Kto z nas nie marzy o awansie lub rozwoju?! Lubuskie firmy dają takie możliwości.

Materiał powstał we współpracy z Metapack Poland, IKEA Industry w Zbąszynku, Telemond Holding
Zatrudniając się w nowej firmie zwracamy uwagę na wynagrodzenie i dodatkowe benefity, jednak równie ważnym aspektem jest możliwość rozwoju. Awans, to on jest ukoronowaniem naszych starań. Co zatem zrobić, aby nie stać w miejscu i rozwijać swoje kompetencje? W piątym odcinku cyklu „Akcja! Rekrutacja!” zapytaliśmy pracodawców o wsparcie jakiego, w tym ważnym aspekcie, udzielają swoim podwładnym.

Częstą praktyką okazują się rekrutacje wewnętrzne, dzięki którym pracownik, po uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji, może śmiało piąć się po kolejnych szczeblach kariery. Szkolenia niejednokrotnie organizowane są przez pracodawców, co ułatwia zdobywanie nowych umiejętności.

Jeżeli chodzi o ścieżki kariery, to jest ich bardzo dużo. Ciężko mówić o jednej ścieżce kariery z tego względu, że firma METAPACK jest firmą o międzynarodowym zasięgu, można nawet powiedzieć, że globalnym. Istnieje zapotrzebowanie na bardzo dużo stanowisk. - przekonuje Cezary Hensel, Software Engineer Metapack

Choć wydawać by się mogło, że wszystko zależy od branży, nasi rozmówcy zgodnie twierdzą, że wszystko leży w rękach pracownika. Nowe umiejętności nabywane podczas kursów mogą być ściśle związane ze stanowiskiem lub wręcz przeciwnie. Pozwala to nie tylko na doskonalenie już zdobytych kwalifikacji, lecz również na zdobywanie zupełnie nowych, unikalnych umiejętności. Co więcej, to pracownik może wyjść z inicjatywą i zaproponować obszar, w którym chciałby poszerzyć swoje umiejętności.

Każdy pracownik może poinformować swojego przełożonego o chęci rozwoju. Może na przykład uczyć się na maszynie o wyższym stopniu trudności. - Maciej Przepiórka, Lider zespołu Ikea Industry

Ostatnim przystankiem przed awansem jest ocena dotychczasowej pracy i nowo nabytych umiejętności pracownika. W Telemond Holding ocena pracownika jest wykonywana na bieżąco, jest oceniana nie tylko przez przełożonego, ale też przez nadzór spawalniczy i kontrolę jakości. - Grażyna Rogowska, Brygadzista Produkcji Telemond Holoding.

W kolejnym, ostatnim już odcinku cyklu „Akcja! Rekrutacja!” firmy przekonają nas, że warto złożyć dokumenty aplikacyjne właśnie do nich.

Szukasz pracy? Sprawdź oferty poniżej!

Kto z nas nie marzy o awansie lub rozwoju?! Lubuskie firmy dają takie możliwości.

IKEA INDUSTRY to firma produkująca meble, której znakiem rozpoznawczym są lekkie konstrukcje z płyt komórkowych.
Oferty pracy firmy IKEA INDUSTRY

Kto z nas nie marzy o awansie lub rozwoju?! Lubuskie firmy dają takie możliwości.

TELEMOND Holding należy do najbardziej cenionych w Europie usługodawców w zakresie wykonywania konstrukcji stalowych.
Oferty pracy firmy TELEMOND Holding

Kto z nas nie marzy o awansie lub rozwoju?! Lubuskie firmy dają takie możliwości.

Metapack Poland dostarcza rozwiązania do zarządzania procesem wysyłki wiodącym przedsiębiorstwom handlowym w branży i do sprzedaży wielokanałowej.
Oferty pracy firmy Metapack Poland

OBEJRZYJ CZWARTY ODCINEK CYKLU AKCJA! REKRUTACJA! Pensja i co jeszcze?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie