Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kto w Lubuskiem wygrał ,,Bitwę o wozy"? W nagrodę za najwyższą frekwencję samochody powinny trafić do dwóch gmin

Aleksandra Sierżant
Aleksandra Sierżant
Dwie gminy, które uzyskały największą frekwencje, zostaną nagrodzone wozami strażackimi
Dwie gminy, które uzyskały największą frekwencje, zostaną nagrodzone wozami strażackimi arch. wł.
Dwie gminy w Lubuskiem, które osiągnęły największą frekwencję podczas wyborów prezydenckich 2020, powinny zostać nagrodzone nowymi wozami strażackimi. Kto w naszym województwie okazał się zwycięzcą?

„Bitwa o wozy” to profrekwencyjna inicjatywa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 20 czerwca br. wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak poinformowali o akcji "Bitwa o wozy" podczas konferencji prasowej w MSWiA. Zapowiedziano, że w każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

Rozstrzygnięcie I tury

3 lipca br. przedstawiciele 16 gmin poniżej 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w poszczególnych województwach w pierwszym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymali promesy na sfinansowanie zakupu średniego wozu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

W województwie lubuskim wygrała gmina Zabór.

II tura wyborów prezydenckich 2020

3 lipca minister Mariusz Kamiński ogłosił drugą turę "Bitwy o wozy": wóz strażacki otrzyma gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r. O nowe wozy nie będzie się mogło ubiegać 16 gmin, które otrzymają je w ramach I edycji akcji.

I tak w województwie lubuskim, w II turze wyborów prezydenckich zwycięzcami zostały gmina Świdnica w powiecie zielonogórskim, gdzie frekwencja wyniosła 72,17 proc. Natomiast drugą z gmin jest Kłodawa z powiatu gorzowskiego z wynikiem 73,22 proc.

Nowe samochody zasilą jednostki OSP Koźla i OSP Kłodawa.

WIDEO: Wideo sonda. Komentarze powyborcze w Zielonej Górze

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska