kożuchowie

W 1964 roku z inicjatywy kierownika Szkoły Podstawowej nr 1 pana Zygmunta Juny oraz Prezydium Miejskiej Rady powstała pierwsza w gminie szkoła średnia. Liceum Ogólnokształcące, bo o nim mowa, mieściło się pierwotnie w dwóch salach lekcyjnych budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Chopina. Na przełomie trzech lat liczba sal zwiększyła się do czterech, a komfort pracy nauczycieli i uczniów uległ znacznej poprawie w związku z kapitalnym remontem obiektu. Gabinety swoim wyglądem i wyposażeniem zachęcały młodzież do udziału w zajęciach obfitujących w pokazy i eksperymenty.

Źródło: www.zsp5kozuchow.pl

ZOBACZ TEŻ:
NOWA SÓL. Takiej klasy jeszcze w województwie nie było. Chłopcy zdobywają zawód elektryka w nietypowej klasie. W piątek dostali sprzęt

POLECAMY:
Nowa Sól. Studniówka ZSP nr 4 Spożywczak

STUDNIÓWKI W NOWEJ SOLI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska