Krowy z Ciecierzyc. Stado bydła kosztuje gminę 3 tys. zł dziennie! Na utrzymanie krów idzie majątek

Jarosław MiłkowskiZaktualizowano 
- Od początku całej sprawy wydaliśmy już na krowy 190 tys. zł. Mam nadzieję, że ktoś gminie te pieniądze zwróci – mówi wójt Deszczna Paweł Tymszan o stadzie bydła z Ciecierzyc. Jaki będzie los krów? Wciąż nie wiadomo.

Krowy z Ciecierzyc

- My tych krów pilnujemy, dajemy im jedzenie. Dziennie kosztuje nas to 3 tys. zł – mówi nam Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno. To właśnie na jej terenie znajduje się bydło z Ciecierzyc, które – po decyzji powiatowego lekarza weterynarii – ma zostać zabite i zutylizowane. Taka konieczność zaszła, bo należące do dwóch 57-letnich braci bliźniaków stado od wielu lat się powiększało (dziś krów jest już grupo ponad setka), i dziś bracia nie są w stanie nad nim zapanować. Krowy od lat nie były badane i dziś stanowią zagrożenie epizootyczne, epidemiologiczne, a nawet drogowe.

GORZÓW WLKP. Obrońcy zwierząt protestują przeciw planom wybicia krów z Ciecierzyc

Czy obrońcy praw zwierząt zabiorą krowy z Ciecierzyc?

Losem krów zainteresowali się obrońcy zwierząt. Gdy dowiedzieli się, że zwierzęta mają zostać zabite, chcą się nimi zaopiekować. Czy tak się jednak stanie? W poniedziałek, 13 maja w Ministerstwie Rolnictwa rozpoczęły się rozmowy w tej sprawie. Jak poinformowała nas Karolina Kuszlewicz, rzecznik ochrony praw zwierząt, która brała udział w posiedzeniu (był na nim także główny lekarz weterynarii), decyzji, czy krowy ostatecznie zabić, czy przekazać obrońcom zwierząt, jeszcze nie podjęto.

Czytaj także: Tak żyją teraz krowy z Ciecierzyc. O losie stada zdecyduje spotkanie w Ministerstwie Rolnictwa?

Stado na wpół dzikich krów zostanie wybite. Zwierzęta terroryzowały mieszkańców woj. lubuskiego, właściciel nie reagował

źródło: TVN24/x-news

Wideo

Materiał oryginalny: Krowy z Ciecierzyc. Stado bydła kosztuje gminę 3 tys. zł dziennie! Na utrzymanie krów idzie majątek - Gazeta Lubuska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 17

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
g
gość1
2019-05-15T18:34:10 02:00, Gość:

Cześć, umówię się z Facetem na dyskretne i niejawne randki. Mam 23 latek jestem po rozwodzie i nie oczekuje mężczyzny na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten serwis : www.czatkobiet.pl/xsanderkax

2019-05-15T21:49:32 02:00, Misia:

Ja to bym najpierw porobiła badania krowom i jeżeli okazało by się że są zdrowe to sprzedalabym gospodarzom czy też na rzeź ale nie do utylizacji. One wyglądają na zdrowe. W ten sposób gmina by zarobiła i zwróciły by się chociaż częściowe koszty utrzymania zwierząt. Dajcie szansę im żyć a panów od chowy postacie przed sądem niech odpowiedzą za zaniedbania. Nie rozumiem jak można tak postąpić. Przecież te zwierzęta to dobra kasa

No i każdy rozsądny i uczciwy człowiek tak by zrobił. TO oczywiste. Ale tu nie chodzi o uczciwość. Co jeśli tym zajmują się osoby pozbawione tymi przymiotami?

zgłoś
G
Gość
2019-05-16T09:09:50 02:00, Cewek:

3000 na karme???to co im dajecie krewetki???

Owszem przy okazji dla siebie krewetki. Ludzie przecież to wszystko śmierdzi.

zgłoś
G
Gość

Tu nie chodzi żeby krowy przeżyły oni chcą za wszelką cenę zabić je i wymordują w przyszłym tygodniu po wyborach.

A kosztami chcą obciążyć tych starszych właścicieli. A że nie mają kasy to zlicytują ziemię. I to sedno sprawy ktoś koniecznie che ją przejąc za pół darmo. A później na niej zarobić wielokrotność.

zgłoś
G
Gość

Ja z chęcią kupię kilka sztuk za niewielką kwotę

zgłoś
W
Witek

To określić kwotę za sztukę i chętnych sìę znajdzie.Ja sam bym kupił ze dwie dojne.

zgłoś
J
Janek

to ile to siano kosztuje że 3 tyś dziennie przecież bela siana 120x120 a nawet 120x150 można kupić za 50 zł przeglądałem ogłoszenia a oni im dają ok 3 bel dziennie co prawda głodówka i dlatego krowy chudną

zgłoś
G
Gość
2019-05-15T18:34:10 02:00, Gość:

Cześć, umówię się z Facetem na dyskretne i niejawne randki. Mam 23 latek jestem po rozwodzie i nie oczekuje mężczyzny na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten serwis : www.czatkobiet.pl/xsanderkax

wołowina taka droga a tu na dodatek utrzymana bez chemii sama natura rarytas dla podniebienia no i stado nie jest chowane w pokrewieństwie bo przecież to widać że jest robiona mieszanka mlecznej z mięsną coś ta weterynaria kręci

zgłoś
G
Gość

Ja już 10 sztuk mogę zabrać przebadam je we własnym zakresie

zgłoś
G
Gość

Ja pracuje na fermie i koszt na jedna sztuke to 7 zł przy intensywnym karmieniu.

zgłoś
C
Cewek

3000 na karme???to co im dajecie krewetki???

zgłoś
G
Gość

Nie wytrzymam lepiej gminę zadlozyc i niech wzrosną opłaty niż oddać rolnikom niech mają korzyść hore

zgłoś
G
Gość
2019-05-15T18:34:10 02:00, Gość:

Cześć, umówię się z Facetem na dyskretne i niejawne randki. Mam 23 latek jestem po rozwodzie i nie oczekuje mężczyzny na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten serwis : www.czatkobiet.pl/xsanderkax

2019-05-15T21:49:32 02:00, Misia:

Ja to bym najpierw porobiła badania krowom i jeżeli okazało by się że są zdrowe to sprzedalabym gospodarzom czy też na rzeź ale nie do utylizacji. One wyglądają na zdrowe. W ten sposób gmina by zarobiła i zwróciły by się chociaż częściowe koszty utrzymania zwierząt. Dajcie szansę im żyć a panów od chowy postacie przed sądem niech odpowiedzą za zaniedbania. Nie rozumiem jak można tak postąpić. Przecież te zwierzęta to dobra kasa

Tobie to raczej jurny bym jest potrzebny

zgłoś
G
Gość

🤔

Jak nasza służba weterynaryjna Nie daje sobie rady z przebadaniem stada ,to może zaprosić weterynarzy wolontariuszy z wysp brytyjskich (żenada).

zgłoś
M
Misia
2019-05-15T18:34:10 02:00, Gość:

Cześć, umówię się z Facetem na dyskretne i niejawne randki. Mam 23 latek jestem po rozwodzie i nie oczekuje mężczyzny na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten serwis : www.czatkobiet.pl/xsanderkax

Ja to bym najpierw porobiła badania krowom i jeżeli okazało by się że są zdrowe to sprzedalabym gospodarzom czy też na rzeź ale nie do utylizacji. One wyglądają na zdrowe. W ten sposób gmina by zarobiła i zwróciły by się chociaż częściowe koszty utrzymania zwierząt. Dajcie szansę im żyć a panów od chowy postacie przed sądem niech odpowiedzą za zaniedbania. Nie rozumiem jak można tak postąpić. Przecież te zwierzęta to dobra kasa

zgłoś
G
Gość