Kręgle, tańce, Poczdam... - seniorzy z sulechowskiego UTW...

  Kręgle, tańce, Poczdam... - seniorzy z sulechowskiego UTW mają głowy pełne pomysłów. Jakich? [ZDJĘCIA]

  mk, kali

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Seniorzy z sulechowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają mnóstwo pomysłów, jak atrakcyjnie spędzać czas na zajęciach teoretycznych i praktycznych
  1/23
  przejdź do galerii

  Seniorzy z sulechowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają mnóstwo pomysłów, jak atrakcyjnie spędzać czas na zajęciach teoretycznych i praktycznych. ©Mariusz Kapała / GL

  Seniorzy z sulechowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie mają czasu na nudę. Podejrzeliśmy ich na jednym ze spotkań. Plany słuchaczy są bogate. Bo oto wybierają się na turniej w kręgle do Krosna Odrzańskiego, potem do Lubska powalczyć o miejsca w tenisie stołowym. A już szykują się wycieczki...
  Długi stół w sulechowskim Domu Kultury, a przy nim studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zebranie liderów grup. Trzeba omówić najbliższe zajęcia, imprezy, wycieczki. Spraw do omówienia jest wiele. Bo na tej nietypowej uczelni codziennie dzieją się rzeczy ważne i jeszcze ważniejsze.
  Prezes sulechowskiego ZUTW Krystyna Orwat przyznaje, że program zajęć od 14 lat jest tak ciekawy, dzięki zaangażowaniu wielu studentów.
  Liderzy mają wiele pomysłów i chęci do działania. Zawsze można też liczyć na wsparcie dyrektora domu kultury, który gości żaków UTW, na władze samorządowe. Trudno sobie też dziś wyobrazić życie bez finansowej pomocy, jaką można otrzymać dzięki pisaniu różnych projektów nie tylko związanych z unijnymi dofinansowaniami.

  - 14 lat tu panuję i nie chcę się swą władzą z nikim dzielić - śmieje się Krystyna Orwat. A studenci dobrze wiedzą, że żartuje, bo kto jak kto, ale pani prezes dzielić się potrafi. Jak mówią, tym co ma najlepsze. Ma wielkie serce i jest dobrą organizatorka. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Poza tym jako była dyrektorka LO w Sulechowie ma duże doświadczenie w kierowaniu ludźmi.

  Andrzej Kowalski - jak mówi pani prezes - dziekan wydziału kultury fizycznej - przypomina do zawodach w Krośnie Odrzańskim. Nie pierwszy już raz studenci UTW walczyć będą strącając kręgle. Ale zanim powalczą o medale, trzeba pojechać do Kalska i potrenować.
  - Trening czyni mistrza - podkreśla A. Kowalski. I zdaje relacje z rozmów z dyrektorami szkół w sprawie wypożyczenia stołu do tenisa.
  Bo i w tej dyscyplinie studenci powalczą o laury. Trzeba więc poćwiczyć, zanim pojadą do Lubska.

  Studenci lubią rywalizację i współpracę z innymi tego typu uczelniami z Zielonej Góry, Świebodzina, Kargowej, Babimostu, Zbąszynka, Krosna Odrzańskiego, a nawet Wolsztyna czy Wschowy.

  Tancerze szykują już powoli do wyjazdu do Kołobrzegu, gdzie prezentować będą swój program. Teatr Retro też ma bogate plany.
  A tu już decydować się trzeba na wycieczki. Bo propozycji jest sporo: do Wojsławic, Poczdamu czy na Święto Róż do Forst.

  Trudno wymieć wszystkie plany liderów poszczególnych grup w sulechowskim UTW. Będziemy o nich informować na bieżąco. Co roku z zajęć na tej niezwykłej uczelni korzysta i zdobywa indeksy 120-130 osób.

  NAJSTARSZA STUDENTKA UTW W ZIELONEJ GÓRZE
  https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-skonczyla-99-lat-i-ciagle-chce-sie-uczyc-najstarsza-studentka-zutw-zdjecia-wideo/ar/13835044

  ZUTW MA SWÓJ SZTANDAR
  https://gazetalubuska.pl/inauguracja-roku-akademickiego-zielonogorskiego-uniwersytetu-trzeciego-wieku-studenci-dostali-sztandar-zdjecia/ar/13560737

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.