KSSSE AZS PWSZ awansował do Final Four Pucharu Polski!

(pat)
Trzecia konfrontacja gorzowianek z Odrą była najmniej zacięta i KSSSE AZS PWSZ wygrał pewnie. fot. Bogusław Sacharczuk
Dziś w Brzegu KSSSE AZS PWSZ Gorzów pokonał w ćwierćfinale Pucharu Polski miejscową Odrę 76:68 i awansował do decydującej rozgrywki, która odbędzie się w marcu w Gdyni.

Dziś wicemistrzynie Polski z Gorzowa po raz drugi w ciągu dwóch dni zmierzyły się w Brzegu z Odrą. Wczoraj obie drużyny stoczyły walkę o ligowe punkty (wygrały akademiczki), a dziś stawką był awans do Final Four. W odróżnieniu od pierwszego spotkania, w którym nasze dopiero od trzeciej kwarty kontrolowały wydarzenia na parkiecie, dziś rywalki nie miały zbyt wiele do powiedzenia.

Gorzowianki od początku uzyskały nieznaczną przewagę, którą stopniowo powiększały. Brzeżanki prowadziły tylko trzykrotnie, ostatni raz w 3 min 7:6. Potem na parkiecie rządziły nasze dziewczyny. Odjazd gorzowianek nastąpił od 5 min. Niezła skuteczność i ofiarna gra w obronie sprawiły, że wicemistrzynie Polski z minuty na minutę uzyskiwały zdecydowaną przewagę. W 7 min było już 21:11 dla KSSSE AZS PWSZ i dopiero wówczas gospodynie odrobiły część strat.

Zaraz na początku drugiej kwarty trafiła Samantha Richards i przyjezdne prowadziły 25:18. Wówczas naszym zdarzył się krótki przestój. W ciągu trzech minut Odra zdobyła siedem "oczek" z rzędu i w 14 min doprowadziła do remisu 25:25. Ale potem inicjatywa znów należała do przyjezdnych. Imponowała zwłaszcza Ludmiła Sapowa, podobała się też gra Justyny Żurowskiej.

Do końca pierwszej połowy gorzowianki zbudowały dziesięć punktów zaliczki. Jedynym zmartwieniem były tylko przewinienia, bo tercet naszych (Sapowa, Agnieszka Kaczmarczyk i Julia Durejka) miał na koncie odgwizdane faule.
Po zmianie stron liderki ekstraklasy wciąż były w natarciu. W 27 min KSSSE AZS PWSZ prowadził już 62:45 i stało się niemal pewne, że żadna siła nie odbierze mu awansu do kolejnej rundy. W ostatniej odsłonie "sreberka" nieco odpuściły i w ten sposób Odra zmniejszyła dystans i ostatecznie przegrała tylko ośmioma "oczkami".

W półfinale Pucharu Polski gorzowianki zagrają z CCC Polkowice. Drugą parę tworzą Lotos Gdynia i Wisła Can Pack Kraków. Oba mecze zostaną rozegrane 5 marca w Gdyni, a finał dzień później tamże.

ODRA BRZEG - KSSSE AZS PWSZ GORZÓW 68:76 (18:23, 16:21, 14:21, 21:11)

ODRA: Sepulveda 11, Denson 10, Daniel 8, Buszta 7, Ibekwe 1 oraz Stewart 20, Małaszewska 7, Żyłczyńska 4.
KSSSE AZS PWSZ: Żurowska 22, Sapowa 9, Dźwigalska 5, Durejka i Piekarska po 3 oraz Spencer i Anosike po 12, Richards 10, Kaczmarczyk i Trębicka po 0.
Sędziowali: Marek Ćmikiewicz (Wrocław) i Roman Kuczyński (Poznań). Widzów 250.