Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kto dostarczy automaty do gier dla Totalizatora Sportowego?

r
sxc.hu
Jeżeli Totalizator Sportowy będzie wykonywał państwowy monopol w zakresie automatów do gier, to tylko w oparciu o polski przemysł.

1 kwietnia wejdzie w życie znowelizowana ustawa hazardowa. Nowe przepisy wprowadzają monopol państwa na większość gier. I tak np. automatami do gier ma zarządzać Totalizator Sportowy (który jest właścicielem LOTTO). Spółka informuje, że jeżeli będzie wykonywać zadania powierzone przez państwo, to tylko we współpracy z polskimi firmami. Mimo to w mediach pojawiły się już informacje dotyczące przyszłej produkcji i obsługi automatów.

„W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi zawarcia umowy pomiędzy Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o. a firmą IGT (dawniej GTECH), Spółka oświadcza, że nie zawarła kontraktu na dostawy automatów do gier z ww. firmą” – czytamy w komunikacie Totalizatora.

Ponadto TS wyjaśnił, że mimo wygrania przetargu w 2010 r. przez konsorcjum Data Trans i GTECH Corporation na operatora gier liczbowych i systemów towarzyszących dla Totalizatora, polska spółka nie jest w żaden sposób zobligowana do zakupu automatów od tych firm.
Totalizator przekonuje, że przeprowadził analizy, z których wynika, że realizacja tej części monopolu przez spółkę Skarbu Państwa wpłynie bardzo korzystnie na polski budżet, jak również na wyniki finansowe samej firmy.

Totalizator Sportowy jest polską spółką zaufania publicznego, która dzięki dopłatom i podatkowi od gier tylko w 2015 r. wsparła polski sektor publiczny, w tym sport i kulturę, kwotą około 1,8 mld zł.
„Zaufanie klientów do spółki i naszych marek wprost przekłada się na wpływy z dopłat i podatków do budżetu Państwa. Dlatego też podawanie do publicznej wiadomości nieprawdziwych informacji może narażać na szwank reputację naszej spółki, a tym samym może zagrozić realizacji misji Totalizatora Sportowego, jaką jest wspieranie sektora publicznego, polskiego sportu i kultury” – napisano w oświadczeniu.

Poniżej pełna treść oświadczenia Totalizatora Sportowego:

OŚWIADCZENIE

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi zawarcia umowy pomiędzy Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., a firmą IGT (dawniej: GTECH), Spółka oświadcza, że nie zawarła kontraktu na dostawy automatów do gier z ww. firmą.

Totalizator Sportowy ponadto informuje, że w 2010 roku konsorcjum Data Trans Sp. z o.o. oraz GTECH Corporation wygrało przetarg na operatora gier liczbowych i systemów towarzyszących dla Totalizatora Sportowego. Do przetargu w tym czasie zgłosiły się jeszcze trzy inne podmioty, czyli wszystkie liczące się na rynku. Umowa została zawarta na okres 7 lat (licząc od 2011 roku) i w żaden sposób nie obliguje Spółki do zakupu automatów od ww. podmiotów.

Od samego początku Spółka działała w tej sprawie transparentnie. Wyniki przetargu zostały przeanalizowane przez ówczesny Zarząd Totalizatora Sportowego, który po uzyskaniu opinii Rady Nadzorczej i podjęciu decyzji mocą uchwały przekazał dokumenty Ministrowi Skarbu Państwa, który zaakceptował decyzję Zarządu Spółki Totalizatora Sportowego. Umowa została uroczyście podpisana na specjalnie zwołanej konferencji w obecności dziennikarzy w hotelu Bristol 12 lipca 2010 roku.

Podkreślamy także, że Totalizator Sportowy jest spółką ze 100% udziałem Skarbu Państwa. Jednocześnie informujemy, że jeżeli Spółka będzie wykonywała monopol Skarbu Państwa w zakresie automatów, to w oparciu o przemysł krajowy we współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową oraz Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych. Informacje o ewentualnych kontraktach w tym zakresie zostaną przekazane do publicznej wiadomości po uzyskaniu stosownej zgody właściciela.

Wskazujemy również, że przeprowadzone przez Spółkę analizy wykazały, że realizacja tej części monopolu przez Totalizator Sportowy wpłynie bardzo korzystnie na budżet Państwa, jak również na wyniki finansowe samej firmy.

Pragniemy także zauważyć, że Totalizator Sportowy jest spółką zaufania publicznego, która dzięki dopłatom i podatkowi od gier tylko w 2015 roku wsparła polski sektor publiczny, w tym sport i kulturę, kwotą około 1,8 mld zł. Zaufanie klientów do spółki i naszych marek wprost przekłada się na wpływy z dopłat i podatków do budżetu Państwa. Dlatego też podawanie do publicznej wiadomości nieprawdziwych informacji może narażać na szwank reputację naszej spółki, a tym samym może zagrozić realizacji misji Totalizatora Sportowego, jaką jest wspieranie sektora publicznego, polskiego sportu i kultury.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska