Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krośnieński batalion będzie się powiększał

Artur Matyszczyk
Sierżant Marcin Grydziuszko podczas uroczystości zaprezentował możliwości sterowanego zdalnie pojazdu-żurawia, wykorzystywanego głównie do pracy z wielkimi kontenerami
Sierżant Marcin Grydziuszko podczas uroczystości zaprezentował możliwości sterowanego zdalnie pojazdu-żurawia, wykorzystywanego głównie do pracy z wielkimi kontenerami fot. Bartłomiej Kudowicz
Boiska: do piłki nożnej oraz siatkówki plażowej, bieżnia a także sauna - miejscowy batalion wzbogacił swoje zaplecze z okazji 41. rocznicy istnienia.

TO NASZ BATALION

TO NASZ BATALION

4. Krośnieński Batalion Zaopatrzeniowy powstał w 1967 r. Od początku nierozerwalnie związany jest z ziemią krośnieńską. W czasie uroczystej zbiórki bataliononowi została nadana odznaka honorowa za zasługi dla Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego. Aktu nadania dokonał szef zarządu wojewódzkiego ZBŻZiORWP płk rez. Michał Kupiec.

Wiadomo - żołnierz musi dbać o swoją formę. Dla mundurowych w terenie czy podczas akcji nie ma litości ani zmiłowania. Ci, którzy są słabsi szans na przetrwanie mają niewiele. Dlatego m.in. zawodowa kadra raz do roku zdaje egzamin sprawności fizycznej. Codziennie natomiast ma obowiązek udziału w godzinnej zaprawie. Od dziś żołnierzom z 4. Krośnieńskiego Batalionu Zaopatrzeniowego będzie przyjemniej dbać o formę.

W piątek, przy okazji obchodów 41. rocznicy istnienia, oficjalnie oddano do użytku trawiaste boisko do piłki nożnej, siatkówki plażowej, bieżnię, plac do ćwiczeń fizycznych a także saunę.

.

- To nowy ośrodek sportu, który powstał przy wysiłku kadry, pracowników i żołnierzy. Pomógł nam Rejonowy Zarząd Infrastruktury a także bratni batalion saperów, który użyczył ciężkiego sprzętu. Na pewno dodatkowe obiekty wpłyną na dobrą formę - uśmiecha się rzecznik batalionu Grzegorz Woźny. - Będą tętniły życiem. Korzystnie na pewno wpłynie też na nas współzawodnictwo i rywalizacja z innymi jednostkami. Do tego, między innymi, boiska chcemy przeznaczyć.

Przy okazji święta pojawił się też temat uzawodowienia armii. Proces zgodnie z zapowiedziami resortu obrony narodowej ma nastąpić za trzy lata. Dowódcy nie ukrywają, że miejscowy batalion przewidziany jest do rozwoju.

W tej chwili kadra zawodowa liczy 95 osób. Ta liczba jednak prawdopodobnie wzrośnie. - Wszystko zależy od tego, ile centrala w stolicy przydzieli nam etatów. Na pewno nasz batalion w najbliższym czasie będzie się powiększał i potrzebował kandydatów do korpusu szeregowych zawodowych - dodaje Woźny.

Mimo wszystko wiele wskazuje na to, że etaty w wojsku będą. Ile? Pokaże przyszłość. Przypomnijmy, że szans w wojsku mogą spróbować wszyscy, którzy są niekarani, mają wykształcenie przynajmniej gimnazjalne i obywatelstwo polskie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska