Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kryta Pływalnia Solan w Nowej Soli. Kiedy otwarcie? Jak przebiegają prace? Co już jest zrobione na basenie?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Kryta Pływalnia Solan. Stan prac przełom maja i czerwca 2020 r.
Kryta Pływalnia Solan. Stan prac przełom maja i czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Nowej Soli
W Nowej Soli trwa budowa Krytej Pływalni Solan. Dookoła budynku bardzo dużo się zmieniło. Rosną nowe drzewa. Są niemal gotowe parkingi.

Trwa budowa Krytej Pływalni Solan w Nowej Soli. Zadanie obejmuje też zagospodarowanie terenu oraz budowę infrastruktury technicznej przy ulicy Zjednoczenia. Powstają trawniki i trwają nasadzenia krzewów i drzew. Powierzchnia terenów zielonych będzie wynosiła niemal hektar.

Basen w Nowej Soli. Parkingi niemal gotowe

Kto przejeżdża ulicą Zjednoczenia może zobaczyć stan prac przy budowie parkingów. Miejsca zostały wytyczone. Położona jest kostka. Parkują tutaj samochody pracowników firm, które wykonują zadania przy inwestycji.
Niemal gotowe są m.in. zatoka postojowa dla dwóch autobusów, wewnętrzne drogi manewrowe, miejsca postojowe dla 109 samochodów osobowych, droga pożarowa, chodniki i ścieżki rowerowe, o nawierzchni z betonowych kostek brukowych.
Powstaną dwie wiaty dla rowerów i skuterów.
Na koniec pojawią się elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery.
Teren przy pływalni oświetli 48 słupów oświetleniowych.

Kryta Pływalnia Solan. Kiedy otwarcie?

Zgodnie z planami po zawarciu umowy basen miał być gotowy w czerwcu tego roku. Wiosną miasto wraz z wykonawcą ustaliło nowy termin na zakończenie wakacji, aby basen był gotowy na 1 września. Ze względu na to, że jego główną funkcją ma być nauka pływania dla uczniów szkół podstawowych.
- Wykonawca zapewniał ostatnio, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby ten termin utrzymać. Ostatecznie będziemy to wiedzieć na przełomie czerwca i lipca - podkreśla Ewa Batko, rzecznik prasowa urzędu miejskiego.

Kryta Pływalnia Solan. Co będzie w środku?

Budynek pływalni ma długość ok. 55 metrów i ok. 35 metrów szerokości. Ma prawie 10 metrów wysokości. Powierzchnia zabudowy liczy niemal dwa tysiące metrów kwadratowych. Obiekt składa się z bryły hali basenowej i dwóch brył zaplecza. Elewacja wykonana jest z cegły ceramicznej.
Basen sportowy będzie miał wymiary 25 x 12,5 m, głębokość od 1,20 do 1,80 m. Wymiary basenu rekreacyjnego i do nauki pływania to 7,27 m x 10,65m, głębokość 0,75 oraz 1,1 m.
Brodzik dla dzieci będzie miał wymiary 5x6 m, głębokość 30 cm.
Przewidziano też dwie wanny do hydromasażu. Zespół odnowy biologicznej utworzą sauna fińska i łaźnia parowa z wypoczywalnią.
Przewidziane są też w budynku: monitoring wizyjny, nagłośnienie informacyjne, tablice informacyjne, elektroniczny system obsługi klienta, sygnalizacja pożaru i oddymiania, sygnalizacja włamania i napadu.

inwestycje w Nowej Soli

ZOBACZ TEŻ: Nowa Sól. Jest apel miasta, aby ograniczyć koszenie traw, ze względu na spodziewaną w tym roku suszę. Rozmowa z Ewą Batko, rzecznik prasową magistratu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska