Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krosno Odrz.: Wkładają w pracę serce i wygrywają konkursy!

Leszek Kalinowski
Paweł Majewski, ze zwycięskiej drużyny konkursu na najpiękniejszy bukiet, cieszy się, że kwiatowa koncepcja grupy z Warsztatów Terapii Zajęciowej spodobała się jury
Paweł Majewski, ze zwycięskiej drużyny konkursu na najpiękniejszy bukiet, cieszy się, że kwiatowa koncepcja grupy z Warsztatów Terapii Zajęciowej spodobała się jury fot. Mariusz Kapała
Najpierw suszyli jabłka, pomarańcze, zbierali kwiaty, by układać z nich kompozycje. Dziś jesienne bukiety trafią na wystawę w urzędzie miejskim.

Choć likwidujemy wiele barier architektonicznych, to trudniej wykorzenić w ludziach bariery mentalne. Wciąż osoba niepełnosprawna na ulicach wzbudza ciekawość.

Stąd Warsztaty Terapii Zajęciowej organizują wiele otwartych imprez. By dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych wspólnie z niepełnosprawnymi bawiły się, wykonywały zadania. I przekonały się, że wszyscy jesteśmy tacy sami.

Jedną z tych imprez jest konkurs na najciekawszy bukiet jesienny. Najpierw w szkołach i placówkach odbyły się eliminacje.

- Zwycięzców, trzyosobowe drużyny, zaprosiliśmy do siebie na wielki finał - mówi kierownik WTZ Ewa Nowicka. - Wszyscy mieli do dyspozycji te same naturalne materiały. Ale jak różne i piękne bukiety powstały, można się przekonać oglądając je na wystawie w urzędzie miejskim, gdzie dziś eksponaty mają zostać przywiezione.

.

Oceniała je komisja pod przewodnictwem Małgorzaty Opary, w skład której weszli: Jerzy Szymczak, Stefania Olędzka, Anna Rojek i Alicja Nawojska. Jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce drużynie krośnieńskich WTZ, drugie otrzymała SP w Wężyskach, trzecie - SP w Radnicy. Wręczono im złote statuetki.

Natomiast wyróżnienia dostali: DPS Szczawno, SP-1 i SP-2 w Krośnie, SP w Osiecznicy, Zespół Szkół Specjalnych w Krośnie oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia ,,Integracja". Nagrody w postaci książek i tablic korkowych, ufundowane przez burmistrza miasta, wręczył przewodniczący rady miejskiej Mariusz Grycan.

Dla zwycięskiej drużyny: Joanny Jasińskiej, Pawła Majewskiego i Marcina Podolskiego konkurs to przede wszystkim okazja do spotkania się z uczniami czy podopiecznymi DPS-u. Ale także możliwość sprawdzenia, czy to co robią, może się podobać.

- Przy okazji, podczas imprezy pokazaliśmy spektakl ,,Dobre wychowanie wierszem", przygotowane pod okiem Beaty Ciechanowicz - dodaje kierowniczka WTZ. - Przedstawimy je także później przedszkolakom.

Bukiety, stroiki wykonane przez uczestników WTZ znalazły się także w sobotę na wielu grobach. Są piękne, bo zrobione z sercem.

W siedzibie warsztatów przerw jednak nie ma. Już rozpoczęły się przygotowania do kolejnej imprezy, która odbędzie się jeszcze w listopadzie. Tym razem mieszkańcy zostaną zaproszeni na ,,Wieczór grozy".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska