Kto będzie Społecznikiem Roku? Oto kandydaci!

  Kto będzie Społecznikiem Roku? Oto kandydaci!

  Zdjęcie autora materiału
  Jarosław Miłkowski

  Gazeta Lubuska

  To wspólne zdjęcie lauretaów z 2017 r.

  To wspólne zdjęcie lauretaów z 2017 r. ©Jarosław Miłkowski

  26 listopada w Gorzowie zostaną przyznane statuetki w konkursie wojewody Społecznik Roku. Właśnie poznaliśmy nominowanych.
  To wspólne zdjęcie lauretaów z 2017 r.

  To wspólne zdjęcie lauretaów z 2017 r. ©Jarosław Miłkowski

  To będzie już 17. edycja konkursu (GL ma nad nim patronat). W tym roku jego motto to: radość. Właśnie poznaliśmy tych, których kapituła nominowała do nagrody.

  W kategorii indywidualnej nominowane zostały trzy osoby. Za wsparcie osób i rodzin w sytuacjach kryzysowych nominację otrzymała Magdalena Napierała, emerytka, która działa w Towarzystwie Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze.

  Drugą z nominowanych – za dawanie siebie w codziennej pracy - jest Wioletta Nikoliszyn, instruktor terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2 Zielonej Górze.

  Trzecią nominowaną jest Alicja Majewska-Cyranik, terapeuta zajęciowy w Domu Pomocy Społecznej w Szarczu w powiecie międzyrzeckim.

  W kategorii zespołowej są cztery nominacje. Środowiskowy Dom Samopomocy w Żarach nominowany został „za wyzwalanie radości i dawanie poczucia bezpieczeństwa uczestnikom domu”.

  Za pomoc uczestnikom w pokonywaniu barier szansę na nagrodę mają Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarach.

  Trzecim nominowanym jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Miasteczku (powiat nowosolski) – „za animowanie środowiska lokalnego na rzecz wsparcia potrzebujących”.

  Nominację – za wyzwalanie pozytywnych emocji poprzez sztukę u swoich mieszkanek - otrzymał też Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim koło Witnicy (powiat gorzowski).

  Wyniki konkursu poznamy podczas wojewódzkich obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, które 26 listopada odbędą się w Teatrze im. Osterwy w Gorzowie.

  Rok temu laureatami prestiżowej nagrody zostali (na zdjęciu): Barbara Daszuta z Zielonej Góry, Marta Kowalczuk z Żar, Michał Rymaszewski i Michał Sucharek z Zaboru, Stowarzyszenie Hospicjum Św. Wincenta a’Paulo w Słubicach oraz Izabela Piwkowska z Gorzowa.

  Zobacz też: Społecznik Roku 2017 w Lubuskiem

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia