KSSSE AZS PWSZ wygrywa w Pruszkowie po horrorze

(pat)
Choć pierwsza kwarta dzisiejszego meczu liderek z Gorzowa z Blachami Pruszyński Liderem w Pruszkowie przebiegała pod zdecydowane dyktando naszych, to później walka o zwycięstwo trwała do samego końca.

W pierwszej kwarcie gorzowianki zdemolowały beniaminka ponad 20 punktami. Wydawało się, że gospodyniom nie pomoże nawet przemeblowany w ostatnim czasie skład i przyjezdne nie będą miały problemów z odniesieniem bezdyskusyjnego zwycięstwa. Tymczasem po pierwszych dziesięciu minutach Lider zaczął gonić i odrabiać straty. Zaledwie siedem "oczek" zdobytych w trzeciej odsłonie nie napawało optymizmem przed decydującą o wszystkim ostatnią kwartą.

Miejscowe były już bardzo bliskie powodzenia i na trzy minuty przed końcem doprowadziły do remisu. W końcówce gorzowianki uzyskały minimalną przewagę, a kropkę nad "i" postawiła Izabela Piekarska, która wykorzystała obydwa rzuty osobiste. Więcej szczegółów wkrótce.

BLACHY PRUSZYŃSKI LIDER PRUSZKÓW - KSSSE AZS PWSZ GORZÓW 62:66 (6:27, 22:15, 16:7, 18:17)

BLACHY PRUSZYŃSKI LIDER: Shields 24, Górzyńska-Szymczak 11, Dąbkowska i Criner po 10, Sprague 2 oraz Sissoko 4, Pułtorak 1, Kuncewicz, Bednarczyk i Kopczyk po 0.
KSSSE AZS PWSZ: Sapowa 16, Piekarska 13, Żurowska 7, Spencer 5, Dźwigalska 0 oraz Richards 12, Durejka 5, Kaczmarczyk i Anosike po 4.

W innych meczach: Odra Brzeg - Energa Toruń 74:96, CCC Polkowice - MUKS Poznań 64:56, Utex ROW Rybnik - Lotos Gdynia 47:63, Artego Bydgoszcz - ŁKS Siemens AGD Łódź 63:60. Mecz INEA AZS Poznań - Wisła Can Pack odbędzie się jutro. Pauzowała SuperPol Tęcza Leszno.