KSSSE AZS PWSZ wygrywa z Brnem 74:61!

(pat)
Kalana Greene z KSSSE AZS PWSZ Gorzów spisała się dziś bardzo dobrze, m.in. zdobyła 14 punktów fot, Kazimierz Ligocki
Po pełnym emocji meczu gorzowianki pokonały dziś przed własną publicznością Frisco Sikę Brno 13 punktami. To pierwsze zwycięstwo naszego zespołu w tej edycji Euroligi.

Przed tym spotkaniem akademiczki dwukrotnie minimalnie uległy rywalkom z Francji i Włoch. Trzecia porażka z rzędu praktycznie zamykała gospodyniom drogę do walki o wyjście z grupy i dlatego nikt w naszym obozie nie dopuszczał do głowy takiej myśli. Gospodynie prowadziły od początku do końca. Pierwszą kwartę KSSSE AZS PWSZ wygrał 22:15, powiększając przewagę po celnym rzucie za trzy Justyny Żurowskiej równo z końcową syreną.

Na poczatku drugiej odsłony Czeszki odrobiły straty (mieliśmy remis 22:22), ale kilka udanych akcji z rzędu niewidocznej do tej pory Białorusinki Jeleny Leuczanki pozwoliło gorzowiankom odzyskać prowadzenie. Ostatecznie na przerwę nasze schodziły z 11 "oczkami" zaliczki (38:27).

W kolejnych dwóch kwartach KSSSE AZS PWSZ pilnował przewagi, choć kilka razy, m.in. po trafieniach najgroźniejszej w szeregach Frisco Siki Szwedki Fridy Eldebrink (cztery trójki w całym spotkaniu), przyjezdne zbliżyły się na odległość kilku punktów. Ale nasze nie dały wyrwać sobie zasłużonego zwycięstwa.

KSSSE AZS PWSZ GORZÓW WLKP. - FRISCO SIKA BRNO 74:61 (22:15, 16:12, 18:18, 18:16)

KSSSE AZS PWSZ: Leuczanka 16, Greene 14, Leedham 7, Żurowska 3, Dźwigalska 2 oraz Piekarska 10, Richards i Kaczmarczyk po 9, Skobel 4.
FRISCO SIKA: Eldebrink 21, Halvarsson 15, Ford 7, Skerović 6, Stehlikova 5 oraz Hanusova 6 i Hejdova 1.

Więcej w piątkowym, papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej"